“Skuteczna innowacja to taka, która coś zmienia i która trwa, nie jest jednorazowa. Do takiej skuteczności współpraca jest kluczowa. Współpraca w zespole, na poziomie lokalnym, współpraca ze społecznością i także między sektorami. Innowacje społeczne to takie działania dostrzegające potrzeby wszystkich stron, wszystkich interesariuszy.” – mówi Agata Zioło, dyrektorka Innowacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, jedna z autorek kursu realizowanego na Uniwersytecie SWPS
\
Kurs to jeden z projektów podejmowanych przez Laboratorium Innowatorów Uniwersytetu SWPS. Lab rozwija metody projektowania innowacji społecznych, opracowuje narzędzia i wspiera projektowanie transformacji. Jest to przestrzeń do eksperymentowania dla liderów zmiany. Innowatorzy społeczni to w LABie to architekci lepszego jutra, którzy podczas kursu projektowania odkryli morze możliwości do generowania pożądanych zmian w społeczeństwie.
“W LABie w ramach aktywności badawczej wychwytujemy trendy i sygnały zmian w otoczeniu, identyfikując na tej podstawie strategiczne kierunki rozwoju dla przyszłych innowatorów społecznych. Dzięki temu w czasie kursu projektowania przygotowujemy uczestniczki i uczestników, aby na wyzwania jutra byli gotowi odpowiadać już dziś. Opracowujemy użyteczne narzędzia, które mają być pomocne w procesie generowania zmian w otoczeniu” – mówi Magdalena Kubów, ekspertka ds. zarządzania, Uniwersytet SWPS.
Jednym z ważniejszych tematów, któremu przyglądały się autorki kursu, są wyzwania innowatorów i innowatorek społecznych. Podpowiedzi, jak skuteczniej działać – można znaleźć w autorskiej mapy wyzwań społecznych, która pomaga odpowiadać na pytanie skąd brać pomysły na innowacje społeczne, ale też przedstawiać konkretny proces, jak projektować innowacje społeczne. Skorzystaj z wiedzy ekspertów i ekspertek Labu. Pobierz materiały ze strony https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/innowacje/
Projekt „Przedsiębiorczość społeczna – kurs podstawowy” o numerze EOG/21/K4/W/0044 jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021 oraz środków krajowych. Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) reprezentuje wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii – trzech krajów EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu) w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Kwota dofinansowania w ramach Funduszy EOG wynosi 118 217 € i pochodzi ze wspomnianych wcześniej państw (Islandii, Liechtensteinu i Norwegii).
Przedsięwzięcie realizowane jest w trójstronnym partnerstwie: Uniwersytetu SWPS (lider projektu), Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet i Stiftelsen Mangfold i Arbeidslivet.
Link do strony projektu: https://swps.pl/nauka-i-badania/projekty/42-projekty-naukowe/32236-przedsiebiorczosc-spoleczna-kurs-podstawowy.
Copyright 2022 – Sieć Przedsiębiorczych Kobiet