5 książek dla Innowatorów

Myśląc o opracowaniu i kierowaniu innowacji na ścieżkę komercyjną, sięgajmy po książki o rozwoju produktów w danej branży, o tym, jakie są trendy dominujące w naszym sektorze, o procesach sprzedaży, ale też o tym jak myślą klienci. – radzi Izabela Kozakiewicz Redaktor Naczelna reach4.biz 

A jeśli już wprowadzasz innowacje w swoich działaniach, zgłoś się do XIV edycji konkursu Innowator Mazowsza, w którym do wygrania jest nawet 30 000 zł. Już dziś wypełnij formularz online w ramach wybranej przez Ciebie kategorii:

🔷 Innowacyjna Firma

🔷 Innowacyjny Naukowiec

Więcej o konkursie znajdziesz na stronie https://innowacyjni.mazovia.pl.  

Czytaj i wprowadzaj innowacje

  • 🔷 Innowatorzy – Walter Isaacson
  • 🔷 Steve Jobs –  Walter Isaacson
  • 🔷 Najtrudniejsze w tym, co trudne – Ben Horowitza
  • 🔷 Stulecie chirurgów – Jürgen Thorwald 
  • 🔷 Odyseja laserowa – Theodor H. Maiman 

Beata Dziedzic – wyróżnienie w kategorii Innowacyjna Firma, XIII edycja:  

Myślę, że jest wiele książek, narzędzi i podcastów, które mają dużą wartość, a jednocześnie nie ma uniwersalnej pozycji, która przemówi do wszystkich. Dobrą inspiracją na początek może być chociażby książka Waltera Isaacsona „Innowatorzy” czy „Steve Jobs”. Jeżeli chcesz być innowatorem, często musisz być też liderem. Odnośnie tej roli polecam zaś „Najtrudniejsze w tym, co trudne” Bena Horowitza, który zwraca uwagę na to, że prowadzenie firmy to naprawdę trudne zadanie, wymagające podejmowania trudnych decyzji. Z tym wszystkim musi się niestety zmierzyć także innowator.

dr Jan Szczepanek – laureat I nagrody w kategorii Innowacyjny Naukowiec, XIII edycja

Z książek o innowacjach polecam „Stulecie chirurgów” Jürgena Thorwalda, a pozostając w tej tematyce również serial „The Knick”. Z książek o innowacjach w tematyce optycznej mogę polecić “Odyseję laserową” Theodor H. Maiman, wyd. PWN.

Izabela Kozakiewicz –  Redaktor Naczelna reach4.biz – patrona naszego konkursu

Polecam czytać jak najwięcej, jak najszerzej. Nie dam tutaj jednej, dwóch czy TOP3 pozycji dla innowatora. Innowacje są niczym innym jak najlepszą z możliwych odpowiedzią na potrzeby klientów, użytkowników. Tutaj ważny jest sam produkt, jego specyfika, ale też zrozumienie użytkownika, ostatecznego beneficjenta, a czasem interesów płatnika. Myśląc o opracowaniu i kierowaniu innowacji na ścieżkę komercyjną, sięgajmy po książki o rozwoju produktów w danej branży, o tym, jakie są trendy dominujące w naszym sektorze, o procesach sprzedaży, ale też o tym jak myślą klienci. Przydają się książki twarde, o procesach zarządzania produkcją czy sprzedażą, ale też te o behawioralnej stronie decyzji klienta. Im sięgamy po więcej różnych książek, tym mamy szerszą perspektywę i tym łatwiej wybierać lektury, które będą pomocne. 

Zainspirowaliśmy Cię? Zgłoś się już dzisiaj do Konkursu Innowator Mazowsza i wygraj nawet 30 000 PLN brutto.  

Photo by Clay Banks on Unsplash


Chcemy, aby kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. Dlatego kompleksowo wspieramy przedsiębiorczość kobiet, poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie kobiecych sieci anielic biznesu i instrumentów finansowania dla startupów.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.