CZYTASZ

New normal oczami organizatorek konferencji

New normal oczami organizatorek konferencji

Termin „nowa normalność” (new normal) został ukuty przez makroekonomistów, którzy określają to zjawisko jako stan, w którym gospodarka się znajduje po kryzysie. Pandemia to zdecydowanie czynnik wprowadzający w niemal każdą sferę ludzkiego życia chwiejność i niepewność. Dlatego temu zdarzeniu przyjrzą się prelegentki i panelistki konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Zanim jednak odbędzie się panel, na najważniejsze pytania o tym czym jest dla nich new normal opowiadają organizatorki wydarzenia.

Impulsem do przeniesienia biznesu online

Dorota Czekaj, Prezeska i współzałożycielka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która otworzy konferencję, zwraca uwagę na przyspieszony rozwój technologiczny.

“Wiele działań przeniosło się do sfery wirtualnej: to tu coraz częściej szukamy partnerów biznesowych, reklamujemy nasze firmy, oferowane przez nie towary i usługi, budujemy sieci kanałów sprzedażowych. Najwięksi pracodawcy ograniczają wynajmowaną powierzchnię, w Nowym Jorku część budynków biurowych już zamienia się na mieszkalne. Z kolei w domach wydziela się części „biurowe”. Rewolucja biznesowa, którą zapowiadali futuryści za kilkanaście, kilkadziesiąt lat zmieniła się w szybko postępującą ewolucję, dzieje się już i nikt jej nie zatrzyma.”

Dorota Czekaj, Prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Przyspieszoną nauką rozwiązywania problemów

Pandemia i zmiany to szansa do pracy nad rozwojem osobistym i nauką rozwiązywania problemów. Jedną z cech, jakie wskazują organizatorki jako klucz do odnalezienia się w nowej rzeczywistości, jest elastyczność.

Docenieniem swoich bliskich i współpracowników

Kolejny, istotnym aspektem, o który warto teraz zadbać to wsparcie, inspiracja i motywacja do działania. Zgrany zespół, zdrowe relacje w pracy i w domu są szczególnie ważne w zmieniającym się świecie.

“Praca w Fundacji pozwala mi obserwować działania przedsiębiorczyń skupionych wokół Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Widzę, jak sprawnie pokonują swoje bariery i radzą sobie w nowej rzeczywistości. Szukają innowacji, nowych sposobów dotarcia do odbiorców, uczą się nowych narzędzi. To jest bardzo pozytywne i dające jeszcze więcej chęci do działania w tym new normal świecie.”

Paulina Kołodziejak- Łaska

Chwilą refleksji nad nawykami

Utarte ścieżki w new normal często się nie sprawdzają, szukamy, sprawdzamy i znajdujemy nowe perspektywy, możliwości i idei na projekty i działanie.

Odkrywaniem nowych umiejętności i obszarów rozwoju

Dostosowanie się do pandemicznych realiów wymaga od nas nowych kompetencji, wdrożenia podejścia i rozwiązań.


Chcemy, aby kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. Dlatego kompleksowo wspieramy przedsiębiorczość kobiet, poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie kobiecych sieci anielic biznesu i instrumentów finansowania dla startupów.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.