“Innowacyjny przepis na sukces - wg Doroty Czekaj – Przewodniczącej Panelu Ekspertów Innowatora Mazowsza” - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

“Innowacyjny przepis na sukces - wg Doroty Czekaj – Przewodniczącej Panelu Ekspertów Innowatora Mazowsza”

[:pl]240972438_4798099786941165_2009338177633697227_n[:]

1.W jaki sposób konkurs Innowator Mazowsza wpisuje się w strategię działania Fundacji ?

Konkurs Innowator Mazowsza ma za zadanie wspierać i promować proinnowacyjne postawy oraz szerzyć świadomość innowacyjności wśród mieszkańców Mazowsza. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie młodych talentów pośród naukowców i firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które opracowały i wdrożyły innowacyjne rozwiązania w regionie Mazowsza.

Konkurs doskonale łączy ideę innowacyjności między dwoma światami: środowiskiem naukowym a biznesem, w rozwoju gospodarczym regionu i zdobywaniu kompetencji opartych na nowoczesnych technologiach. Zadaniem konkursu jest również inicjowanie współpracy środowisk naukowych ze światem biznesu i z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

2. Jak Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet rozwija innowacyjność wśród kobiet?

Koncepcja konkursu Innowator Mazowsza jest zbieżna z działaniami FPK, którakompleksowo wspiera przedsiębiorczość poprzez rozwijanie społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie sieci biznesu i instrumentów finansowania dla startupów. Udział w konkursie to również niepowtarzalna okazja do czerpania inspiracji i nawiązania współpracy pomiędzy środowiskiem nauki i biznesu.

3. Jaka jest rola Przewodniczącej w Panelu Ekspertów?

Rolą Przewodniczącej Panelu Ekspertów jest kierowanie pracą Panelu Ekspertów, oceniających wnioski konkursowe. Zgodnie z wytycznymi konkursu Przewodnicząca prezentuje również przebieg prac w ramach Panelu oraz charakteryzuje projekty/doktoraty, rekomendowane do nagród przed Kapitułą Konkursu.

Kryteria oceny merytorycznej brane pod uwagę w kategorii Innowacyjna Firma to m.in.: posiadane patenty, certyfikaty lub inne dokumenty potwierdzające innowacyjność zgłaszanego rozwiązania/przedsiębiorstwa. Istotne jest również stosowanie innowacyjnych metod i narzędzi w marketingu/ zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Kryteria oceny merytorycznej brane pod uwagę w kategorii Innowacyjny Naukowiec to m.in: wpływ pracy na rozwój dyscypliny naukowej, potencjał wdrożeniowy, posiadane publikacje naukowe, prowadzenie i/lub udział w projektach badawczych i badawczo-rozwojowych krajowych i międzynarodowych, staże naukowe, ukończone kursy i szkolenia, posiadane patenty, komercjalizacja badań własnych oraz poziom przedsiębiorczości uczestnika.

4, Jakie czynniki wpływają na osiągnięcie sukcesu w innowacjach?

Na rozwój innowacyjności wpływa wiele czynników. Rekomendowane jest prowadzenie własnej działalności badawczo – rozwojowej, jak również współpracy z instytucjami B+R, ośrodkami naukowymi, parkami technologicznymi. Istotna też jest koncepcja rozwoju przedsiębiorstwa i jego potencjału (np. czy firma planuje kolejne wdrożenia, zakup dodatkowych technologii/licencji, czy planuje komercjalizację opracowanych technologii) oraz czy uczestniczy w programach europejskich. Wpływ na życie społeczne, gospodarcze, dobrobyt mieszkańców. Wpływ na społeczeństwo / środowisko / gospodarkę.

 

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Niezwykłe połączenie kobiecych sił i biznesów - Szumisie i Kangu
W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet staramy się, aby przedsiębiorczynie mogły wzajemnie czerpać od siebie wiedzę i inspirację oraz aby ich działania uzupełniały się i owocowały nowymi pomysłami. Przykładem niezwykłej współpracy, która znalazła swój początek w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach, jest relacja biznesowa Anny Skórzyńskiej właścicielki firmy Szumisie i Katarzyny Skowerskiej, twórczyni marki Kangu
Bardzo mocno wierzę w siłę relacji
Biznes w Kobiecych Rękach to wsparcie dla startujących przedsiębiorczyń, ale też ogromna dawka inspiracji. Przekonała się o tym Joanna Dolińska - uczestniczka IX edycji Programu.
Anna Bartkowska, Szkoła Rodzenia Super Mama
Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products