CZYTASZ

Restart, czyli jak porażkę przekuć w sukces

Restart, czyli jak porażkę przekuć w sukces

Każdy przedsiębiorca doświadcza trudnych sytuacji i momentów bezradności. Porażka i sukces to dwa pojęcia, które na drodze przedsiębiorcy często idą ze sobą w parze. Ciężko wyobrazić sobie osiągnięcie, za którym nie stałyby chwile zwątpienia, niewłaściwe decyzje czy nieefektywne wybory. 

Przeszkody, które pojawiają się w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa są bardzo zróżnicowane. Z naszych badań wynika, że bardzo często to brak dostatecznego przygotowania,  brak znajomości rynku, biegłości w przepisach, czy samoświadomości. W Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet wiemy, że są to czynniki, które przy odpowiednim wsparciu i przygotowaniu edukacyjnemu da się wyeliminować lub zmniejszyć ich oddziaływanie. To z kolei może owocować wznowieniem działalności gospodarczej. W takiej sytuacji nie bez znaczenia jest chęć przedsiębiorczyni do przyjrzenia się popełnionym błędom, dokonania analizy i poszukiwanie nowych rozwiązań na przyszłość. Ważna jest także gotowość do pracy nad sobą, obserwacja własnych cech interpersonalnych. Faktem jest, że w firmach założonych przez osoby ponownie rozpoczynające działalność gospodarczą odnotowuje się większy wzrost zatrudnienia, lepszą płynność finansową i większą rozwagę decyzyjną w porównaniu z firmami prowadzonymi przez przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją pierwszą działalność lub nigdy nie ponieśli porażki. 

W Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet wiemy jak bardzo ważny jest to temat. Dlatego już wkrótce rozpoczynamy nasz nowy program edukacyjny reSTART zmiany, które budują. Jest to program, którego celem będzie pomoc dla przedsiębiorców, którzy planują wznowić swoją działalność. W ramach programu przedsiębiorcy wznawiający działalność oraz ich pracownicy będą mieli okazję skorzystać z profesjonalnego wsparcia i doradztwa. Szkolenia dotyczyć będą między innymi analizy przyczyn niepowodzenia, potencjalnych kierunków rozwoju, finansów, strategii marketingowej i sprzedażowej, a także  umiejętności interpersonalnych. Więcej szczegółów dotyczących tego dedykowanego rozwiązania dla chcących wznowić działalność, przedstawimy już wkrótce.

Zapisz się na newsletter, aby jako pierwsza otrzymać informacje o starcie rekrutacji do tego wyjątkowego programu. Liczba miejsc będzie ograniczona.  

Program finansowany


Koordynatorka projektów i wydarzeń. Z wykształcenia psycholog, studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma ponad 9 letnie doświadczenie w marketingu i komunikacji. Posiada kompetencje w zarządzaniu projektami potwierdzone dyplomem Project Management Advanced Training. W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odpowiada za realizację projektów oraz ich komunikację, a także koordynuje wydarzenia.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.