"Odwaga to nie działanie bez lęku, a pomimo niego." Relacja z XV Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

"Odwaga to nie działanie bez lęku, a pomimo niego." Relacja z XV Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

[:pl]Do artu[:]

Podczas XV Konferencji SPK „Be Bold” padł rekord liczny uczestniczek i uczestników. Było nas 650! Wasze przybycie, aktywne uczestnictwo, otwartość i radość ze spędzonego w kobiecym gronie dnia jest dla nas ogromną siłą napędową. Bardzo dziękujemy za zaufanie i za to, że wspólnie z nami tworzycie Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Przypomnijmy sobie, co się działo 30 października w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

zdjęcia Natalia Poniatowska www.npaphotography.com

Wydarzenie rozpoczęło się tuż po godzinie 9:00. Prowadzącym był Paweł Oksanowicz, który na scenę zaprosił główne sprawczynie tego pozytywnego zamieszania ????: Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj (założycielki sieci Przedsiębiorczych Kobiet) powitały gości oraz opowiedziały o tym jaki plan działań przygotowały na XV Konferencję SPK.

– Inspiracją do obrania tytułu BE BOLD i wyboru tematyki konferencji wokół odwagi, śmiałości i sprawczości było spostrzeżenie, że kobiety mimo, że osiągają tak ewidentne sukcesy zbyt skromnie o nich mówią. I nie chcą startować w konkursach branżowych, biznesowych.

Trzeba je do tego specjalnie zachęcać. A jak już się zgłoszą to często je wygrywają. BE BOLD było zaproszeniem do dyskusji, ale i zachętą do właściwej oceny swoich osiągnięć i możliwości – mówi Kasia Wierzbowska, prezeska SPK.

Po nich na scenę weszła Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw Kobiet, która opowiedziała m.in. o dysproporcjach płacowych między kobietami a mężczyznami.

Natalia Bożek – Wiceprezeska Zarządu Citi Handlowy, powitała wszystkich gości z ramienia partnera głównego. Z Natalią spotkałyśmy się później podczas panelu: “BE BOLD – czy warto być odważną?”.

Jak rozwinąć biznes globalnie – z małą pomocą od Google

Bogusia Jarzębowska (Google Internetowe Rewolucje) już na początku swojego wystąpienia zadała kluczowe pytanie: Czy Twoja firma jest gotowa na ekspansję zagraniczną? Opowiedziała także, jakie są główne powody, które blokują nas przed rozpoczęciem działań za granicą. Okazało się, że największą barierą ekspansji jest zdobycie informacji na temat rynków. Aż 40% badanych to potwierdziło. Dlatego Google stworzył narzędzie, które pomoże poradzić sobie z tym problemem – Market Finder jest pomocny w poznaniu biznesowej specyfiki kraju, o który chcielibyśmy rozszerzyć działania. Od liczby zakupów on-line w miesiącu, przez główny wieku kupujących po określenie, czy osoby w danym kraju poszukują produktów i usług, które oferujemy. Ważne linki: bit.ly/marketfinderpl, bit.ly/rejestracja2019

Kompetencje przyszłości

Graphic recording GoTekRysuje

Eliza Kruczkowska z PFR opowiedziała o pracy i kompetencjach przyszłości, płynnie przechodząc przez opowieść o wszystkich rewolucjach gospodarczych. – To gdzie teraz jesteśmy to czwarta rewolucja przemysłowa. Myśląc o kompetencjach w szkole, musimy zastanowić się, jak człowiek powinien kierować maszynami np. w fabrykach – opowiada. I dodaje, że 65 proc. dzieci urodzonych po 2007 roku będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. „The future is now” dlatego powinniśmy nastawić się na naukę przez całe nasze życie.

Wsparcie dla kobiet kreatywnych

Marek Ulman z Krajowego Punktu Kontaktowego opowiedział o tym, jak przy pomocy programów można otworzyć lub rozwijać swój biznes. – Z najszerszym dostępem i bez żadnych ograniczeń dla małych i średnich przedsiębiorców jest program COSME, z kolei Horyzont 2020 jest to program ramowy na rzecz badań naukowych i innowacji. Jest również program na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych EaSI oraz program Kreatywna Europa ma rzecz sektorów kultury i kreatywnego – tłumaczył Ulman.

Jak być innowatorem w biznesie, czyli o życiu bez lęku

Piotr Voelkel wspomniał o dwóch kategoriach osób, tych, którzy urodzili się we wspierających rodzinach i tych, którzy mieli mniej szczęścia. Pierwsza grupa otacza się osobami, którzy wierzą w ich sukces, dlatego podejmowanie wyzwań jest dla nich naturalne. Druga grupa narażona jest na więcej lęku w życiu, przez co trudniej im podjąć działanie. – Społeczeństwo to maraton, sukces jest wtedy kiedy wszyscy dobiegną do mety – powiedział założyciel Uniwersytetu SWPS, dlatego tak ważne jest, żebyśmy pamiętali o tych osobach i wspierali je w drodze, którą muszą przebyć.

– Wyznaczajmy sobie marzenia, porywajmy się z motyką na słońce, róbmy rzeczy, które są ponad nasze siły – radzi Piotr Voelkel. „Marzenia – jak latawiec -mogą fruwać wysoko, ale musi być ktoś, kto trzyma ten latawiec”.

 

Odważ się mądrze zmieniać otaczającą Cię rzeczywistość

Pomagać można w każdym momencie życia. Będąc właścicielem lub osobą decyzyjną w firmie, możemy dzielić się zasobami. Jako osoba na początku swojej zawodowej drogi, możemy innym zaoferować swój czas i uważność, co jest często o wiele cenniejsze – powiedział Piotr Voelkel.

– Pomoc w Polsce jest kobietą. Ponad 60 procent pomagających w Polsce to kobiety. To właśnie one są siłą pomocy w organizacjach pozarządowych w Polsce – wyjaśniał Norbert Wierbiłowicz.

Rób biznes zgodny z Twoim DNA

Wszystko co robimy powinno być zgodne z naszymi wartościami. Wtedy w nasze działania angażujemy się w pełni. Oczywiście: – Będą pojawiały się różnego rodzaju dołki: finansowy, społeczny, motywacyjny. Dlatego trzeba się przygotować na taką ścieżkę, w której przetrwamy. Trzeba wcześniej przygotować kontrakt z samą sobą, czyli co jestem wstanie przetrwać w realizacji mojego projektu: ile mogę poświecić czasu, ile mogę stracić pieniędzy, ile bólu mogę znieść? – powiedziała Magda Urban, Urban Legend, Sugarfree.

Odwaga chodzenia własnymi drogami

Zdaniem Julity Rudolf: – Do bycia odważną, najpierw potrzebujemy strachu. To on motywuje nas, żeby się zatrzymać i poobserwować o co tak naprawdę chodzi w naszym życiu. Julita mówiła tym, że najważniejsze jest odpuszczenie samej sobie i pozwolenie sobie, na bycie takimi jakie jesteśmy, a nie jakie naszym zdaniem powinnyśmy być. Dzięki temu zaczniemy się doceniać.

Nigdy nie będziesz gotowa, musisz się po prostu odważyć

Olga Grygiel-Siddons w swoim wystąpieniu postanowiła podzielić się z nami najważniejszymi lekcjami jakie odbyła w życiu. – Bez bliskich ludzi, z którymi można się podzielić sukcesami, nie dają one radości i szczęścia – tłumaczyła Grygiel-Siddons. Ponadto mówiła o tym, że warto słuchać swojego wewnętrznego głosu, ale nie zawsze możemy wierzyć w to co mówi, bo niestety nierzadko sabotuje nasze działania.

zdjęcia Natalia Poniatowska www.npaphotography.com

BE BOLD – czy warto być odważną?

– My kobiety, jesteśmy największymi krytykami samych siebie – powiedziała Nina Kowalewska-Motlik. Cokolwiek byśmy nie robiły, czujemy, że można to zrobić lepiej. Ponadto żyjemy w ciągłym niedosycie – będąc w pracy myślimy o dzieciach, będąc w domu – rozmyślamy o rozwiązaniach i kolejnych projektach. Odwagi nie możemy postrzegać jako coś trwałego. To proces, małe kroki – dodała Ewa Bogusz Moore. Każda z nas codziennie staje przed różnymi wyborami, grunt to: – nie działanie bez lęku, a pomimo niego – powiedziała Sylwia Szwed.

Rysunkowe notatki z całego dnia pełnego wystąpień, rozmów panelowych oraz historii o punktach zwrotnych w życiu przygotowała GoTek Rysuje.

Zdjęcia z konferencji wykonała Natalia Poniatowska. Zobacz całą galerię.

 

 

Kolejna konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet już w kwietniu!

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Mentorki SPK w brief.pl: Gosia Tchorzewska i jej cyfrowy nomadyzm
Każda z nas jest artystką! o pomyśle na rozwijanie kobiecej kreatywności
"W podręcznikach do historii muzyki używanych w polskich szkołach muzycznych można znaleźć wzmianki o zaledwie dwóch kompozytorkach - Nadii Boulanger i Grażynie Bacewicz. [...] Zastanówmy się jaki sygnał wysyła to młodym artystkom chcącym budować swoją karierę muzyczną w naszym kraju. Dla mnie jest to dosyć jednoznaczny komunikat - nie ma tu dla Ciebie miejsca."
Cztery różne kobiety. Cztery historie. Cztery punkty widzenia
Każda z nas jest autorką swojej własnej wyjątkowej historii. 150 osób przyszło by posłuchać historii o punktach zwrotnych w życiu czterech kobiet: Izabeli Krawczyk, Małgorzaty Tchorzewskiej, Agnieszki Stefaniuk i Agnieszki Koryckiej - zwyciężczyń konkursu „Be the change. Tell Your Story. Inspire Others”
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products