Finał konkursu “Dziewczyny mają głos - mów o sobie dobrze” - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Finał konkursu “Dziewczyny mają głos - mów o sobie dobrze”

[:pl]KONKURS BWKR_1170x570ll[:]

Za nami niezwykłe wydarzenie w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet! Tym razem swoje działania skierowałyśmy do studentek i uczennic, które mimo wielu zawodowych i naukowych osiągnięć mają obawy przed mówieniem o sobie z dumą, pewnością i odwagą. Do konkursu “Dziewczyny mają głos – mów o sobie dobrze” zgłosiło się 130 dziewczyn w wieku 19-26 lat, ponad 75% z nich wskazała, że ma problem z mówieniem o sobie dobrze. Ten nie napawjący optymizmem wynik, potwierdzają wypowiedzi uczestniczek:

“Obawiam się, tym jak odbiorą to inni i co sobie o mnie pomyślą. Czasami mam wrażenie, że mówiąc o sobie przechwalam się i nikt nie chce tego słuchać.”

“Mam wrażenie, że inni mogą traktować to jako formę przechwalania się lub po prostu nie są zainteresowani tym, żeby słuchać dobrych rzeczy na temat drugiej osoby. Wydaje mi się, że ciężko byłoby mi przyciągnąć uwagę innych osób tak żeby słuchali mnie z zainteresowaniem.”

Wiele dziewczyn zwracało uwagę na stres towarzyszący publicznym wypowiedziom, wynikający głównie z obawy przed krytyczną oceną ze strony odbiorców prezentacji. Dużym problemem okazały się być kwestie związane z wychowaniem oraz kontekst kulturowy, w którym często osadzane są młode kobiety. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym autoprezentację jest niska samoocena i brak pewności siebie:

“Bardzo często nie uważam, że moje osiągnięcia są na tyle ważne czy wyróżniające, by o nich mówić. Również moje ograniczenia są związane ze strachem przed powiedzeniem czegoś niewłaściwego czy bycia wyśmianą przez innych. Myślę, że jest to również powiązane z moją nieśmiałością.”

Mimo nadziei, iż młode pokolenie z dużo większą otwartością i łatwością opowiada o swoich sukcesach, dowiedziałyśmy się, że my – kobiety niezależnie od wieku, mierzymy się z podobnymi obawami i lękami w kwestii autoprezentacji. Tym samym wyniki ankiet utwierdziły nas w przekonaniu, że projekt “Dziewczyny mają głos – mów o sobie dobrze” może stać się idealnym impulsem do pracy nad tą niezwykle ważną umiejętnością. Do konkursu zaprosiłyśmy 30 dziewczyn, które wzięły udział w warsztatach:

????#IamRemarkable z Agatą Zioło – warsztat, który pomaga dostrzec swoje dobre strony, przyjrzeć się własnym osiągnięciom i we wspierającym gronie podzielić się przemyśleniami i obawami.

????Elevator Pitch z Anetą Siejką – warsztat zawierający konkretne narzędzia ułatwiające autoprezentację, w skrócie – jak przykuć uwagę odbiorcy i przekazać najważniejsze informacje w 2 minuty!

W ostatnim etapie konkursu każda z uczestniczek, wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce, prezentowała się przed komisją, która stanęła przed bardzo trudnym zadaniem – wyborem trzech zwycięskich pitchingów. Perfekcyjne przygotowanie, wyrównany i bardzo wysoki poziom wystąpień pozytywnie nas zaskoczyły i dały dużo motywacji oraz nadziei na zmiany. Ostatecznie nagrody główne w postaci pieniędzy oraz konsultacji dotyczących rozwoju ścieżki zawodowej z ekspertką powędrowały do Julii Kosiek, Martyny Kułakowskiej i Pauliny Andrzejak. Dziewczyny zaimponowały nam sposobem prezentacji, dotychczasowymi działaniami oraz pomysłem na siebie. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój wszystkich uczestniczek konkursu i jesteśmy pewne, że o każdej z nich będzie jeszcze głośno!

Bardzo dziękujemy naszemu grantodawcy Citi Foundation, który otwierając się na problemy i wyzwania młodych zaufał nam i dał możliwość zrealizowania konkursu “Dziewczyny mają głos – mów o sobie dobrze”.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Wszystko, czego pragniesz, znajduje się po drugiej stronie strachu
O umiejętności dostrzegania wokół siebie szans i przekuwania ich w działania, opowiada Agnieszka Swat-Cora, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy DobrostacJA.
Warto iść “po swoje” i próbować spełniać marzenia
Paulina Stelmachowska postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i pracę na etacie zamienić na własną działalność. W tym procesie wspierali ją nie tylko bliscy, ale też inne uczestniczki Biznesu w Kobiecych Rękach, mentorka, oraz eksperci prowadzący zajęcia.
Biznes bywa wrażliwy
O otwartości na nowe oraz szczerym poszukiwaniu swojej drogi w biznesie opowiada Adrianna Gajdziszewska, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy Kwiaty Paproci.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products