CZYTASZ

Niezwykłe połączenie kobiecych sił i biznesów R...

Niezwykłe połączenie kobiecych sił i biznesów – Szumisie i Kangu

W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet staramy się, aby przedsiębiorczynie mogły wzajemnie czerpać od siebie wiedzę i inspirację oraz aby ich działania uzupełniały się i owocowały nowymi pomysłami. Przykładem niezwykłej współpracy, która znalazła swój początek w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach, jest relacja biznesowa Anny Skórzyńskiej właścicielki firmy Szumisie i Katarzyny Skowerskiej, twórczyni marki Kangu. Przypomnijmy obie marki:

Szumisie to firma z szumiącymi misiami założona przez Annę Skórzyńską w programie Biznes w Kobiecych Rękach, edycja 2015. Pomysł na biznes zrodził się dzięki wyjątkowym właściwościom “białego szumu” wydawanego między innymi przez odkurzacze czy suszarki oraz jego cechom relaksującym i skupiającym koncentrację. Charakterystyczny dźwięk działa kojąco na dzieci, dzięki czemu znacząco ułatwia często czasochłonny i trudny proces zasypiania. Umieszczenie mechanizmu z szumem w pluszowym misiu sprawia, że można go bez obaw położyć w dziecięcym łóżeczku i korzystać z jego uspokajających właściwości na co dzień.

Źródło: https://szumisie.pl

Katarzyna Skowerska podczas jednej z późniejszych edycji programu pracowała nad firmą Kangu, która również kieruje swoją ofertę do dzieci i rodziców. Kangu to antykolkowe poduszki do kołysania, dzięki którym uspokojenie i uśpienie niemowlaka zajmuje zaledwie parę chwil. Rytmiczne ruchy odzwierciedlają warunki panujące w brzuchu mamy, dlatego dziecko w trakcie takiego bujania ekspresowo uspokaja się i zasypia. 

Źródło: https://getkangu.com/pl/

Naturalną koleją rzeczy było połączenie dziewczyn w relację, w której Katarzyna czerpała z wiedzy i doświadczenia Anny. Podobna tematyka i grupa docelowa oraz tożsame cele i wartości sprawiły, że właścicielki firm dostrzegły możliwość współpracy, co spowodowało przekształcenie relacji mentoringowej w biznesową. Dziś Szumisie i Kangu wspólnie wspierają rodziców i dzieci w trudnych początkach rodzicielstwa i dbają o to by każde z nich mogło cieszyć się spokojem i dobrym snem. 

Jesteśmy niezwykle dumne obserwując sukcesy i rozwój firm powstałych w programach Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz konsekwentnie staramy się wspierać je na różnych etapach działania. 

Więcej informacji o misiach Szumisiach i poduszkach Kangu znajdziecie na stronach https://szumisie.pl i https://getkangu.com/pl/.


W Fundacji odpowiedzialna za koordynowanie projektów i wspieranie działań SPK. Z wykształcenia psycholożka. Trenerka psychoedukacji, współpracuje z organizacjami samorządowymi, współtworzy inicjatywę społeczną promującą współczesną historię, w ramach której prowadzi warsztaty dla młodzieży i organizuje wydarzenia. Posiada doświadczenie w marketingu i komunikacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.