Jak powstała Sieć Przedsiębiorczych Kobiet?

Pewnego dnia, dobrych kilka lat temu, Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj wpadły na pomysł założenia własnej firmy. Przyszedł czas na nowe – nową drogę zawodową, nowe pomysły, nowe kwalifikacje i nowe kontakty. Było dla nich jasne, że muszą nabrać nowych umiejętności interpersonalnych, poznać wszelkie procedury i formalności, bez których znajomości prowadzenie własnego biznesu jest niemożliwe. Pełne zapału szukały miejsca, w którym mogłyby te braki uzupełnić. Nie wiedziały do kogo zgłosić się po pomoc, skąd czerpać pomysły, gdzie szukać wsparcia? Wskutek problemów ze znalezieniem pomocnej w tej dziedzinie organizacji, zaczęły szukać odpowiedzi w internecie – tak powstała strona Sieci Przedsiębiorczych Kobiet na Facebooku, która zapoczątkowała intensywną dyskusję online. Okazało się, że takich kobiet jak one w Polsce jest wiele – tysiące kobiet szukało odpowiedzi na te same pytania i podobnie jak Kasia i Dorota – nie wiedziały, gdzie szukać odpowiedzi. Zaobserwowały też, jak wielu z tych kobiet brakuje odwagi do realizacji zawodowych marzeń i założenia własnej firmy, jak krytyczne potrafią być względem siebie. I tak powstała Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, której fundatorkami zostały: Katarzyna Wierzbowska, Dorota Śpiewla-Czekaj i Urszula Ciołeszyńska.

Dlaczego to robimy?

Misją Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest propagowanie idei przedsiębiorczości, wśród kobiet i wspieranie rozwoju firm prowadzonych przez kobiety oraz ich promocja. Fundacja nieustannie śledzi trendy i ewolucję rynku pracy i na podstawie wnikliwej analizy opracowuje programy i projekty, które są kompleksowym wsparciem dla kobiet młodych – wchodzących dopiero na rynek i tych planujących założenie własnego biznesu oraz tych, które już mają swoją działalność gospodarczą. Krótko mówiąc, fundacja pomaga wszystkim kobietom, które “przedsię-biorą”, czyli kierują własnym losem i decydują się na inicjowanie własnych działań.
Głównym celem Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest przypomnienie kobietom, jak duży potencjał biznesowy w nich drzemie, jak sprawcze i samodzielne mogą i potrafią być – a to wszystko po to, by poznały smak spełnienia zawodowego. Przy czym, Fundacja komunikuje również kobietom, że nie muszą robić wszystkiego same – razem stać je na dużo więcej, dlatego wspólnym mianownikiem wszystkich działań Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest budowanie zawodowej społeczności kobiecej, której podstawą są takie wartości, jak solidarność oraz wzajemna pomoc i wsparcie.
Te spostrzeżenia właśnie były inspiracją do założenia Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, która z pasją propaguje pojęcie przedsiębiorczości wśród kobiet, inspiruje kobiety do aktywności zawodowej, do współpracy w celu osiągnięcia tego, co w pojedynkę nie jest w pełni możliwe i prowokuje do networkingu, czyli wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania relacji biznesowych.

Nasz zespół
Dorota Śpiewla - Czekaj

Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, założycielka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i funduszu VC Black Swan

Z wykształcenia prawniczka, absolwentka studiów MBA, ukończonych w ramach programu Copernic na francuskich uczelniach Institut d’Etudes Politiques – Science Po i Ecole de Mines de Paris. Przenosi na platformę organizacji non profit doświadczenie ponad 20-letniej pracy menedżerskiej w korporacji. Jest ekspertką w zakresie kluczowych partnerstw, budowania długoterminowych relacji i włączającej komunikacji. Otwarta i wrażliwa na potrzeby innych, chętnie angażuje się również w inne działania charytatywne. Dzieli się swoim doświadczeniem jako Mentorka oraz jurorka w konkursach startupowych i biznesowych. Jest pomysłodawczynią i inicjatorką Klubu Inwestorek Indywidualnych Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ma czworo dzieci. Propaguje rozwój i edukację poprzez zdrowy, aktywny styl życia, praktykę jogi oraz jazdę konną.

Anna Somorowska

Wiceprezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet

Z wykształcenia ekonomistka społeczna, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów MBA ukończonych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. W Fundacji jest odpowiedzialna za sprawy prawne i finansowe. Jest ekspertką przedsiębiorczości ze specjalizacją internacjonalizacji, przedsiębiorczynią i działaczką społeczną, a także Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet.

Agata Zioło

Dyrektorka Innowacji

Z wykształcenia psycholożka. 12 lat pracowała w branży kreatywnej, w której realizowała projekty reklamowe i PR dla największych światowych marek. Była przedsiębiorczynią oraz inwestorką. Korzysta z tego doświadczenia, prowadząc działania w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Tworzy i współtworzy oraz realizuje programy edukacyjne i rozwojowe dla kobiet. Pracuje metodą design thinking. Specjalizuje się w programach pomagających skalować i rozwijać firmę na rynkach zagranicznych oraz programach rozwijających przedsiębiorczość społeczną. Jest autorką i prowadzącą wielu szkoleń i warsztatów. Wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS. Uznana za jedną ze stu najlepszych facylitatorek na świecie warsztatu #IamRemarkable.

Magdalena Jeżyńska

Dyrektorka Biura Fundacji

Z wykształcenia prawniczka z wieloletnim doświadczeniem. W Fundacji jest zaangażowana w sprawy administracyjne, prawne, kadrowe, formalne i finansowe. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami. Koordynuje działania w ramach flagowego programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach, a także Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz wielu innych projektów realizowanych przez Fundację. Jest współtwórczynią programów edukacyjnych, w tym Akademii Klubu Mentorek. Prywatnie pasjonują ją dobre książki, podróże, zachody słońca i długie spacery pośród natury.

Paulina Kołodziejak-Łaska

Head of digital & partnerships

Przez 15 lat związana z mediami. Prowadziła projekty dotyczące tworzenia i utrzymywania znanych serwisów internetowych. W Fundacji realizuje się w tworzeniu i koordynowaniu programów edukacyjnych dla przedsiębiorczyń. Zdobytą wiedzę wykorzystuje, wspierając Fundację w przygotowywaniu rozwiązań online. Promuje tylko takie rozwiązania, których potrzebują odbiorcy. Jest propagatorką badań oraz pracy metodą design thinking. Energia przedsiębiorczyń oraz impakt działań Fundacji dają jej wiele satysfakcji i napędzają do współtworzenia nowych narzędzi dla biznesu.

Agata Czapska-Osińska

Koordynatorka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Prestige

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz MBA tej samej uczelni. Odpowiada za kontakty z partnerami biznesowymi oraz program i organizację wydarzeń Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Prestige. Jest wolontariuszką działającą na rzecz dzieci i osób starszych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w branży projektowej oraz w reklamie. Najwyżej ceni sobie doświadczenie, które zdobyła jako mama dwóch, dorosłych już, córek.

Marta Zawiślińska

Koordynatorka projektów

Posiada doświadczenie w marketingu i komunikacji. Rozwija swoje umiejętności graficzne, współtworząc stronę wizualną inicjatyw Fundacji. Koordynuje działania w ramach flagowego programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach, a także Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Współpracuje z organizacjami samorządowymi, dla których prowadzi warsztaty dla młodzieży.

Agnieszka Tomaszewska

Asystentka Zarządu, Koordynatorka programów

Specjalizuje się w koordynacji programów finansowanych z dotacji unijnych. Jest facylitatorką warsztatu #IamRemarkable. Prywatnie działa jako wolontariuszka na rzecz osób wykluczonych. Uważa, że każdy zasługuje na pomoc i tylko wspierając się wzajemnie, możemy zmienić świat na lepsze.

Katarzyna Walczak LÁSKA NEBESKÁ

Za komunikację w Internecie odpowiada agencja Láska nebeská. Współpracę koordynuje Katarzyna Walczak. W Fundacji odpowiada za tworzenie społeczności w sieci, social media i działania content marketingowe. Na co dzień uczy organizacje pozarządowe, jak dbać o wizerunek w Internecie i jak Internet wykorzystać do czynienia dobra. Pracowała dla takich organizacji, jak WOŚP i Synapsis. Jest studentką psychologii na Uniwersytecie SWPS. Poszukuje połączeń między technologią a pomaganiem. Prywatnie prowadzi profil na Instagramie @bezplastiku, na którym opowiada o tym, że świat bez plastiku byłby piękniejszy. Jest autorką ebooka Małe Kroki bez plastiku.

Rada Fundacji
Joanna Bobowska - Przewodnicząca Rady Fundacji

Aktywność społeczną łączy z ideą upowszechniania rozwoju indywidualnego i doskonalenia zawodowego. Doświadczenia zdobyte w zawodzie dziennikarki, pracownika samorządowego, posłanki na Sejm VII kadencji, członka sejmowych Komisji: Kultury i Środków Przekazu, Polityki Społecznej i Rodziny oraz przewodniczącej parlamentarnego Zespołu ds. ekonomii i przedsiębiorczości społecznej (2011–2015) wykorzystuje w prowadzeniu projektów pomocowych o tematyce społecznej, gospodarczej i kulturowej. Pracowała dla instytucji wsparcia biznesu na rzecz rozwoju małych i średnich firm oraz zrzeszeń przedsiębiorców (Izby Gospodarcze w Małopolsce), a także przy realizacji szkoleń merytorycznych i opracowywaniu wydawnictw branżowych dla środowiska MŚP. Koordynuje programy wsparcia młodzieży, kobiet i seniorów w zakresie aktywizacji zawodowej oraz w zakresie edukacji, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Jako animatorka współpracy w dziedzinie ekonomii społecznej i specjalistka ds. współpracy międzysektorowej (Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej) zajmowała się doradztwem organizacjom pozarządowym, tworzeniem warunków współpracy trójsektorowej organizacji społecznych, przedsiębiorców, podmiotów gospodarczych i władz lokalnych.

Jest absolwentką Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie prowadzi działalność dydaktyczną i pedagogiczno-eksperymentalną w zakresie wykorzystywania muzyki w procesach poznawczych. Prywatne życie wypełniają jej: wychowywanie dorastającej córki, kontakty z dorosłym synem oraz kulturowe wędrówki po krainach południowej i wschodniej Europy.

Inga Kasak

Menadżerka z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w korporacjach międzynarodowych: Hewlett-Packard, SEAT oraz Ernst & Young. Realizowała projekty w Polsce, Rosji oraz Ukrainie. Jest przedsiębiorczynią, współzałożycielką pierwszego w Polsce portalu grupowych zakupów samochodów oraz Fundacji Liderek Biznesu. W latach 2017–2018 była dyrektorką zarządzającą sieci anielic biznesu przy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund. W latach 2018–2020 była szefową projektu Centralny Dom Technologii prowadzonego w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju. Przez wiele lat była mentorką w programach mentoringowych PFR, Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Vital Voices oraz w różnych akceleratorach.

Agnieszka Marcinkowska

Współzałożycielka i współwłaścicielka oraz członek zarządu Grupy Synapsis, spółki prowadzącej Ośrodek Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych Synapsis, który zajmuje się pomocą psychoterapeutyczną i leczniczą oraz psychoedukacją. Jest psycholożką i psychoterapeutką, absolwentką Wydziału Psychologii Université Libre de Bruxelles (Belgia) oraz Katedry Psychoterapii, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Budowała od podstaw dwie instytucje: organizację pozarządową oraz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie ma wykształcenia ekonomicznego ani handlowego, wszystkiego musiała nauczyć się od podstaw i uważa, że „nie święci garnki lepią”. Posiada kompetencje w budowaniu zespołu i zarządzaniu nim, planowaniu rozwoju firmy, przydzielaniu i kontrolowaniu zadań, organizowaniu akcji społecznych i promocyjnych, budżetowaniu i zarządzaniu wydatkami oraz rozwiązywaniu konfliktów. Na jej drodze piętrzyły się różne trudności, które nauczyła się skutecznie rozwiązywać i przezwyciężać. Chce dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami i tym samym wspierać je w zarządzaniu własnym losem i karierą.

0
Twój koszyk jest pusty

Wygląda na to, że nie dodał Pan/i jeszcze żadnych produktów do koszyka.

Przeglądaj produkty