CZYTASZ

Ważny jest otwarty umysł i wiara we własne siły &#...

Ważny jest otwarty umysł i wiara we własne siły – przeczytaj historie firmy Ewa Zwolińska Hand Painted Silk

Ewo, skąd pomysł na biznes?
Jestem artystą plastykiem. Od wielu lat zajmuję się projektowaniem odzieży oraz barwieniem tkanin. Pomysł na ręcznie malowany jedwab narodził się z chęci tworzenia produktów wyjątkowych pod względem estetyki i jakości. Tworzę unikatowe kolekcje apaszek i kimon z ręcznie malowanego ekologicznego jedwabiu Ahimsa. Ten szlachetny materiał urzekł mnie swoim pięknem i etyczną produkcją. Powstaje w innowacyjny sposób nie wyrządzając krzywdy jedwabnikom. Z jedwabnych obrazów powstają kimona oraz apaszki, które mogą być też noszone jako bluzka, spódnica, turban. Są ponadczasowe i nie poddają się sezonom w modzie. Powstają w pojedynczych egzemplarzach. Są pięknym dodatkiem, który dekoruje, ubiera, cieszy.

Jakie 3 wskazówki dałybyś kobietom, które chcą założyć własną firmę?
MZ: Podążajcie za swoją intuicją i marzeniami, korzystajcie z programów akceleracyjnych, szczególnie takich jak Biznes w Kobiecych Rękach i mówcie o sobie dobrze.

Jakie były Twoje 3 największe wyzwania podczas zakładania firmy?
MZ: Były to przede wszystkim: podjęcie ryzyka finansowego, przestawienie się na nowy model działania i zmierzenia się ze sprawami organizacyjnymi wokół własnej firmy.

Jakie kompetencje czy zdolności uważasz, że powinna posiadać i rozwijać przyszła przedsiębiorczyni?
MZ: Moim zdaniem ważny jest otwarty umysł i wiara we własne siły. Trzeba mieć też świadomość rodzaju podejmowanego ryzyka i tego, że własna firma to ogromne zaangażowanie.

Czyją pomoc uważasz za niezbędną, aby otworzyć własną firmę?
MZ: W moim przypadku pierwszą osobą był księgowy, który pomógł mi się zorganizować w kwestiach formalnych. Dla mnie wszelkie finansowo prawne zagadnienia brzmiały bardzo obco.

Jesteś jedną z uczestniczek, które ukończyły z sukcesem program Biznes w Kobiecych Rękach, powiedz co zyskałaś dzięki udziałowi?
MZ: Program Biznes w Kobiecych Rękach dał mi ogrom bardzo przydatnej wiedzy biznesowej i wiele inspirujących kontaktów. Dodał mi też pewności siebie i nauczył mówić odpowiednio o sobie i swoim projekcie. Nie mam cienia wątpliwości, że powtórnie skorzystałabym z programu.


Koordynatorka projektów i wydarzeń. Z wykształcenia psycholog, studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma ponad 9 letnie doświadczenie w marketingu i komunikacji. Posiada kompetencje w zarządzaniu projektami potwierdzone dyplomem Project Management Advanced Training. W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odpowiada za realizację projektów oraz ich komunikację, a także koordynuje wydarzenia.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.