Make the Change – Młodzi na rynku pracy

Make the Change to autorski projekt Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, który ma na celu rozbudzanie poczucia sprawczości i budowanie kultury przedsiębiorczości poprzez innowacje społeczne. 

 

Make the Change to nie tylko dyskusja na temat wyzwań, ale przede wszystkim szukanie rozwiązań. Wyjątkowa formuła umożliwia kompleksowe zaangażowanie w proces związany z daną problematyką. Tym razem skupimy się na wyzwaniach młodych na rynku pracy.

Foto: pexels.com

ETAPY PROJEKTU

debata

DEBATA

Kogo zapraszamy?
– osoby w wieku 19-26 lat, studiujące, pracujące, bezrobotne, borykające się z barierami na rynku pracy,
– środowiska naukowe,
– środowiska korporacyjne
– przedsiębiorców, firmy i instytucje zainteresowane zatrudnieniem młodych,

 

chętne posłuchać lub podzielić się swoją opinią na temat wyzwań młodych na rynku pracy.
warsztat

WARSZTAT DESIGN THINKING

Kogo zapraszamy?
– osoby w wieku 19-26 lat, studiujące, pracujące, bezrobotne, borykające się z barierami na rynku pracy,
– środowiska naukowe,
– środowiska korporacyjne
– przedsiębiorców, firmy i instytucje zainteresowane zatrudnieniem młodych,

 

chętne do wypracowania rozwiązań innowacyjną metodą Design Thinking.
fin

KONFERENCJA MAKE THE CHANGE

Kogo zapraszamy?
– osoby w wieku 19-26 lat, studiujące, pracujące, bezrobotne, borykające się z barierami na rynku pracy,
– środowiska naukowe,
– środowiska korporacyjne
– przedsiębiorców, firmy i instytucje zainteresowane zatrudnieniem młodych,

 

zainteresowane rozwiązaniami powstałymi w programie, spotkaniem w gronie ekspertów, networkingiem.

KONFERENCJA MAKE THE CHANGE

Dołącz do wydarzenia!

 

Zapraszamy Cię na wyjątkową konferencję, w trakcie której odbędzie się:

 

18.00 – 18.30 podsumowanie projektu Make the Change

18.30 – 19.15 debata “Impakt społeczny i edukacja”

19.15 – 19.35 wystąpienie Przemka Staronia

– po części oficjalnej nastąpi networking i poczęstunek.

 

Forma: na żywo w Warszawie

Rejestracja: 10 zł

Data: 9.06.2022 godz. 17:30-21:30

*liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona

GOŚĆ SPECJALNY

Przemysław Staroń

 

Psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor książek “Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem” i “Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie ze złem”. Nagrodzony przez KE twórca Zakonu Feniksa, tutor ponad 50 olimpijczyków z filozofii. Twórca #utrzy, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.

 

Wystąpienie pt. “Pokolenie Z na rynku pracy – bankowy sukces czy spektakularna klapa a może..? Czyli kilka słów o tym jak odnaleźć się na rynku pracy”

DEBATA

Temat debaty:

IMPAKT SPOŁECZNY I EDUKACJA

 

Debata odbędzie się trakcie Konferencji Make the Change, organizowana jest we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

PROWADZĄCA:

 

Julia Sarnecka

 

 Brokerka innowacji

Uniwersytetu SWPS

Karolina Osterczuk

 

Wykładowczyni i badaczka Uniwersytetu SWPS

Agata Zioło

 

Dyrektorka innowacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Karolina Adamska-Woźniak

 

Założycielka agencji Kawy Dobra, wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie

Małgorzata Nadziejko

 

Brokerka Innowacji

Uniwersytetu SWPS

WARSZTAT DESIGN THINKING

Weź udział w rekrutacji na warsztat Design Thinking.

 

W trakcie warsztatu weźmiesz udział w wyjątkowym procesie twórczym. W grupie warsztatowej będziesz pracować nad rozwiązaniami wyzwań młodych na rynku pracy. Warsztat będzie prowadzony przez facylitatorki procesu Design Thinking: Anetę Siejkę oraz Katarzynę Talagę-Korcz.

 

Forma: na żywo w Warszawie

Rejestracja: darmowa

Data: 7.06.2022 godz. 9:00-17:00

*liczba miejsc na warsztat jest ograniczona, rekrutacja trwa do 1.06.2022

Prowadząca warsztat: Aneta Siejka

 

Aneta Siejka

Ekspertka ds. przedsiębiorczości. Koordynatorka ds. Badań/Research Manager. Profesjonalna wykładowczyni i trenerka. Koordynuje projekt Mój biznes za granicą – model wsparcia instytucjonalnego MŚP w obszarze umiędzynarodowienia oferty firm i rozpoczęcia działalności na rynkach międzynarodowych. Od 2008 roku prowadzi autorskie warsztaty i wykłady m.in. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Collegium Civitas, Warszawskiej Szkole Reklamy i innych uczelniach. Współautorka wielu kampanii reklamowych nagrodzonych w konkursach – MediaTrendy, Effie. Doradza w kampaniach społecznych ministerstw i organizacji pożytku publicznego.

Prowadząca warsztat: Katarzyna Talaga-Korcz

 

Katarzyna Talaga-Korcz

Współwłaścicielka Design Thinking Institute. Strateg-moderator, który wierzy, że “każdy jest kreatywny”. Swoje doświadczenie zdobywała podczas pracy dla różnorodnych marek oraz warsztatów dla Volkswagen Polska, PAYU, IKEA, SWISS KRONO, MetLife. Autorka i prowadząca szkolenie nt. pozycjonowania marki dla ponad 300 firm w ramach ogólnopolskich projektów Eko Trendy i Eko Działania. Autorka kursów dla moderatora design thinking na różnym poziomie zaawansowania. Tworzy nowe narzędzia, scenariusze. We wszystkich projektach wykorzystuje metodę design thinking, z dużym naciskiem na kreatywność.

DEBATA

PANEL I Jakie są wyzwania młodych na rynku pracy?

PANEL II Rozwiązania na wskazane problemy młodych na rynku pracy.

PROWADZĄCY: Jakub Sito – w zawodowym życiu balansuje między dziennikarstwem, a biznesowym konsultingiem wspierając liderów i firmy w rozwoju poprzez procesy strategiczne, szkolenia i coaching medialny. Doradza zarządom, wspiera zespoły, towarzyszy w zmianie. Jako konsultant pracował z zespołami firm m.in. takich jak Siemens, Strabag, Posnet, Sodexo Benefits & Rewards Services, czy DHL, a także instytucjami i organizacjami takimi jak Ministerstwo Gospodarki, Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wykładowca Uniwersytetu SWPS, który w swoich autorskich programach stawia przed studentami praktyczne wyzwania. Pasjonat nowych technologii, relacji międzyludzkich, zrównoważonego rozwoju i ekonomii wartości. Swoją wiedzą i interdyscyplinarnym doświadczeniem dzieli się w autorskiej audycji #BiznesPrzezSito emitowanej na antenie radia Chillizet, a także w autorskim projekcie #HRonAIR. Medialne szlify zdobywał w kanałach Grupy TVN, TVP oraz Polskim Radiu. Absolwent na kierunku Zarządzanie i Przywództwo na Uniwersytecie SWPS oraz Akademii Psychologii Przywództwa.

Zuzanna Karcz

Popularyzatorka edukacji obywatelskiej, antydyskryminacyjnej i klimatycznej. Zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka, skupiająca się na tematyce praw kobiet i osób nieheteronormatywnych. Studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członkini Rady Programowej OEES. Zaangażowana m. in. w Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+.

 

 

 

 

 

 

 

 

Olga Kożuchowska

Dyrektorka Biura Karier Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się projektowaniem działań rozwojowych dla studentów_ek i absolwentów_ek uczelni ukierunkowanych na diagnozę predyspozycji i kompetencji. Projektuje i wdraża rozwiązania technologiczne, których celem jest wzmacnianie poczucia własnej efektywności w studiowaniu i karierze. W pracy w Biurze Karier zarządza także działaniami wspierającymi pracodawców w pozyskiwaniu talentów. Zarządza badaniem monitorującym kariery zawodowe absolwentów_ek. Od lat jest związana z obszarem edukacji formalnej i pozaformalnej. Trenerka, konsultantka kariery i asesorka AC/DC.

 

Zofia Kierner

Wielokrotnie nagradzana aktywistka społeczna, adwokatka równości płci i dostępu kobiet do edukacji. Założyła i osobiście zarządza Girls Future Ready, organizacja nonprofit, której misją jest wspierać młode dziewczyny w rozwoju kluczowych umiejetności takich jak wiara w siebie, wystąpienia publiczne, global mindset. Swoją misję realizuje poprzez 5 międzynarodowych programów: HerStory, Girls Global Ready, #girlsenglishready, HerStory Masterclass i #womensolidarityseries. Pasjonatka wystąpień publicznych, występuje na konferencjach, w programach radiowych i telewizyjnych walcząc o prawa młodych kobiet. Na co dzień mieszka i uczy się w Stanach Zjednoczonych – UC Berkeley.

Danuta Hryniewicz

Celem jej długoletniej aktywności zawodowej jest inspirowanie i aktywowanie ludzi do odkrywania swoich mocnych stron i wykorzystywania ich do budowania życia w duchu współpracy i empatii. Umiejętnie łączy wiedzę i umiejętności psychologiczne w aktywizowaniu indywidualnych osób jak i środowisk. Pracowała z młodzie- żą, realizowała program aktywizacji młodzieży w ramach PAM, wiele lat prowadziła warsztaty i spotkania indywidualne z młodzieżą. Pracowała z osobami dorosłymi udzielając wsparcia i aktywizując osoby przeżywające sytuacje kryzysowe. Trenerka i programu Reintegracji Zawodowej Kobiet.

 

Marek Parzydło

Partner w firmie doradczej Younicorn. GALLUP® Certified Strengths Coach. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczony menedżer i przedsiębiorca. Z wykształcenia socjolog, zajmuje się rozwojem talentów, zaangażowania i przywództwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Jaczewska

Ekspertka Fundacji Into the Future, w której współtworzy program i prowadzi warsztaty rozwojowo-doradcze dla młodzieży. Ich głównym celem jest wprowadzanie młodych ludzi w specyfikę dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, nowoczesnych zawodów i kompetencji przyszłości oraz nauka samodzielnego planowania własnej ścieżki zawodowej. Od lat w pracy zawodowej jest związana z szeroko pojętą edukacją osób dorosłych i młodzieży, rozwojem osobistym oraz komunikacją. Pracowała zarówno w NGO-sach jak i w biznesie.

 

 

 

 

Grzegorz Wolff

Kiedyś urzędnik samorządowy zajmujący się obszarami wizerunku, promocji i rozwoju gospodarczego m.st. Warszawy, przez 5 lat pracujący w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, które wspiera początkujących przedsiębiorców.

Dziś zastępca dyrektora w Urzędzie Pracy odpowiada za pośrednictwo pracy i aktywizację osób bezrobotnych za pomocą instrumentów i usług rynku pracy jak staże, szkolenia, refundacje kosztów zatrudnienia czy stanowiska pracy, a także za współpracę z pracodawcami zatrudniającymi cudzoziemców.

 

 

 

Iwona Gasińska-Mulczyńska

Właścicielka Design Thinking Institute. Business designer, specjalizuje się w budowaniu strategii innowacji firm. Strateg biznesu wspierający firmy w zakresie tworzenia i wdrażania planów rozwojowych. Odpowiada za prowadzenie programów dla właścicieli i zarządów budujących kulturę innowacji w firmach z różnorodnych sektorów gospodarki. Pracuje zarówno z MSP jak i z korporacjami, m.in. Black Red White, Lorenz-Bahlsen, Met-Life, Vorwerk, Swiss Krono.

 

 

 

 

 

Marta Sternicka

Obecnie Senior Recruiter w Citi Bank Handlowy, odpowiedzialna za rekrutacje do obszarów operacyjnych w Olsztynie i Warszawie. Pracę w Citi rozpoczynała od programu rotacyjnego dla absolwentów, następnie objęła rolę Managera 19-osobowego zespołu operacyjnego. Ze względu na specyfikę obszaru, ma doświadczenie we współpracy z osobami dopiero wchodzącymi na rynek pracy i budującymi swoją ścieżkę kariery zawodowej,  zarówno z punktu widzenia Rekrutera jak i Managera. Wcześniej pracowała w dziale HR i Rekrutacji w IKEA.

 

 

 

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

Organizator:

Partnerzy:

EMCC logo - Poland - colour on white
DTI_logo_rgb

Projekt “Make the Change – Młodzi na rynku pracy” realizowany jest w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga

PATRONAT

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Specjalistka ds. Projektów:

Marta Zawiślińska

e-mail: m.zawislinska@fundacjakobiet.org

Specjalistka ds. projektów, Event Manager:

Justyna Hryniewicz

e-mail: j.hryniewicz@fundacjakobiet.org

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.