Studio Dinksy - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Studio Dinksy

Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują
[:pl]DINKSY_fot. Rafal Solinski[:]

Poznajcie jedne z finalistek konkursu – Studio Dinksy.

Dinksy – nietypowe studio ilustratorsko – projektowe. Założone przez grupę 5 kobiet. Schowane na południu Polski, w Cieszynie, w otoczeniu przyrody, czerpiące z potencjału nadgraniczności (pl/cz ) . Od 7 lat udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Studio zajmuje się ilustracją funkcjonalną, tworząc video explainery, rysując na żywo, oferując usługę prototype drawing, ucząc infograficznego przedstawiania rzeczywistości. Opowiada piękne historie za pomocą obrazków, przybliża sylwetki wybitnych postaci (często kobiecych), angażuje się w ważne sprawy (stworzyli filmik tłumaczący dzieciom czym jest koronawirus, który obejrzało 700.000 osób). Podejmuje temat nowej ekonomii, robili zapis wizualny Open Eyes Economy. Zespół zaprojektował także (wraz z Very Human Services ) User Stories – rozwiązanie umożliwiające samodzielne prototypowanie i storyboardowanie.

 

Niewątpliwym osiągnięciem Dinksy jest zbudowanie samozarządzającego, najpierw tylko kobiecego (w tej chwili zróżnicowanego płciowo) zespołu. Bardzo niestandardowymi metodami zbudowano grupę, która jest w stanie dynamicznie reagować na zmieniającą się rzeczywistość oraz wdrażać na rynek innowacyjne produkty i usługi, skutecznie konkurując w skali ogólnopolskiej (i nie tylko). Na bazie tego doświadczenia zostały zaprojektowane Otwarte Karty, narzędzie pomagające formować skutecznie współpracujące zespoły. Narzędzie otrzymało nagrodę Must Have przyzwaną przez Łódź Design Festiwal. Ponadto Dinksy za swoje innowacyjne podejście do projektowania modelu biznesowego zostały nagrodzone statuetkami Śląska Rzecz oraz nagrodą Fundacji Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych.

 

 

 

Gratulujemy zwycięstwa i polecamy serdecznie Dinksy!

Organizator projektu Pantene Power of Us:

 

 

Partner Merytoryczny projektu Pantene Power of Us: Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

 

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Naucz swoją córkę mówić o sobie dobrze
Kobiety bardzo często nieświadomie umniejszają swoim osiągnięciom i posiadanej wartości. Brak wiary w siebie i przekonania, że mogą zostać wysłuchane, skutkuje m.in. tym, że zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Kobiety nie są przyzwyczajone, by mówić o sobie dobrze, a przyjmowanie pochwał często przychodzi im z ogromną trudnością.
Czym jest matematyka biznesowo-handlowa?
W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy – zarówno ci, którzy dopiero planują uruchomić swój pierwszy biznes, jak i ci, którzy już prowadzą swoją działalność - wywodzą się z bardzo różnych branż i nie zawsze mają wykształcenie ekonomiczno-biznesowe. Gdy planujemy uruchomić pierwszą firmę, mamy wątpliwości, jak przygotować biznesplan, który będzie się spinał, zastanawiamy się co w nim uwzględnić lub czy czegoś nie pominęliśmy
Jak wybrać mentora biznesowego i dlaczego warto to zrobić?
Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł -ten cytat autorstwa Roberta Kiosaki bardzo trafnie oddaje ideę mentoringu. - tak rozpoczyna się artykuł Małgorzaty Warda, certyfikowanej międzynarodowo mentorki biznesowej European Mentoring & Coaching Council, akredytowanej w Londynie Executive coach, praktyka biznesu, wykładowczyni MBA, mentorki Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products