CZYTASZ

Zakończenie programu Mama-Warszawianka wraca na ry...

Zakończenie programu Mama-Warszawianka wraca na rynek pracy. Wygrajmy z COVIDEM.

Trwający trzy miesiące projekt  “Mama Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM” to cykl  warsztatów i szkoleń, które miały na celu zmotywować oraz przygotować kobiety do rozwoju kariery zawodowej. Był on dedykowanym matkom, które mają trudności z powrotem na rynek pracy. Uczestniczki programu miały możliwość przyjrzenia się swoim kompetencjom i umiejętnościom, które zdobyły na podstawie dotychczasowego doświadczenia oraz w trakcie macierzyństwa. Podczas spotkań online, pod okiem wykwalifikowanych ekspertów przygotowały się do wyzwań jakie niesie za sobą otworzenie własnej firmy lub szukanie zatrudnienia po dłuższej nieobecności na rynku pracy. Liczne warsztaty miały na celu rozwój kompetencji miękkich i twardych. 

W pierwszym etapie, szkolenia dotyczyły umiejętności autoprezentacji, realnej oceny własnych możliwości i wzrostu poczucia wartości. Po treningu interpersonalnym każda z kobiet zdecydowała czy kontynuować program na ścieżce “Praca na własnym”, gdzie miała okazję poznać najistotniejsze aspekty zakładania działalności gospodarczej lub czy chciała realizować ścieżkę “Praca od nowa”, w trakcie której dowiedziała jak zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Tematy poruszane na spotkaniach dla przyszłych przedsiębiorczyń to zagadnienia księgowe, prawne, marketingowe i finansowe. Z kolei kobiety planujące rozpocząć karierę w nowej firmie, dowiedziały się w jaki sposób stworzyć CV i przygotować się do rozmowy o pracę. W ostatnim etapie programu każda z uczestniczek odbyła spotkanie jeden na jeden z ekspertką, w trakcie którego otrzymała bezpośrednie i spersonalizowane wsparcie. 

“Program został ułożony i wielokrotnie konsultowany z różnymi ekspertkami, aby był jak najlepiej dostosowany do potrzeb Mam, które będą brać udział w tym innowacyjnym projekcie. Zależało nam, aby program zawierał aktualną wiedzę i praktyki, które uczestniczki od razu będą mogły wykorzystać w trakcie szukania pracy, czy planując założenie własnej działalności”
Justyna Bobko, koordynatorka programu Mama-Warszawianka

Program składa się z kilkudziesięciu godzin szkoleniowych, dostosowanych do potrzeb matek stojących przed wyzwaniem znalezienia pracy w dobie pandemii koronawirusa i jest realizowany przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet oraz Miasto Stołeczne Warszawa.
Finał projektu przewidziany jest na 14 grudnia i będzie transmitowany na oficjalnym profilu Facebook Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.  

“Mama-Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM” to program realizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa i Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.


W Fundacji odpowiedzialna za koordynowanie projektów i wspieranie działań SPK. Z wykształcenia psycholożka. Trenerka psychoedukacji, współpracuje z organizacjami samorządowymi, współtworzy inicjatywę społeczną promującą współczesną historię, w ramach której prowadzi warsztaty dla młodzieży i organizuje wydarzenia. Posiada doświadczenie w marketingu i komunikacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.