Zakończenie programu Mama-Warszawianka wraca na rynek pracy. Wygrajmy z COVIDEM. - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Zakończenie programu Mama-Warszawianka wraca na rynek pracy. Wygrajmy z COVIDEM.

[:pl]Group-33[:]

Trwający trzy miesiące projekt “Mama Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM” to cykl warsztatów i szkoleń, które miały na celu zmotywować oraz przygotować kobiety do rozwoju kariery zawodowej. Był on dedykowanym matkom, które mają trudności z powrotem na rynek pracy. Uczestniczki programu miały możliwość przyjrzenia się swoim kompetencjom i umiejętnościom, które zdobyły na podstawie dotychczasowego doświadczenia oraz w trakcie macierzyństwa. Podczas spotkań online, pod okiem wykwalifikowanych ekspertów przygotowały się do wyzwań jakie niesie za sobą otworzenie własnej firmy lub szukanie zatrudnienia po dłuższej nieobecności na rynku pracy. Liczne warsztaty miały na celu rozwój kompetencji miękkich i twardych.

W pierwszym etapie, szkolenia dotyczyły umiejętności autoprezentacji, realnej oceny własnych możliwości i wzrostu poczucia wartości. Po treningu interpersonalnym każda z kobiet zdecydowała czy kontynuować program na ścieżce “Praca na własnym”, gdzie miała okazję poznać najistotniejsze aspekty zakładania działalności gospodarczej lub czy chciała realizować ścieżkę “Praca od nowa”, w trakcie której dowiedziała jak zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Tematy poruszane na spotkaniach dla przyszłych przedsiębiorczyń to zagadnienia księgowe, prawne, marketingowe i finansowe. Z kolei kobiety planujące rozpocząć karierę w nowej firmie, dowiedziały się w jaki sposób stworzyć CV i przygotować się do rozmowy o pracę. W ostatnim etapie programu każda z uczestniczek odbyła spotkanie jeden na jeden z ekspertką, w trakcie którego otrzymała bezpośrednie i spersonalizowane wsparcie.

“Program został ułożony i wielokrotnie konsultowany z różnymi ekspertkami, aby był jak najlepiej dostosowany do potrzeb Mam, które będą brać udział w tym innowacyjnym projekcie. Zależało nam, aby program zawierał aktualną wiedzę i praktyki, które uczestniczki od razu będą mogły wykorzystać w trakcie szukania pracy, czy planując założenie własnej działalności”
Justyna Bobko, koordynatorka programu Mama-Warszawianka

Program składa się z kilkudziesięciu godzin szkoleniowych, dostosowanych do potrzeb matek stojących przed wyzwaniem znalezienia pracy w dobie pandemii koronawirusa i jest realizowany przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz Miasto Stołeczne Warszawa.
Finał projektu przewidziany jest na 14 grudnia i będzie transmitowany na oficjalnym profilu Facebook Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

“Mama-Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM” to program realizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa i Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.

 

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Na co narażone są kobiety w tych trudnych czasach?
Obecna sytuacja kobiet nie tylko w Polsce, ale również na całym Świecie jest niełatwa z kilku ważnych powodów. Po pierwsze, pandemia Covid-19 znacząco wpłynęła na zmianę trybu pracy, wymuszając tym samym, aby w znacznej mierze to właśnie kobiety jednocześnie zajmowały się pracą zawodową oraz pełniły rolę matek, podczas pobytu w domach i nauki zdalnej swoich dzieci.
Każda z nas jest artystką! o pomyśle na rozwijanie kobiecej kreatywności
"W podręcznikach do historii muzyki używanych w polskich szkołach muzycznych można znaleźć wzmianki o zaledwie dwóch kompozytorkach - Nadii Boulanger i Grażynie Bacewicz. [...] Zastanówmy się jaki sygnał wysyła to młodym artystkom chcącym budować swoją karierę muzyczną w naszym kraju. Dla mnie jest to dosyć jednoznaczny komunikat - nie ma tu dla Ciebie miejsca."
Jak wprowadzić działania ESG w małej i średniej firmie
Środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny, czyli coraz popularniejsze ESG. Czy da się wprowadzić je w małych firmach?
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products