CZYTASZ

Weź udział w programie reSTART zmiany, które buduj...

Weź udział w programie reSTART zmiany, które budują i dołącz do grona przedsiębiorców!

W Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet tworzymy dedykowane programy edukacyjne dla kobiecych biznesów. Tworzymy dla nich produkty, inicjatywy, wydarzenia. Wspieramy w rozwoju przedsiębiorczości. Wiemy, jak bardzo polskie przedsiębiorczynie są kreatywne, zaradne i innowacyjne. Potrafią elastycznie odpowiadać na zmieniającą się rzeczywistość, chętnie się edukują, współpracują między sobą. Zdarza się jednak, że mimo zaangażowania nie są w stanie kontynuować swoich zawodowych planów i w pewnym momencie biznesowej drogi, rezygnują z prowadzenia działalności. 

Nasze spostrzeżenia znajdują swoje odzwierciedlenie w dziewiątej edycji Raportu GEM Polska, opracowanego przez pracowników Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pomimo tego, że zdecydowana większość badanych Polaków, bo aż 87% pozytywnie ocenia warunki do założenia firmy w swoim otoczeniu, a co drugi jest zdania, że ma wystarczające umiejętności i wiedzę do prowadzenia firmy, to aż 46% nie decyduje się na konkretne kroki z obawy przed porażką. W Raporcie pojawiają się również dane o biznesach, które wycofały się z działalności gospodarczej. Wśród nich głównymi powodami rezygnacji były nierentowność prowadzonego biznesu, zdarzenie losowe, sprawy rodzinne lub osobiste oraz polityka rządu, podatki, biurokracja. 

Znając te czynniki i korzystając z naszego doświadczenia, chcemy wspomóc przedsiębiorców, którzy planują wznowić swoją działalność. Dlatego realizujemy unikalny program edukacyjny reSTART.

 W ramach tego wyjątkowego programu przedsiębiorcy będą mogli  skorzystać z profesjonalnego wsparcia i doradztwa. Wierzymy i wiemy, że likwidacja firmy nie musi oznaczać porażki, dostrzegamy w tej sytuacji duży potencjał rozwoju. Jest to okoliczność, która stwarza możliwość analizy dotychczasowych działań i obserwacji na konkretnych przykładach tego co sprzyjało wzrostowi i co go hamowało. Daje szansę na rozwinięcie firmy lub nadanie jej nowego toru. Dodatkowo uczy jak radzić sobie z przeciwnościami losu, buduje psychiczną odporność i sprawczość. 

Mamy pewność, że korzystanie ze wsparcia kompetentnych ekspertów-przedsiębiorców oraz własne doświadczenia będą owocować nowymi rozwiązaniami, które umożliwią skuteczne realizowanie zawodowych celów, a postawa przedsiębiorców biorących udział w programie reSTART będzie stanowić przykład dla osób wstrzymujących się z ponownym startem firmy po jej wcześniejszym zamknięciu. 

Zapisz się na newsletter, aby jako pierwsza otrzymać informacje o wymaganiach rekrutacyjnych do programu. Liczba miejsc będzie ograniczona.  

Link do Raportu: https://www.parp.gov.pl/storage/publications/pdf/Raport-z-badania-GEM-Polska-2020.pdf

Program finansowany:


Koordynatorka projektów i wydarzeń. Z wykształcenia psycholog, studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma ponad 9 letnie doświadczenie w marketingu i komunikacji. Posiada kompetencje w zarządzaniu projektami potwierdzone dyplomem Project Management Advanced Training. W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odpowiada za realizację projektów oraz ich komunikację, a także koordynuje wydarzenia.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.