Make the change - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Make the change

Make the Change – autorski projekt Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, który ma na celu rozbudzanie poczucia sprawczości i budowanie kultury przedsiębiorczości poprzez innowacje społeczne.

Wiedza
Wsparcie
Współpraca
Make the Change to nie tylko dyskusja na temat wyzwań, ale przede wszystkim szukanie rozwiązań. Wyjątkowa formuła umożliwia kompleksowe zaangażowanie w proces związany z daną problematyką.

Make the change – Młodzi na rynku pracy to projekt, którego celem jest wsparcie osób wkraczających na ścieżkę zawodową, wyposażenie ich w odpowiednie umiejętności, narzędzia oraz pewność siebie. Jest dedykowany osobom młodym, pracownikom, korporacjom, ale również środowiskom naukowym i przedsiębiorcom zainteresowanym wyzwaniami młodych na rynku pracy.

W 2020 roku Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet w ramach projektu Biznes w Kobiecych Rękach i przy wsparciu finansowym Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy zrealizowała badanie Wyzwania młodych na rynku pracy oraz przeprowadziła konkurs Dziewczyny mają głos. Kluczowym wnioskiem okazał się fakt, że młodzi wkraczający na rynek pracy zmagają się z wieloma utrudnieniami oraz mierzą się z licznymi wyzwaniami.

 

Projekt jest podzielony na trzy etapy:

  • Pierwszym z nich jest debata ekspertów z różnych środowisk na temat obecności młodych osób na rynku pracy i stojących przed nimi wyzwań. W trakcie rozmowy ustalane są główne problemy i trudności, które towarzyszą osobom rozpoczynającym ścieżkę zawodową.
  • Kolejnym etapem jest warsztat Design Thinking, którego celem jest praca nad wyzwaniami w kontekście zatrudniania młodych z perspektywy pracodawcy oraz osób wchodzących na rynek pracy
  • Wypracowane pomysły są prezentowane podczas Finału Make the Change w formie sesji pitchingowych i znajdują się w raporcie podsumowującym projekt przygotowanym przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Finał to również merytoryczna dyskusja oraz wystąpienie gościa specjalnego.
Kogo zapraszamy?
  • osoby w wieku 19-26 lat, studiujące, pracujące, bezrobotne, borykające się z barierami na rynku pracy,
  • środowiska naukowe,
  • środowiska korporacyjne,
  • przedsiębiorców,
  • firmy i instytucje zainteresowane zatrudnieniem młodych.
Pobierz raport z projektu
Eksperci wspierający projekt:
Przemysław Staroń
Przemysław Staroń
Psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor książek “Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem” i “Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie ze złem”. Nagrodzony przez KE twórca Zakonu Feniksa, tutor ponad 50 olimpijczyków z filozofii. Twórca #utrzy, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.
[:pl]MTC_prelegenci_msternicka[:]
Marta Sternicka
Marta Sternicka – obecnie Senior Recruiter w Citi Bank Handlowy, odpowiedzialna za rekrutacje do obszarów operacyjnych w Olsztynie i Warszawie. Pracę w Citi rozpoczynała od programu rotacyjnego dla absolwentów, następnie objęła rolę Managera 19-osobowego zespołu operacyjnego. Ze względu na specyfikę obszaru, ma doświadczenie we współpracy z osobami dopiero wchodzącymi na rynek pracy i budującymi swoją ścieżkę kariery zawodowej, zarówno z punktu widzenia Rekrutera jak i Managera. Wcześniej pracowała w dziale HR i Rekrutacji w IKEA.
[:pl]MTC_prelegenci_igm[:]
Iwona Gasińska-Mulczyńska
Założycielka i Prezes DTI Sp. z o.o. (Design Thinking Institute) - firmy specjalizującej się w edukacji moderatorów design thinking oraz wdrażaniem metod wspierających procesy innowacyjne w firmach i organizacjach. Kierownik projektów bazujących na design thinking, odpowiedzialna za program, scenariusze warsztatów i dobór narzędzi w ramach redefinicji wyzwania, badań jakościowych z użytkownikami, sesji kreatywnych, tworzenia prototypów i fazy testowania; prowadzenie warsztatów, dobór ekspertów, realizację celów strategicznych projektu.
[:pl]MTC_prelegenci_gwolff[:]
Grzegorz Wolff
Kiedyś urzędnik samorządowy zajmujący się obszarami wizerunku, promocji i rozwoju gospodarczego m.st. Warszawy, przez 5 lat pracujący w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, które wspiera początkujących przedsiębiorców. Dziś zastępca dyrektora w Urzędzie Pracy odpowiada za pośrednictwo pracy i aktywizację osób bezrobotnych za pomocą instrumentów i usług rynku pracy jak staże, szkolenia, refundacje kosztów zatrudnienia czy stanowiska pracy, a także za współpracę z pracodawcami zatrudniającymi cudzoziemców.
Załaduj więcej
Organizatorzy i partnerzy:
Organizator:
Partnerzy :
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:
Marta Zawiślińska
Specjalistka ds. projektów w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet
Polecane treści związane z projektem:
NPA_1900
Czego przedsiębiorczynie boją się zakładając swoją firmę
Czasami jedynym, co blokuje nas przed założeniem własnej działalności jest strach. Uczestniczki Programu Biznes w Kobiecych Rękach również mają swoje obawy, jednak mimo tego postanowiły spróbować swoich sił jako przedsiębiorczynie, właśnie kończą program BWKR i zakładają swoje firmy.
NPA_2019
Jak znaleźć swój pomysł na biznes?
Jeśli czujesz, że chciałabyś rozpocząć działanie na własną rękę, ale jeszcze nie do końca wiesz, co mogłabyś w ramach tej działalności robić, zaczerpnij garść inspiracji i dowiedz się, jak pomysł na biznes odnalazły uczestniczki Programu Biznes w Kobiecych Rękach.
NPA_2775
Własna firma w niepewnych czasach?
Rzeczywistość popandemiczna, wojna w Ukrainie, rosnąca inflacja - bez dwóch zdań żyjemy w niepewnych czasach. Jednak nowe firmy wciąż powstają. Sporo z nich zostanie założonych już niebawem pod skrzydłami Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
NPA_1783
Jak firma może zadbać o wellbeing pracowników
Jak wiadomo nie od dziś dobrostan pracowników ma przełożenie na dobrostan firmy.
[:pl]Group of people working out business plan in an office[:]
Młodzi chcą się uczyć i rozwijać. Poznaj ich potrzeby i oczekiwania
W programie Biznes w Kobiecych Rękach otwieramy się na młodych! Chcemy poznać ich wyzwania i problemy oraz wyobrażenia na temat przyszłej pracy.
325545032_579689343972382_2806786610436692601_n
Świętujemy! 10 lat Sieci Przedsiębiorczych Kobiet!
Świętuj z nami i rozwijaj swój biznes.
Sklep dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Spotkania
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Klub Mentorek
Program szkoleniowy online dla Klubu Mentorek
Dla kogo? Dla Mentorek, które pomyślnie przeszły proces rekrutacji, brały...
Cena:
600.00 
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products