Solidarność Kobiet w Biznesie. Kobieta Liderka. - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Solidarność Kobiet w Biznesie. Kobieta Liderka.

[:pl]Artykuł[:]

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to nie tylko prężna i egalitarna biznesowa społeczność kobieca. Jest w niej także grono wyjątkowych liderek, kobiet sukcesu, które charakteryzuje otwartość, chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami, gotowość do wspierania innych kobiet. Są Mentorkami, Inwestorkami, aktywnymi profesjonalistkami, chcą się rozwijać i rozwijać inne kobiety. Potrafią być solidarne. Posiadają wysoki poziom kapitału społecznego i ten kapitał dla swoich firm i organizacji aktywnie powiększają.

Zgodnie z nową teorią, w której www oznacza Web, Women, Weather, organizacje przyszłości powinny mocno odnieść się do tych 3xW, przy czym udział i przyszłość kobiet na rynku pracy wydaje się być dużym wyzwaniem dla nich samych, dla firm i dla społeczności. Wyzwaniem ze względu na nierówności i dysproporcje funkcjonujące na rynku, stereotypy, różnice płac, ale i wewnętrzne uwarunkowania kobiet i większe obciążenie obowiązkami rodzinnymi. Wyzwaniem, ze względu na ewolucję rynku pracy, umiejętność dostosowania się do nowych wyzwań, potrzebę ciągłej edukacji, częste zmiany zawodów i zmiany pracy. I na te wyzwania w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet wskazujemy.

Trzeci koktajl dla kobiet liderek z SPK uświetniła swoim wystąpieniem Natalia Hatalska, CEO Infuture hatalska foresight institute – trudno o lepszą eksperkę – analityk trendów, publicystka, blogerka, naukowiec. “Nikt nie zna przyszłości. Ale na bazie prognoz strategicznych możemy zbudować jej scenariusze i się do nich przygotować. Co nas czeka w dłuższej perspektywie prawie na pewno? Wydłużenie czasu pracy do 80-90 roku życia, praca w modelu hollywoodskim, czyli nie na etat, a na projekt, dramatyczny spadek efektywności pracy związany w warunkami klimatycznymi i zmniejszenie dziennego czasu pracy do 4-6 godzin. Rozwój sztucznej inteligencji doprowadzi do tego, że może zostać wdrożona koncepcja dochodu podstawowego, niezależnego od czasu pracy. A ludziom może grozić … nuda”. Natalia Hatalska mówiła też o często niedocenianych umiejętnościach technologicznych kobiet i umiejętnościach interpersonalnych, tak ważnych i nie do zastąpienia w erze robotyzacji i automatyzacji pracy. Wystąpienie było bardzo ciekawe i skłaniało do ożywionych dyskusji i rozmów w przyjaznej atmosferze do późnego wieczora.

Dziękujemy Karolinie Stawowskiej, Partnerce a także kancelarii Wolf Theiss za współorganizację wydarzenia i ugoszczenie nas na pięknym tarasie z widokiem na całą Warszawę. Uniknęliśmy burzy, która przetoczyła się nad Warszawą, zaraz po zakończeniu koktajlu, którą zapowiadały spektakularne błyskawice i groźne chmury. Dziękujemy partnerom, firmom: Mokobelle i Vanda Novak za uatrakcyjnienie wieczoru.

W koktajlu wzięło udział przeszło 150 Pań. Dziękujemy!

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Przedsiębiorcza kobieta na Linkedin - rekomendacje
W biznesie jest ważne to, jak o sobie mówisz, ale też, co o Tobie mówią inni. Dlatego na Linkedin popularną i bardzo przydatną funkcją są rekomendacje. Jak poprosić innych o rekomendacje, ale też, jak udzielać ich innym? Podpowiadamy!
Własna firma w niepewnych czasach?
Rzeczywistość popandemiczna, wojna w Ukrainie, rosnąca inflacja - bez dwóch zdań żyjemy w niepewnych czasach. Jednak nowe firmy wciąż powstają. Sporo z nich zostanie założonych już niebawem pod skrzydłami Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
Zależy mi, aby kobiety czuły się pewne i odważne
Kamila Socińska, twórczyni marki Wherever i uczestniczka IX edycji programu Biznes w Kobiecych Rękach dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi prowadzenia własnej marki i udziału w programie.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products