Działasz społecznie? Musisz o tym wiedzieć! - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Działasz społecznie? Musisz o tym wiedzieć!

Innowacje społeczne służą poprawie jakości życia — dla ludzi, z ludźmi i przez ludzi. Powstają na podstawie codziennych wyzwań, wspierają różne grupy społeczne i zmieniają nasze życie na lepsze. Metody i narzędzia stworzone przez innowatorów i innowatorki pozwalają na rozwój nowych obszarów współpracy i lepsze wykorzystanie zasobów. Aby wspierać innowacyjność w Polsce, w tym roku po raz pierwszy został zrealizowany kurs projektowania innowacji społecznych.

“Skuteczna innowacja to taka, która coś zmienia i która trwa, nie jest jednorazowa. Do takiej skuteczności współpraca jest kluczowa. Współpraca w zespole, na poziomie lokalnym, współpraca ze społecznością i także między sektorami. Innowacje społeczne to takie działania dostrzegające potrzeby wszystkich stron, wszystkich interesariuszy.” – mówi Agata Zioło,  dyrektorka Innowacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, jedna z autorek kursu realizowanego na  Uniwersytecie SWPS

 

\

 

Kurs to jeden z projektów podejmowanych przez Laboratorium Innowatorów Uniwersytetu SWPS. Lab rozwija metody projektowania innowacji społecznych, opracowuje narzędzia i wspiera projektowanie transformacji. Jest to przestrzeń do eksperymentowania dla liderów zmiany. Innowatorzy społeczni to w LABie to architekci lepszego jutra, którzy podczas kursu projektowania odkryli morze możliwości do generowania pożądanych zmian w społeczeństwie.

“W LABie w ramach aktywności badawczej wychwytujemy trendy i sygnały zmian w otoczeniu,  identyfikując na tej podstawie strategiczne kierunki rozwoju dla przyszłych innowatorów społecznych.  Dzięki temu w czasie kursu projektowania przygotowujemy uczestniczki i uczestników, aby na wyzwania jutra byli gotowi odpowiadać już dziś. Opracowujemy użyteczne narzędzia, które mają być pomocne w procesie generowania zmian w otoczeniu” – mówi Magdalena Kubów, ekspertka ds. zarządzania, Uniwersytet SWPS.

 

 

 

Pobierz bezpłatnie mapę dla innowatorów i innowatorek!

Jednym z ważniejszych tematów, któremu przyglądały się autorki kursu, są wyzwania innowatorów i innowatorek społecznych. Podpowiedzi, jak skuteczniej działać – można znaleźć w  autorskiej mapy wyzwań społecznych, która pomaga odpowiadać na pytanie skąd brać pomysły na innowacje społeczne, ale też przedstawiać konkretny proces, jak projektować innowacje społeczne. Skorzystaj z wiedzy ekspertów i ekspertek Labu. Pobierz materiały ze strony https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/innowacje/

Projekt „Przedsiębiorczość społeczna – kurs podstawowy” o numerze EOG/21/K4/W/0044 jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021 oraz środków krajowych. Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) reprezentuje wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii – trzech krajów EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu) w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Kwota dofinansowania w ramach Funduszy EOG wynosi 118 217 € i pochodzi ze wspomnianych wcześniej państw (Islandii, Liechtensteinu i Norwegii).

Przedsięwzięcie realizowane jest w trójstronnym partnerstwie: Uniwersytetu SWPS (lider projektu), Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet i Stiftelsen Mangfold i Arbeidslivet.

Link do strony projektu: https://swps.pl/nauka-i-badania/projekty/42-projekty-naukowe/32236-przedsiebiorczosc-spoleczna-kurs-podstawowy.

 

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Mentoring biznesowy w Biznes w Kobiecych Rękach
Wsparcie okazane osobie, która jest na początku swojej drogi biznesowej, to jeden z najważniejszych czynników powodzenia jej przedsięwzięcia. Moc okazanego wsparcia uruchamia przedsiębiorczynie do działania. Daje energię do pokonywania trudności. Ponad połowa (58%)* badanych właścicieli startupów uważa, że największy wpływ na rozwój ich biznesu miały indywidualne sesje z Mentorem lub Mentorką.
Czy kobiety w biznesie mają pod górkę?
Ekspert mężczyzna będzie uważał, że jest świetny, niezależnie, czy ma coś do powiedzenia, czy nie. Kobiety, niestety, przeciwnie. Mogą wiedzieć trzy razy więcej, ale będą się obawiać, że dostaną jedno pytanie, na które nie będą znać odpowiedzi. W psychologii to się nazywa syndromem oszusta – uważam, że miejsce, w którym jestem to nie moja zasługa, nie moja praca, tylko przypadek, szczęście i to się zaraz wyda - Przeczytaj wywiad z Danutą Rolinger-Bednarską, właścicielką butikowej agencji Roliger PR, Mentorką Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
9 wyjątkowych prezentów na Święta
Święta coraz bliżej, postanowiłyśmy więc przygotować dla Was listę 9 wyjątkowych prezentów, które możecie podarować zarówno swoim najbliższym, jak i klientom i partnerom biznesowym. Na naszej liście znajdziecie zarówno nasze wydawnictwa, jak i produkty, które powstały w firmach wspieranych w naszym Programie Biznes w Kobiecych Rękach.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products