CZYTASZ

Edycja 2022/2023 programu Next rozpoczęta

Edycja 2022/2023 programu Next rozpoczęta

Uroczystą galą rozpoczęła się druga edycja programu akceleracyjnego Next. 50 mentorek i 50 uczestniczek miało okazję poznać się i porozmawiać w swoich mentoringowych parach w przestrzeniach Brain Embassy. Na inauguracji Next nie zabrakło także Partnerów i przyjaciół Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Next na mapie najlepszych akceleratorów przedsiębiorczości

Program Next na stałe już zagościł na mapie akceleratorów w warszawskim ekosystemie startupowym. Potwierdzeniem jakości programu jest publikacja w premierowym Warsaw Startup Guide. Akcelerator, który został stworzony i zorganizowany przez Fundację Przedsiębiorczych Kobiet przy wsparciu J.P. Morgan, jest uważany za MBA, ale dla właścicielek firm. Jest to pierwszy i obecnie jeden z najlepszych programów akceleracyjnych dla kobiet.

Wspieranie małych firm i przedsiębiorców, którzy nie mają wystarczającej liczby pracowników, w rozwijaniu ich działalności i budowaniu odporności jest kluczem do naszej pracy filantropijnej w JPMorgan Chase Foundation, zwłaszcza teraz, gdy społeczności odbudowują się po pandemii i stoją przed wyzwaniami związanymi z cyfrową i ekologiczną transformacją gospodarki – mówi Alexandra Ingvarsson z JPMorgan Chase Foundation.

Przedsiębiorczynie chcą eksportować

Do drugiej edycji programu aplikowało ponad 150 przedsiębiorczyń. Zainteresowanie pokazuje, jak bardzo potrzebne jest dostarczanie przedsiębiorczyniom wiedzy, która pozwoli wzmocnić kompetencje związane między innymi  z wychodzeniem na rynki zagraniczne. 

Znamy potrzeby przedsiębiorczyń skupionych wokół Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, wiemy,  że bardzo często w prowadzeniu biznesu, jest potrzeba dodatkowego wsparcia w postaci konkretnej wiedzy biznesowej, wspartej mentoringiem. Program edukacyjny Next zdobycie takiej wiedzy daje, w przystępnej dla uczestniczek formie. W kolejnej edycji zwróciliśmy szczególną uwagę na branże, które najbardziej ucierpiały w pandemii, czyli usługi, handel, czy HoReCa. W ten sposób jeszcze bardziej chcemy wspomóc nasze przedsiębiorczynie – wiedząc jak bardzo mają trudny czas za sobą. Agata Zioło – Dyrektorka Innowacji w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, współtwórczyni programu Next

Next jak następny krok w rozwoju firmy

Program Next to edukacja biznesowa, ale jego celem jest także motywowanie do skalowania, cyfryzacji, wprowadzania innowacji i wychodzenia na rynki zagraniczne. Daje możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wzmacnia samoświadomość kompetencji przedsiębiorczyń. W ramach programu uczestniczki biorą udział w czterech ścieżkach edukacyjnych, które koncentrują się na transformacji cyfrowej, innowacjach, skalowaniu i internacjonalizacji. Bardzo ważnym elementem programu, jest mentoring. Do mentoringu w programie zostało zaproszonych 50 doświadczonych przedsiębiorczyń, managerek, dyrektorek dużych firm. Ich wiedza, doświadczenie, a także praktyka będą bardzo pomocne w edukacyjnej drodze uczestniczek. Wydarzenia Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet słyną z networkingu. Dlatego też w programie Next go nie zabraknie.  Dodatkowo w ramach programu odbędą się także warsztaty pitchingowe. Przedsiębiorczynie nauczą się jak prowadzić prezentacje, także przed przyszłymi inwestorami. 

Mentoring w programie Next jest niezwykle ważny. Wiemy, jak jest potrzebny przedsiębiorczyniom. Angażujemy do Klubu Mentorek, najbardziej doświadczone praktyczki biznesu. Takie, które mają doświadczenie w skalowaniu, czy internacjonalizacji.  Dzięki takiemu wsparciu uczestniczki programu poznają różne perspektywy i nabierają samodzielności w podejmowaniu decyzji biznesowych – mówi Paulina Kołodziejak-Łaska, Project  Manager i Koordynatorka Next.

Partnerzy Merytoryczni – wsparcie eksperckie programu Next

Dużym atutem programu jest obecność Partnerów Merytorycznych, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Partnerzy tej edycji to: Baker McKenzie, UPS, PAIH, Krajowa Izba Gospodarcza, Brain Embassy

NEXT_ONE-PAGER_2022_v3


INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.