Chciałabym pokazać córce, że warto postawić na siebie - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Chciałabym pokazać córce, że warto postawić na siebie

Odejście z pracy etatowej jest wyjściem z naszej strefy komfortu, ale dla wielu kobiet to jedyne wyjście. Rozmawiamy z Katarzyną Hummel - Wirtualną Asystentką.
DSC08542

 

Czym zajmuje się Twoja firma? 

Moja firma to ja – jestem Wirtualną Asystentką i zajmuje się głównie prowadzeniem firmowych kont w Mediach Społecznościowych. Jednak do programu Biznes w Kobiecych Rękach przyszłam z innym pomysłem. Jestem mamą, która zrezygnowała z pracy etatowej na rzecz swojej własnej firmy. Tworzę kurs, który ma wspomóc właśnie mamy, kobiety w ciąży, na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, w podjęciu swojej działalności. Wiem, jak ciężko bywa w pracy etatowej, kiedy dziecko co chwila choruje, a my musimy brać kolejne zwolnienie lekarskie. Chciałabym pokazać, że to, co robimy pracując w korporacjach, możemy robić w swojej firmie, pracując zdalnie wtedy, kiedy nam odpowiada i w sposób jaki nam pasuje. 

 

Jakie były Twoje największe wyzwania podczas zakładania firmy?

Odejście z pracy etatowej jest wyjściem z naszej strefy komfortu. Rezygnujemy z czegoś, co nam znane i stałe na rzecz zupełnie nowej i nieznanej opcji. Największym wyzwaniem było przekonanie się właśnie o tym, że to, co robię ma sens, że ktoś będzie chciał mi za to zapłacić. Kolejnym wyzwaniem było ogarnięcie całości przepisów i kosztów. Niestety u nas w kraju system jest dosyć skomplikowany i tutaj pojawia się największy strach, bo było mi to po prostu obce. Okazało się, że nie trzeba aż tak się tego obawiać. Dobrze jest zrobić sobie plan na wszystko i plan awaryjny, jestem fanką takiego podejścia. 

 

Porozmawiajmy teraz o ludziach. Jak Twoje otoczenie zareagowało na pomysł tworzenia nowej firmy? 

Mam pełne wsparcie od moich najbliższych, wszyscy wiedzieli, że chcę zacząć robić coś nowego, widzą, że prężnie działam i mnie dopingują. Mąż bardzo mnie wspierał w moich działaniach, począwszy od pomysłu poprzez założenie firmy po kolejne etapy mojej działalności. Większość osób w moim gronie pracuje na etacie, więc chętnie dzielę się z nimi moimi doświadczeniami. Chciałabym w przyszłości pokazać mojej córce, że warto postawić na siebie i działać według swoich zasad.

 

Czy mentoring jest potrzebny na starcie tworzenia biznesu? 

Myślę, że mentoring jest potrzebny na każdym etapie prowadzenia biznesu. Pozwala nam spojrzeć na nasze pomysły i działania z zupełnie innej perspektywy. Poszerza nasze horyzonty i pozwala zrobić odpowiedni plan naszej pracy. Na różnych etapach, z różnymi doświadczeniami możemy wiele zyskać dzięki mentoringowi. Cały czas się rozwijamy, więc dobrze jest aktualizować sposób działania i prowadzenia firmy. Dzięki temu można podejmować nowe kroki, możliwe, że czasami zupełnie inne niż byśmy się spodziewali, a każdy z nich przybliży nas do kolejnych sukcesów. 

 

Ważnymi postaciami w tej układance są klienci. Czy masz dobre rady jak ich pozyskać? 

Jako Wirtualna Asystentka pozyskuje swoich klientów właśnie w Mediach Społecznościowych. Jest to fantastyczne “źródło” i tam też zamierzam przeprowadzać akcje promocyjne mojego kursu. Dlaczego? Uważam, że moja grupa docelowa znajduje się właśnie tam. Pamiętajmy jednak, że każde z tych medium się różni, każde jest inne i warto zwrócić uwagę kto, z jakiego korzysta. Dlatego też warto mieć wyszczególnioną swoją grupę docelową. 

 

A jak zadbać o obecnych? Jak sprawić by czuli się wyjątkowo? 

Personalizacja i jakość obsługi swoje klienta są dla mnie bardzo ważnymi czynnikami.  Żyjemy w czasach kiedy właśnie te dwa aspekty pozwalają nam na zdobycie zaufania, dobrych opinii, mówią też o tym, jakimi jesteśmy przedsiębiorcami oraz świadczy o jakości naszych usług. Powinniśmy również wiedzieć, ile czasu możemy poświęcić danemu klientowi, czy mamy go wystarczająco dużo, aby przyjąć kolejnego klienta i czy nie ucierpią na tym inni. 

 

W programie Biznes w Kobiecych Rękach miałaś możliwość uczestniczyć w wielu warsztatach i spotkaniach – które zmieniło Twoje spojrzenie na prowadzenie biznesu? 

Tak naprawdę z każdego z tych warsztatów wyniosłam jakąś wartość, z jednych – większą z innych – mniejszą. Każde z nich przydadzą mi się w prowadzeniu mojego biznesu. Rozpiętość informacji i zalet jest naprawdę duża, są one nieocenioną pomocą, pokazują nowe możliwości i rozwiązania, które mogłabym wprowadzić. 

 

Co chciałabyś przekazać uczestniczkom kolejnych edycji Biznes w Kobiecych Rękach?  

Tak wspaniałej grupy kobiet, ciekawych wykładów, wspaniałych mentorek nie spotkałam nigdzie indziej! Warto wziąć udział, chwycić byka za rogi. Udział w programie dodaje skrzydeł, pokazuje inną perspektywę oraz spojrzenie na zakładanie i prowadzenie firmy. Wiedza, jaką dostajemy, jest nieoceniona i życzyłabym każdej kobiecie, żeby na start swojej działalności dostawała tak ogromne wsparcie. Dodatkowo zyskujemy nowe znajomości, które z pewnością zostaną z nami na lata! 

 

Chcesz wiedzieć więcej o budowaniu biznesu? Skorzystaj z rad naszych ekspertek!

 

 

Weź udział w kolejnej rekrutacji do programu Biznes w Kobiecych Rękach!

Biznes w Kobiecych Rękach jest autorskim projektem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator. Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga Citi Handlowy.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Dobra rekomendacja na LinkedIn - napisz ją z mentorkami SPK
Sekcja poleceń na LinkedIn to miejsce, w którym możesz powiedzieć o kimś dobrze i istnieje duża szansa, że osoba ta odwdzięczy Ci się tym samym.
5 książek o innowacjach, które warto przeczytać
O innowacjach słyszy się niemal codziennie. Czym one są? Bardzo trudno jednoznacznie to określić. W dużym uproszczeniu można jednak powiedzieć, że jest to ogół działań podejmowanych w celu dokonania zmian na lepsze. W firmach będzie to np. wprowadzenie nowego produktu, nad którym długo się pracowało, opracowanie nowej metody produkcji, czy też zastosowanie nowej technologii.
Jak znaleźć swój pomysł na biznes?
Jeśli czujesz, że chciałabyś rozpocząć działanie na własną rękę, ale jeszcze nie do końca wiesz, co mogłabyś w ramach tej działalności robić, zaczerpnij garść inspiracji i dowiedz się, jak pomysł na biznes odnalazły uczestniczki Programu Biznes w Kobiecych Rękach.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products