Małgorzata Miszkin-Wojciechowska - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
Małgorzata Miszkin-Wojciechowska

Jestem radczynią prawną i przez wiele lat doradzałam firmom z obszaru niemieckojęzycznego m.in. w zakresie wyboru optymalnej formy prawnej dla prowadzenia działalności w Polsce. Doradztwo to świadczyłam w ramach Kancelarii prawnej stowarzyszonej z KPMG, w której przez wiele lat prowadziłam tzw. German Desk. To jednak pozasądowe rozwiązywanie sporów stało się moją drugą pasją. Od wielu lat działam jako mediatorka gospodarcza rozwiązując spory, także spory transgraniczne. Jestem dyrektorką Centrum Mediacji Lewiatan. W ramach Centrum współpracuję z różnymi środowiskami w celu promowania najlepszych rozwiązań dla biznesu, dla samorządów oraz wszystkich, którzy zainteresowani są pozasądowymi rozwiązaniami sporów. W ramach tej działalności zrealizowałam m.in. projekty: podpisanie Porozumienia o współpracy pomiędzy Prezydentem Konfederacji Lewiatan Maciejem Wituckim Prezydentem m. st. Warszawy Rafałem Trzaskowskim i pn. „Warszawa – miasto przyjazne mediacji” oraz uzyskania statusu Instytucji Certyfikującej dla kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych”. W maju 2020 zostałam ekspertką w zakresie mediacji w europejskiej Komisji ds. Skuteczności Wymiaru Sprawiedliwości (CEPEJ). Jestem wykładowczynią i prowadzę szkolenia z mediacji.

Mediacją, edukacją i pracą nad zmianami legislacyjnymi w tym obszarze zajmuję się, bo wierzę, że dialog i komunikacja są podstawą rozwoju gospodarczego, a także mają ma wpływ na dobrostan każdego z nas.

W październiku 2022 ForbesWomen wspólnie z fundacją Women in Law wyróżniły mnie wpisując na listę 25 najwybitniejszych prawniczek 2022 r.

Jestem absolwentką Akademii Liderek Henryki Bochniarz.

 

Kluczowe kompetencje: leadership, prawo, organizacje pozarządowe, PR, etyka w biznesie, współpraca międzynarodowa

0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products