1.W jaki sposób konkurs Innowator Mazowsza wpisuje się w strategię działania Fundacji ?
Konkurs Innowator Mazowsza ma za zadanie wspierać i promować proinnowacyjne postawy oraz szerzyć świadomość innowacyjności wśród mieszkańców Mazowsza. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie młodych talentów pośród naukowców i firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które opracowały i wdrożyły innowacyjne rozwiązania w regionie Mazowsza.
Konkurs doskonale łączy ideę innowacyjności między dwoma światami: środowiskiem naukowym a biznesem, w rozwoju gospodarczym regionu i zdobywaniu kompetencji opartych na nowoczesnych technologiach. Zadaniem konkursu jest również inicjowanie współpracy środowisk naukowych ze światem biznesu i z Samorządem Województwa Mazowieckiego.
2. Jak Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet rozwija innowacyjność wśród kobiet?
Koncepcja konkursu Innowator Mazowsza jest zbieżna z działaniami FPK, którakompleksowo wspiera przedsiębiorczość poprzez rozwijanie społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie sieci biznesu i instrumentów finansowania dla startupów. Udział w konkursie to również niepowtarzalna okazja do czerpania inspiracji i nawiązania współpracy pomiędzy środowiskiem nauki i biznesu.
3. Jaka jest rola Przewodniczącej w Panelu Ekspertów?
Rolą Przewodniczącej Panelu Ekspertów jest kierowanie pracą Panelu Ekspertów, oceniających wnioski konkursowe. Zgodnie z wytycznymi konkursu Przewodnicząca prezentuje również przebieg prac w ramach Panelu oraz charakteryzuje projekty/doktoraty, rekomendowane do nagród przed Kapitułą Konkursu.
Kryteria oceny merytorycznej brane pod uwagę w kategorii Innowacyjna Firma to m.in.: posiadane patenty, certyfikaty lub inne dokumenty potwierdzające innowacyjność zgłaszanego rozwiązania/przedsiębiorstwa. Istotne jest również stosowanie innowacyjnych metod i narzędzi w marketingu/ zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Kryteria oceny merytorycznej brane pod uwagę w kategorii Innowacyjny Naukowiec to m.in: wpływ pracy na rozwój dyscypliny naukowej, potencjał wdrożeniowy, posiadane publikacje naukowe, prowadzenie i/lub udział w projektach badawczych i badawczo-rozwojowych krajowych i międzynarodowych, staże naukowe, ukończone kursy i szkolenia, posiadane patenty, komercjalizacja badań własnych oraz poziom przedsiębiorczości uczestnika.
4, Jakie czynniki wpływają na osiągnięcie sukcesu w innowacjach?
Na rozwój innowacyjności wpływa wiele czynników. Rekomendowane jest prowadzenie własnej działalności badawczo – rozwojowej, jak również współpracy z instytucjami B+R, ośrodkami naukowymi, parkami technologicznymi. Istotna też jest koncepcja rozwoju przedsiębiorstwa i jego potencjału (np. czy firma planuje kolejne wdrożenia, zakup dodatkowych technologii/licencji, czy planuje komercjalizację opracowanych technologii) oraz czy uczestniczy w programach europejskich. Wpływ na życie społeczne, gospodarcze, dobrobyt mieszkańców. Wpływ na społeczeństwo / środowisko / gospodarkę.
Copyright 2022 – Sieć Przedsiębiorczych Kobiet