Fundacja Kultury Bez Barier - poznajcie finalistkę projektu Pantene Power of Us - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Fundacja Kultury Bez Barier - poznajcie finalistkę projektu Pantene Power of Us

[:pl]zdjecie-4[:]

Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują.

Poznajcie jedną z finalistek konkursu – Fundacja Kultury Bez Barier

Fundacja Kultury Bez Barier działa w przestrzeniach kultury, udostępnia jej teksty, wydarzenia, jej miejsca. Chce, aby wszyscy, – niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności, sytuacji materialnej czy rodzinnej, mieli możliwość systematycznego i samodzielnego uczestnictwa w projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, by mogli zwiedzać wystawy w muzeach i w galeriach.

 

Sami inicjują i pomagają innym organizować dostępne wydarzenia. Największymi z nich są festiwale – Festiwal Kultury bez Barier, Festiwal Filmowy Przejścia oraz COOLturalny Festiwal Głuchych. Zawsze, gdy jest taka potrzeba, opracowują audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących, zapewniają pętlę indukcyjną i tłumaczenie na polski język migowy, tworzą warunki przyjazne sensorycznie, organizują warsztaty dla dzieci.

Szkolą przedstawicielki i przedstawicieli instytucji kultury, samorządów oraz biznesu z komunikacji i pozytywnego odpowiadania na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Edukują, prowadzą warsztaty z dostępności, z empatii, z inkluzji; warsztaty dla osób w każdym wieku (od przedszkolaka do seniora). Opracowują i konsultują polityki miejskie. Szkolą innych i samych siebie, mają kompetentny zespół, sprawdzone w wieloletnim działaniu narzędzia oraz zaufanych partnerów. Lubią wyzwania i są elastyczni. Nie boją się chcieć i robią wszystko, by nie dzieliło nas nic.

 

Krótka historia Fundacji

Fundacja Kultury bez Barier korzeniami sięga projektu „Poza Ciszą i Ciemnością”, prowadzonego od 2008 roku przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zainaugurowany z potrzeby serca, jako sposób na realizację marzeń o pełnym włączeniu osób wykluczonych, w tym głównie niepełnosprawnych w rytm życia kulturalnego i społecznego, projekt udowodnił, że działania takie mają sens, a niezbędne jest nie tylko ich kontynuowanie, ale i stałe rozszerzanie oferty. Za zgodą prezesa Stanisława Kowalskiego projekt otrzymał więc znacznie pojemniejszą formułę. Został przekształcony w nową, odrębną Fundację Kultury bez Barier, a jej prezeską stała się Anna Żórawska.

 

Fundacja obecnie

Współpracuje z licznymi instytucjami kultury, samorządem oraz biznesem. Jest członkiem grup eksperckich, doradczych w urzędach miast, województw oraz ministerstwach.

Zdjęcie z pokazu Rodzina kinomaniaków 2020 | Z nami możesz iść do kina!. Na sali ciemno, na widowni widoczne od tyłu dziesiątki głów oświetlonych światłem ekranu. Na ekranie film “Boże ciało”.

 

 

Gratulujemy zwycięstwa i polecamy serdecznie Fundację Kultury Bez Barier!

 

Organizator projektu Pantene Power of Us:

 

 

Partner Merytoryczny projektu Pantene Power of Us:

 

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Jak wprowadzić działania ESG w małej i średniej firmie
Środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny, czyli coraz popularniejsze ESG. Czy da się wprowadzić je w małych firmach?
Wszystko, czego pragniesz, znajduje się po drugiej stronie strachu
O umiejętności dostrzegania wokół siebie szans i przekuwania ich w działania, opowiada Agnieszka Swat-Cora, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy DobrostacJA.
Wierzę w swój instynkt do inwestowania w branżę sztuki
Agata Bańkowska postanowiła kontynuować dzieło swojej cioci biorąc pod swoje skrzydła firmę Art Office. Aby nauczyć się lepiej zarządzać firmą, dołączyła do Programu Biznes w Kobiecych Rękach. Dziś opowiada nam, czego nauczyła się w programie i jakie są według niej najlepsze sposoby na prowadzenie własnego, dobrze prosperującego biznesu.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products