CZYTASZ

Zapraszamy na Konferencję – Make the change ...

Zapraszamy na Konferencję – Make the change Młodzi na rynku pracy

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet wraz z Partnerami projektu zaprasza na KONFERENCJĘ  podsumowującą projekt Make the change – Młodzi na rynku pracy!

Dzisiaj zapraszamy na WIELKI FINAŁ!

***

Kogo zapraszamy?

– osoby w wieku 19-26 lat, studiujące, pracujące, bezrobotne, borykające się z barierami na rynku pracy,

– środowiska naukowe,

– środowiska korporacyjne

– przedsiębiorców, firmy i instytucje zainteresowane zatrudnieniem młodych, zainteresowane rozwiązaniami powstałymi w programie, spotkaniem w gronie ekspertów, networkingiem

– wszystkich sympatyków Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zainteresowanych tematem młodych i ich wyzwań na rynku pracy, chętnych do podzielania się swoją opinią i poglądami w czasie networkingu

– osoby, które mają w swoich domach dorastającą młodzież i którym zależy na poznaniu opinii ekspertów

– osoby zainteresowane tematem innowacji społecznych

AGENDA KONFERENCJI:

17.30 – 18.00 Rejestracja gości

18.00 – 18.05 Przywitanie gości przez Dorotę Czekaj, Prezeskę Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet

18.05 – 18.10 Przywitanie gości przez przedstawicielkę Citi Handlowy, partnera projektu Make the change

18.10 – 18.30 Podsumowanie projektu przez Martę Zawiślińską, koordynatorkę projektu oraz prezentacje dwóch najlepszych prototypów wypracowanych metodą design thinking podczas Warsztatu

18.30 – 19.15 Debata “Impakt społeczny i edukacja” organizowana we współpracy z Uniwersytetem SWPS

19.15 – 19.35 GOŚĆ SPECJALNY: Przemysław Staroń

“Pokolenie Z na rynku pracy- bankowy sukces czy spektakularny klapa a może..? Czyli kilka słów o tym jak odnaleźć się na rynku pracy.” 

19.35 – 21.30 Zakończenie części oficjalnej, networking, poczęstunek

GOŚĆ SPECJALNY

Przemek Staroń – psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor książek “Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem” i “Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie ze złem”. Nagrodzony przez KE twórca Zakonu Feniksa, tutor ponad 50 olimpijczyków z filozofii. Twórca #utrzy, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.

DEBATA IMPAKT SPOŁECZNY I EDUKACJA

Prowadząca: 

Julia Sarnecka – Brokerka innowacji Uniwersytetu SWPS

Prelegentki:

Karolina Osterczuk – Wykładowczyni i badaczka Uniwersytetu SWPS

Agata Zioło – Dyrektorka innowacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Karolina Adamska-Woźniak – Założycielka agencji Kawy Dobra, wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie

Małgorzata Nadziejko – Brokerka innowacji Uniwersytetu SWPS

***

Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu finansowemu Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga. Wydarzenie jest organizowane w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach.

***

W 2020 roku Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet w ramach projektu Biznes w Kobiecych Rękach i przy wsparciu finansowym Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy zrealizowała badanie Wyzwania młodych na rynku pracy oraz przeprowadziła konkurs Dziewczyny mają głos.

Podczas realizacji tych projektów kluczowym wnioskiem okazał się fakt, że młodzi ludzie wkraczający na rynek pracy zmagają się aktualnie z wieloma utrudnieniami oraz mierzą się z licznymi wyzwaniami. 

Oprócz tego, że młodzi zadają sobie podstawowe pytania: “Którą drogą mam iść? Jaka przyszłość przede mną? Jak znaleźć pracę i jak jej szukać? Jaka w ogóle jest moja wymarzona praca? Czego mam się jeszcze nauczyć, a co jest moim talentem? Czy spełnię oczekiwania pracodawcy?“, pojawiły się dodatkowe wyzwania w postaci znaczących zmian technologicznych, automatyzacji, znikania zawodów i pojawiania się nowych, dotąd nieznanych, nowych wymagań na rynku pracy, czy okresu pandemii. Aby zmierzyć się z tymi zmianami, nowymi wymogami, młodzi muszą być wyposażeni w odpowiednie kompetencje “przyszłości” i otwarci na zmiany. Tego właśnie chcemy ich uczyć w projekcie Make the change – Młodzi na rynku pracy!

Więcej o projekcie Make the change

***

Zapraszamy serdecznie!

Magdalena Jeżyńska, Marta Zawiślińska i Justyna Hryniewicz z zespołem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Organizator:

Partner główny:

Patroni projektu:

Partnerzy projektu:


Dyrektorka Biura Fundacji, Project Manager. Z wykształcenia prawnik z wieloletnim doświadczeniem. W Fundacji od roku 2014, angażuje się w sprawy administracyjne, prawne, kadrowe, formalne i finansowe. Koordynatorka sześciu edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach, trzech edycji programu dla studentek BEST – Business&Entrepreneurship Support Training, programu aktywizacyjnego dla matek Matka-Przedsiębiorczyni, kilkunastu konferencji SPK oraz innych programów Fundacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.