Własna firma w niepewnych czasach?

Własna firma w niepewnych czasach?

Rzeczywistość popandemiczna, wojna w Ukrainie, rosnąca inflacja - bez dwóch zdań żyjemy w niepewnych czasach. Jednak nowe firmy wciąż powstają. Sporo z nich zostanie założonych już niebawem pod skrzydłami Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
NPA_2775

Zapytałyśmy uczestniczek 9. edycji Programu Biznes w Kobiecych Rękach, dlaczego właśnie teraz zdecydowały się na założenie własnej firmy. Ich odpowiedzi utwierdzają nas w przekonaniu, że nie ma złego czasu, jeśli wie się, czego się chce i wytrwale się do tego dąży.

Nie chcę już dłużej czekać

Odkładanie w czasie założenia firmy jest całkowicie naturalne. W końcu to bardzo poważna decyzja mogąca rzutować na całe życie osoby, która na ten krok się zdecyduje.

Dość długo zwlekałam z rozwijaniem swoich pomysłów, a czas mijał. A co jeśli lepsze czasy nie nadejdą? Nie chcę tracić kolejnych lat, każdy moment jest dobry jeśli ja jestem na to gotowa. /Magdalena Ciopcińska

Ponieważ właśnie te niepewne czasy uświadomiły mi, że jest spora luka na rynku, która w pewnym momencie musi być wypełniona. /Ewa Kunik

Nic innego nie chcę robić, a akurat teraz poczułam, że to jest ten moment. /Żaneta Sławińska-Zdunik

Nie mam pewności czy będą pewniejsze czasy. /Katarzyna Bielas

 

Poczucie bezpieczeństwa

Im bardziej niepewne czasy, tym większa potrzeba poczucia kontroli i panowania nad sytuacją. Właśnie to może przynieść założenie własnej firmy. Choć początkowo może nam się wydawać, że to jazda bez trzymanki!

To właśnie niepewność rynku i potencjalne nagłe zmiany w gospodarce zmotywowały mnie do założenia nowej marki. Dywersyfikacja zarobków to dla mnie sposób na zapewnienie sobie spokoju psychicznego. /Ewelina Lekka

Myślę, że każde czasy mają w sobie jakąś dozę niepewności. Wiem, że to, co oferuję kobietom jest potrzebne właśnie teraz: w trudnych i niepewnych dziejach. W końcu najlepszą inwestycją w takich chwilach jest właśnie inwestycja w siebie. Kobieta, która daje sobie przyzwolenie na regenerację, bo wie, jak jest ona potrzebna do dalszego działania będzie miała więcej siły na zadania, jakie postawi przed nią los. /Monika Harwas-Drzymulska

 

Niezależność

Własny biznes to ogrom pracy – to pewne, ale też jest to ogrom możliwości, których może nie dać nam żadna inna forma zatrudnienia.

Właśnie dlatego, że czasy są niepewne. Potrzebuję sama decydować o tym ile zarabiam, za jaką stawkę godzinową pracuję, tak by nie pracować więcej, a efektywniej finansowo. Mam dzieci, dlatego istotną kwestią jest dla mnie ilość godzin, jakie spędzam w pracy. Rozpoczęcie własnej działalności daje mi możliwość decydowania o sobie, a to jest teraz dla mnie najważniejsze. /Anna Sobieraj

 

 

Swoimi przemyśleniami podzieliły się uczestniczki Programu Biznes w Kobiecych Rękach (w kolejności alfabetycznej):

  • Katarzyna Bielas
  • Magdalena Ciopcińska
  • Monika Harwas-Drzymulska
  • Ewa Kunik
  • Ewelina Lekka
  • Żaneta Sławińska-Zdunik
  • Anna Sobieraj

 

Biznes w Kobiecych Rękach (BWKR) jest autorskim projektem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator. Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Mentorki polecają - kogo warto obserwować na LinkedIn?
LinkedIn działa najlepiej, kiedy jest relacją dwustronną. Warto być na nim zarówno twórczynią, jak i odbiorczynią. Żeby z tej drugiej funkcji czerpać jak najwięcej, dobrze jest obserwować osoby, które swoimi treściami wnoszą faktyczną wartość.
Nie bój się podążać za swoją prawdziwą pasją!
O podjęciu decyzji o założeniu własnej firmy, samorozwoju i motywacji opowiada Juanita Jaśkowska, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka pracowni projektowania wnętrz Innova Studio.
Myślenie projektowe - metody budowania biznesu
Design thinking, bo właśnie pod tą nazwą obecnie możemy częściej spotkać się z metodą myślenia projektowego, istnieje od co najmniej kilkudziesięciu lat. Z powodzeniem metodę tę stosują w swoich działaniach od wielu lat m.in. takie firmy jak Google czy Apple.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products