CZYTASZ

Studio Dinksy – poznajcie finalistkę projekt...

Studio Dinksy – poznajcie finalistkę projektu Pantene Power of Us

Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce.  Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują.

Poznajcie jedne z finalistek konkursu – Studio Dinksy.

Dinksy – nietypowe studio ilustratorsko – projektowe. Założone przez grupę 5 kobiet. Schowane na południu Polski, w Cieszynie, w otoczeniu przyrody, czerpiące z potencjału nadgraniczności (pl/cz ) . Od 7 lat udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Studio zajmuje się ilustracją funkcjonalną, tworząc video explainery, rysując na żywo, oferując usługę prototype drawing, ucząc infograficznego przedstawiania rzeczywistości. Opowiada piękne historie za pomocą obrazków, przybliża sylwetki wybitnych postaci (często kobiecych), angażuje się w ważne sprawy (stworzyli filmik tłumaczący dzieciom czym jest koronawirus, który obejrzało 700.000 osób). Podejmuje temat nowej ekonomii, robili zapis wizualny Open Eyes Economy. Zespół zaprojektował także (wraz z Very Human Services ) User Stories – rozwiązanie umożliwiające samodzielne prototypowanie i storyboardowanie.

Niewątpliwym osiągnięciem Dinksy jest zbudowanie samozarządzającego, najpierw tylko kobiecego (w tej chwili zróżnicowanego płciowo) zespołu. Bardzo niestandardowymi metodami zbudowano grupę, która jest w stanie dynamicznie reagować na zmieniającą się rzeczywistość oraz wdrażać na rynek innowacyjne produkty i usługi, skutecznie konkurując w skali ogólnopolskiej (i nie tylko).

Na bazie tego doświadczenia zostały zaprojektowane Otwarte Karty, narzędzie pomagające formować skutecznie współpracujące zespoły. Narzędzie otrzymało nagrodę Must Have przyzwaną przez Łódź Design Festiwal. Ponadto Dinksy za swoje innowacyjne podejście do projektowania modelu biznesowego zostały nagrodzone statuetkami Śląska Rzecz oraz nagrodą Fundacji Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych.

Gratulujemy zwycięstwa i polecamy serdecznie Dinksy!

Organizator projektu Pantene Power of Us:

Partner Merytoryczny projektu Pantene Power of Us:


Dyrektorka Biura Fundacji, Project Manager. Z wykształcenia prawnik z wieloletnim doświadczeniem. W Fundacji od roku 2014, angażuje się w sprawy administracyjne, prawne, kadrowe, formalne i finansowe. Koordynatorka sześciu edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach, trzech edycji programu dla studentek BEST – Business&Entrepreneurship Support Training, programu aktywizacyjnego dla matek Matka-Przedsiębiorczyni, kilkunastu konferencji SPK oraz innych programów Fundacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ