Jak korzystać z technologii w biznesie

Jak stosować nowoczesne rozwiązania technologiczne w sposób odpowiedzialny i sprzyjający rozwojowi biznesu? Czy da się prowadzić firmę w zgodzie z konkretnymi wartościami i dla dobra społeczeństwa? Jakie znaczenie może mieć rola kobiet w budowaniu nowoczesnych przedsiębiorstw?

 

W trakcie XVIII Konferencji SPK Jak korzystać z technologii w biznesie? będziemy szukać odpowiedzi na powyższe pytania. Porozmawiamy o tym jak nasze osobiste wartości mogą kształtować biznes oraz w jaki sposób korzystać z możliwości sztucznej inteligencji tak aby działała nie wbrew, a dla człowieka i rozwoju firmy. Poznamy przedsiębiorców, którzy w swojej pracy skutecznie wdrażają nowe technologie w sposób odpowiedzialny oraz stosują niestandardowe ścieżki rozwoju swoich firm z ich wykorzystaniem. Zastanowimy się nad tym w jaki sposób kojarzone z kobietami cechy, takie jak empatia i opiekuńczość mogą zrewolucjonizować oblicze biznesu i technologii i dlaczego powinniśmy jak najszybciej otworzyć się na te zmiany.

Z analiz opinii konsumentów wynika, iż klienci chcą, by firmy, które odpowiadają za rozwijanie i wprowadzanie do użytku nowych technologii, kierowały się etyką. Klientów nie interesują deklaracje, tylko aktywne, konkretne i wyraziste działania na rzecz konkretnych wartości i dobra społeczeństwa. Biznesy wykraczające poza normy etyczne czekają ciężkie czasy. Biznes jest dziś postrzegany jako siła sprawcza, która ma sprawić, że technologia będzie wykorzystywana dla dobra społeczeństwa i środowiska naturalnego.

 

59% badanych jest zdania, że niektóre technologie mogą szkodzić społeczeństwu, jednak 67% uważa, że technologia sama w sobie jest neutralna pod względem etycznym – wszystko zależy od sposobu jej wykorzystania

 

70% badanych twierdzi, że firmy technologiczne powinny korzystać z doradztwa w zakresie etyki podczas tworzenia i rozwijania swoich produktów

 

92% uważa, że przedsiębiorstwa są odpowiedzialne za przysposabianie młodych ludzi do pracy na rynku zmienionym przez technologię, a według 96% powinny być także odpowiedzialne za rozwijanie kompetencji u obecnie zatrudnionych.

 

76% badanych uważa, że firmy powinny wdrażać nowe, niestandardowe ścieżki kariery pod kątem rozwoju technologicznego

 

 

źródło: https://ceo.com.pl/etyczny-rozwoj-technologii-coraz-wazniejszy-dla-klientow-97309

WEŹ UDZIAŁ W KONFERENCJI!

PROGRAM KONFERENCJI

I BLOK

 

W trakcie pierwszego panelu skoncentrujemy się na następujących pytaniach: Jak świadomie korzystać z technologii w biznesie? Czy możliwe jest wdrażanie technologii w sposób odpowiedzialny i uwzględniający bezpieczeństwo zarówno jednostki, jak i ogółu? Dlaczego moralność i przedsiębiorczość nie powinny się wykluczać? W jaki sposób nowoczesne technologie mogą sprzyjać/zagrażać prowadzeniu etycznej firmy? Czy kobiety posiadają szczególne predyspozycje sprzyjające wprowadzaniu wartościowych społecznie innowacji?

 

II BLOK

 

Rozmowa z przedsiębiorczyniami stosującymi etyczne rozwiązania w swoich firmach. Dowiemy się dlaczego jest to dla nich ważne, w jaki sposób wdrażały takie systemy, z jakiego wsparcia i narzędzi korzystały, jak wykorzystują to w komunikacji swojej marki i czy ma to wpływ na relacje z klientami.

 

III BLOK – WARSZTATY

 

Osoby uczestniczące w warsztatach będą pracować nad zagadnieniami związanymi z tematem konferencji w praktyce.

TERMIN

17 listopada 2021

godz. 10:00

MIEJSCE

transmisja online

CO ZYSKUJESZ?

ZOSTAŃ PARTNEREM

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Koordynatorka projektu:

Magdalena Jeżyńska

e-mail: m.jezynska@fundacjakobiet.org

Koordynatorka ds. komunikacji:

Justyna Bobko

e-mail: j.bobko@fundacjakobiet.org

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.