CZYTASZ

Fundacja Kultury Bez Barier – poznajcie fina...

Fundacja Kultury Bez Barier – poznajcie finalistkę projektu Pantene Power of Us

Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce.  Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują.

Poznajcie jedną z finalistek konkursu – Fundacja Kultury Bez Barier

Fundacja Kultury Bez Barier działa w przestrzeniach kultury, udostępnia jej teksty, wydarzenia, jej miejsca. Chce, aby wszyscy, – niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności, sytuacji materialnej czy rodzinnej, mieli możliwość systematycznego i samodzielnego uczestnictwa w projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, by mogli zwiedzać wystawy w muzeach i w galeriach.

Sami inicjują i pomagają innym organizować dostępne wydarzenia. Największymi z nich są festiwale – Festiwal Kultury bez Barier, Festiwal Filmowy Przejścia oraz COOLturalny Festiwal Głuchych. Zawsze, gdy jest taka potrzeba, opracowują audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących, zapewniają pętlę indukcyjną i tłumaczenie na polski język migowy, tworzą warunki przyjazne sensorycznie, organizują warsztaty dla dzieci.

Szkolą przedstawicielki i przedstawicieli instytucji kultury, samorządów oraz biznesu z komunikacji i pozytywnego odpowiadania na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Edukują, prowadzą warsztaty z dostępności, z empatii, z inkluzji; warsztaty dla osób w każdym wieku (od przedszkolaka do seniora). Opracowują i konsultują polityki miejskie. Szkolą innych i samych siebie, mają kompetentny zespół, sprawdzone w wieloletnim działaniu narzędzia oraz zaufanych partnerów. Lubią wyzwania i są elastyczni. Nie boją się chcieć i robią wszystko, by nie dzieliło nas nic.

Krótka historia Fundacji

Fundacja Kultury bez Barier korzeniami sięga projektu „Poza Ciszą i Ciemnością”, prowadzonego od 2008 roku przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zainaugurowany z potrzeby serca, jako sposób na realizację marzeń o pełnym włączeniu osób wykluczonych, w tym głównie niepełnosprawnych w rytm życia kulturalnego i społecznego, projekt udowodnił, że działania takie mają sens, a niezbędne jest nie tylko ich kontynuowanie, ale i stałe rozszerzanie oferty. Za zgodą prezesa Stanisława Kowalskiego projekt otrzymał więc znacznie pojemniejszą formułę. Został przekształcony w nową, odrębną Fundację Kultury bez Barier, a jej prezeską stała się Anna Żórawska.

Fundacja obecnie

Współpracuje z licznymi instytucjami kultury, samorządem oraz biznesem. Jest członkiem grup eksperckich, doradczych w urzędach miast, województw oraz ministerstwach.

Zdjęcie z pokazu Rodzina kinomaniaków 2020 | Z nami możesz iść do kina!. Na sali ciemno, na widowni widoczne od tyłu dziesiątki głów oświetlonych światłem ekranu. Na ekranie film “Boże ciało”.

Gratulujemy zwycięstwa i polecamy serdecznie Fundację Kultury Bez Barier!

Organizator projektu Pantene Power of Us:

Partner Merytoryczny projektu Pantene Power of Us:


Dyrektorka Biura Fundacji, Project Manager. Z wykształcenia prawnik z wieloletnim doświadczeniem. W Fundacji od roku 2014, angażuje się w sprawy administracyjne, prawne, kadrowe, formalne i finansowe. Koordynatorka sześciu edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach, trzech edycji programu dla studentek BEST – Business&Entrepreneurship Support Training, programu aktywizacyjnego dla matek Matka-Przedsiębiorczyni, kilkunastu konferencji SPK oraz innych programów Fundacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.