5 podcastów dla innowatorów

Innowacje to wzrost konkurencyjności firmy, większy udział w rynku, a także większa zdolność do wchodzenia na nowe rynki. Zastanów się już dzisiaj, jak w Twojej firmie wdrożyć innowacje.

A jeśli już to robisz, zgłoś się do XIV edycji konkursu Innowator Mazowsza, w którym do wygrania jest nawet 30 000 zł. Już dziś wypełnij formularz online w ramach wybranej przez Ciebie kategorii Innowacyjna Firma/Innowacyjny Naukowiec). Więcej o konkursie znajdziesz na stronie https://innowacyjni.mazovia.pl.

Słuchaj i wprowadzaj innowacje

  • Zrównoważony biznes Jesteśmy świadkami transformacji w biznesie, w której firmy wychodząc z podejścia nastawionego na czysty profit i przechodzą w model, w którym firma adresuje wyzwania społeczne i środowiskowe przy jednoczesnym generowaniu zysków.
  • Stacja Innowacja – Stacja Innowacja zachęca do patrzenia na biznes od strony potrzeb klientów i zaspokajania tych potrzeb w skuteczny, innowacyjny sposób. Obserwujemy nowe zjawiska, inspirujące produkty, usługi i modele biznesowe, interpretujemy kierunki, w których zmierzają zachowania konsumentów i podpowiadamy biznesowe rozwiązania.
  • Produktowcy Podcast Produtkowcy to oficjalna audycja PDMA Central Europe. Powstała, aby wspierać specjalistów rozwoju i zarządzania produktami, R&D, innowacjami oraz przedsiębiorców i menadżerów chcących rozwijać firmy poprzez innowacje. Gośćmi są doświadczeni praktycy, którzy dzielą się wiedzą związane z wszelkimi aspektami zarządzania produktami: od strategii produktowych poprzez samo projektowanie, rozwój technologii czy finansowanie po aspekty miękkie jak rozwój kultury w firmie.
  • Inna Kultura Biznesu – Autor rozmawia z przedsiębiorcami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem pracy dla zagranicznych Klientów. Pokazuje sylwetki managerów, którzy opowiadają o tym, jak kultura innych krajów wpływa na ich pracę i życie.
  • ZPT – Artur Kurasiński i Michał Kempa – Ja nie wiem, a Ty wiesz. Tak w skrócie można przedstawić podcast Artura Kurasińskiego, blogera technologicznego, autora komiksów i gier oraz Michała Kempy, dziennikarza i komika. ZPT, czyli Zajęcia Praktyczno-Technologiczne to wymiana uprzejmości, uszczypliwości, ale przede wszystkim wiedzy na temat współczesnej technologii, która zaczyna nas wyprzedzać, często nie zostawiając nawet chwili na zapoznanie. Dlatego w czasie ZPT będziemy mieli całą godzinę by zrozumieć wszystkie ruchy i nowości na rynku, za przewodnika mając Artura, a za kompana – Kempę. 

Misja dbania o lepsze jutro

O ulubiony podcast zapytaliśmy też Izabelę Kozakiewicz – Redaktor Naczelną reach4.biz – patrona naszego konkursu.

Uważam, że w życiu codziennym, i prywatnym i zawodowym warto otaczać się ludźmi mądrzejszymi od siebie. Takimi, którzy faktycznie są bezwzględnym dla mnie wzorem, a nie takimi, którzy mają fantastyczny PR własny. Uwielbiam czytać treści stworzone lub polecone przez osoby, które po trosze dziś piszą historię ludzkości. Sięgam po to co mówi i poleca Bill Gates, bardzo cenię treści tworzone i polecane przez noblistę i reprezentanta ekonomii behawioralnej Richarda Thalera czy Daniela Kahnemana, którego nie trzeba przedstawiać. Sięgam po podcasty i treści tworzone przez naukowców, którzy przez lata tworzą swój dorobek oraz przez ludzi biznesu, którzy tworzą rzeczy imponujące i mają misję dbania o lepsze jutro. Bo pamiętajmy, że innowacje, które powstają dziś, mają ogromną moc i wpływ na to, jak będą wyglądały branże jutra.

Zainspirowaliśmy Cię? Zgłoś się już dzisiaj do Konkursu Innowator Mazowsza i wygraj nawet 30 000 PLN brutto.


Chcemy, aby kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. Dlatego kompleksowo wspieramy przedsiębiorczość kobiet, poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie kobiecych sieci anielic biznesu i instrumentów finansowania dla startupów.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.