Izabela Zawisza, laureatka XI edycji konkursu Innowatora Mazowsza - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Izabela Zawisza, laureatka XI edycji konkursu Innowatora Mazowsza

Przeczytaj wywiad z Izabelą Zawiszą, laureatką konkursu Innowator Mazowsza. Dowiedź się, czym są innowacje dla Izabeli i jak nagroda wpłynęła na jej biznes.
[:pl]DDFSTUDIO[:]

Co zmotywowało Cię do udziału w konkursie Innowator Mazowsza?

Izabela Zawisza: Ideą konkursu Innowator Mazowsza jest propagowanie współpracy pomiędzy środowiskiem nauki i biznesu, a ja odczuwam, że należę do obu tych środowisk, a moje produkty są wysoce innowacyjne. Dlatego zdecydowałam się wystartować w Konkursie Innowator Mazowsza i zwiększyć świadomość na temat wprowadzanych przez moją firmę rozwiązań.

Czym zajmie się firma?

Izabela Zawisza: Projekt, w który jestem zaangażowana, obecnie skupia się na innowacjach w dziedzinie ekologii, a firma rozwija się głównie w branży kosmetycznej. Produkty naszej marki OREKA Laboratories są biodegradowalne począwszy od formuły, poprzez opakowania, aż po kartoniki. Najnowszym wynalazkiem są Eko-peelingi, jesteśmy z taką inicjatywą pierwsi na rynku polskim i europejskim, czyli peelingi do ciała np. cukrowe i solne, po wykorzystaniu których nie powstają żadne odpady, nie ma słoiczków, nakrętek itd., a folia, w którą są pakowane jest wodorozpuszczalna i w kontakcie z wodą całkowicie rozkłada się w około pół minuty.

Na czym polega jej innowacja?

Izabela Zawisza: Obecnie w Oreka Laboratories wprowadziliśmy na rynek 4 produkty, które za każdym razem były dużą innowacją – nie było dostępnych podobnych produktów, a nasze rozwiązania zyskały duże grono odbiorców. Produkty OREKA oferują nową, proekologiczną wartość, a myślą przewodnią firmy jest to, aby zostawiać po sobie tylko dobry ślad, utwór literacki, obraz, czy piękny gest, który zapada w pamięć, ale w żadnym wypadku nie śmieci.

Jak wygrana w kategorii Innowacyjny Firma wpłynęła na rozwój jej firmy?

Izabela Zawisza: Zajmuję się teraz nowym przedsięwzięciem, a nagroda została przyznana za poprzednie wynalazki, jednak pomimo to miała wpływ na obecny projekt. Wynalazca w momencie odbierania statuetki, czuje się wyróżniony, dzięki czemu chętniej podejmuje kolejne wyzwania i dokonuje odważniej kolejnych kroków, a w moim przypadku było to stworzenie kolejnego innowacyjnego biznesu.

W jaki sposób zachęciłabyś inne kobiety do wdrażania innowacji?

Izabela Zawisza: Uważam, że kobiety doskonale nadają się do łączenia funkcji naukowca, przedsiębiorcy i lidera. Powodem jest wysoka umiejętność realizacji wielu zadań w jednym czasie i umiejętność skupienia na wielu kwestiach jednocześnie. Dodatkowo cechuje nas wysoka wytrwałość, konsekwencja w dążeniu do wyznaczonych celów, oraz duże poczucie odpowiedzialności i determinacja. To wielka satysfakcja wdrażać własne wynalazki i zobaczyć je z powodzeniem funkcjonujące na rynku. Zachęcam do wdrażania własnych pomysłów i innowacji.

 

Izabela Zawisza – zwyciężczyni XI edycji konkursu Innowator Mazowsza w kategorii Innowacyjna Firma. Otrzymała I nagrodę i 30 tys. zł dla firmy KF Niccolum sp. z o.o. za opracowanie technologii otrzymywania substancji chelatujących jony chromu i kobaltu, opartej na syntezie aktywnych biopolimerów, mającej zastosowanie w kremie dla osób z alergią kontaktową na metale takie jak nikiel, chrom i kobalt. Dr nauk biologicznych w dyscyplinie biofizyka, wynalazczyni, autorka i współautorka kilku patentów, przedsiębiorczyni stawiająca w swoim biznesie na badania i innowacje. Obecnie właścicielka marki kosmetycznej OREKA Laboratories oraz firmy ProConChem działającej w obszarze badań naukowych oraz projektowania technologii dla klientów zewnętrznych.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Stabilną firmę zacznij od budowania bazy klientów
Zawody artystyczne są w jeszcze większym stopniu narażone na obecną sytuację ekonomiczną. Dlatego budowanie stabilnej firmy warto zacząć od przygotowania listy potencjalnych klientów i poznania ich potrzeb. Sprawdziliśmy, jak swoją firmę tworzy fotografka Alicja Bokina - uczestniczka Programu Biznes w Kobiecych Rękach.
Niezwykłe połączenie kobiecych sił i biznesów - Szumisie i Kangu
W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet staramy się, aby przedsiębiorczynie mogły wzajemnie czerpać od siebie wiedzę i inspirację oraz aby ich działania uzupełniały się i owocowały nowymi pomysłami. Przykładem niezwykłej współpracy, która znalazła swój początek w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach, jest relacja biznesowa Anny Skórzyńskiej właścicielki firmy Szumisie i Katarzyny Skowerskiej, twórczyni marki Kangu
Zrobione zawsze będzie lepsze niż perfekcyjne
O zdecydowanym działaniu, wytrwałości i cierpliwości opowiada Izabela Kulesza, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy, w której pomaga kobietom porządkować budżety domowe
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products