5 książek o innowacjach, które warto przeczytać - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

5 książek o innowacjach, które warto przeczytać

O innowacjach słyszy się niemal codziennie. Czym one są? Bardzo trudno jednoznacznie to określić. W dużym uproszczeniu można jednak powiedzieć, że jest to ogół działań podejmowanych w celu dokonania zmian na lepsze. W firmach będzie to np. wprowadzenie nowego produktu, nad którym długo się pracowało, opracowanie nowej metody produkcji, czy też zastosowanie nowej technologii.
[:pl]71510698_2803073099777187_320505908624883712_n[:]

Na rynku pojawia się coraz więcej książek w tematyce związanej z innowacjami, jednak wartościowych pozycji wciąż jest niewiele. Dlatego właśnie postanowiłyśmy zaproponować Wam te z nich, które poruszają zarówno teoretyczną, jak i praktyczną stronę innowacji, a tym samym zawierają informacje do zastosowania w prowadzeniu biznesu na co dzień. Poniżej przedstawiamy 5 tytułów, z którymi warto się zapoznać:

1.„Projektowanie strategii innowacji”, Mariusz Sołtysik, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, 2021

Jest to książka, która przedstawia problem rozwoju przedsiębiorstw, którego rozwiązanie wymaga zastosowania odpowiedniej strategii innowacji. Autor w tej pozycji zawarł szeroki przegląd literatury branżowej oraz uwzględnił aktualny stan wiedzy dotyczący wprowadzania innowacji.

“W świetle niesłabnącego zainteresowania problematyką innowacji oraz wskazywanej przez teoretyków i praktyków potrzeby uzasadnienia efektywności wysiłków organizacyjnych związanych z ich tworzeniem podjęta w przedłożonej do oceny monografii problematyka nacechowana jest walorami nowości i oryginalności.”Z recenzji prof. dr. hab. Jarosława Karpacza

2.„Innowacje. Start-upy. Ryzyko”, Marta Czyżewska, Wydawnictwo CeDeWu, 2020

Pozycja opisuje zagadnienia dotyczące warunków rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć głównie z perspektywy start-upów. Autorka skupia się głównie na analizie przyczyn niezadowalającego poziomu rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć. Książka podaje wiele konkretnych rad i rozwiązań do zastosowania przez inicjatorów innowacyjnych biznesów, które dotyczą m.in. zarządzania ryzykiem, pozyskiwania wsparcia oraz projektowania start-upów.

3.„Innowacyjność – przepis na sukces. Model od A do F Philip Kotler, Wydawnictwo: Rebis – Dom

Zdaniem autorów jedynie firmy, które się rozwijają i opracowują wciąż nowe produkty, strategie i technologie, mają szansę osiągnąć sukces na szybko zmieniających się rynkach. Pozycja przekonuje, że nowatorstwo i twórcze rozwiązania mogą być uzyskane poprzez uporządkowany proces. Model od A do F pokazuje, że w kilku krokach można przełożyć innowacyjne koncepcje na konkretne rozwiązania umożliwiające podjęcie działań na rynku.

To wspaniałe kompendium innowacyjności i twórczego działania, stworzone przez światowej sławy autorytety w dziedzinie marketingu i biznesu dla pracowników na wszystkich poziomach organizacji. Ta książka skłania do zrewidowania dotychczasowych poglądów na kwestie kreatywności i nowatorstwa w biznesie i oferuje przydatny model, na którym opiera się innowacyjność w firmie.” Carlos Losada, ESADE Business School

4. „Wprowadzanie innowacji od wewnątrz”, Kaihan Krippendorff, Wydawnictwo Naukowe PWN, 2020

Autor książki uwidacznia jak wielką wartość w firmie, mają pełni pasji innowacyjny pracownicy. Pokazuje, w jaki sposób można odblokować innowacje tkwiące wewnątrz firmy, a które mogą być kluczowe podczas wprowadzania przełomowych zmian w firmie. Potencjał tkwiący w pracownikach powinien być jak najlepiej wykorzystywany, gdyż to właśnie oni najlepiej znają możliwości firmy i potrafią je wykorzystać. Pozycja jest swego rodzaju przewodnikiem dla zarządzających.

5.„Innowacje a strategie marketingowe przedsiębiorstw”, Dorota Potwora i Witold Potwora, Difin, 2020

Książka skupia się głównie na roli doskonalenia technologicznego, ale też podejmuje tematykę umiejętnego dostosowania się do warunków rynkowych. Autorka podaje wiele konkretnych przykładów, z którymi warto się zapoznać.

Wszystkie powyższe pozycje dotyczą tematu innowacji – również w praktyce. Poprzez zastosowanie nawet niewielkich zmian oraz dostrzeżenie tkwiącego potencjału wewnątrz firmy można osiągnąć wiele korzyści. Jedno jest pewne – żeby móc się rozwijać, trzeba mieć gotowość do zmian, a one mogą przynieść wiele korzyści.

Razem z Samorządem Województwa Mazowieckiego organizujemy konkurs Innowator Mazowsza, którego ideą jest wspieranie i promocja postaw proinnowacyjnych oraz budowanie świadomości wśród mieszkańców Mazowsza odnośnie roli innowacyjności w rozwoju gospodarczym regionu i zdobywaniu kompetencji opartych na nowoczesnych technologiach. Zachęcamy do udziału! https://innowatormazowsza2021.pl/img/video.mp4

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Nie masz czasu na naukę? Sprawdź 6 kanałów na Youtube
Chcesz się rozwijać i uczyć nowych rzeczy, ale Twój czas i energię pochłania już praca i rodzina? Też tak mamy i dlatego postanowiłyśmy przygotować listę 6 ciekawych kanałów na Youtube, gdzie znajdziesz przydatne materiały, które pomogą Ci rozwijać siebie i swoją firmę.
Opinie uczestniczek o programie Biznes w Kobiecych Rękach
Program Biznes w Kobiecych Rękach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które planują założyć własną firmę
Warto iść “po swoje” i próbować spełniać marzenia
Paulina Stelmachowska postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i pracę na etacie zamienić na własną działalność. W tym procesie wspierali ją nie tylko bliscy, ale też inne uczestniczki Biznesu w Kobiecych Rękach, mentorka, oraz eksperci prowadzący zajęcia.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products