5 podcastów, które warto przesłuchać - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

5 podcastów, które warto przesłuchać

Popularność podcastów w ostatnich latach diametralnie wzrosła. Nic dziwnego. Jest to bardzo wygodna i przystępna forma pozyskiwania informacji i dzielenia się wiedzą, a w dodatku może ich słuchać każdy. Wystarczy mieć ze sobą telefon i słuchawki, aby móc korzystać z darmowych zasobów internetu. W przeciwieństwie do czytania książek, podcasty, podobnie jak audiobooki możemy słuchać podczas wykonywania innych czynności, nie tracąc przy tym czasu. Baza podcastów jest ogromna i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
[:pl]5 podcastów[:]

Poniżej przedstawiamy 5 podcastowych propozycji dla Was:

Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

O MWF, czyli Małej Wielkiej Firmie, pewnie większość z Was słyszała. To nie tylko podcast, ale również blog i kanał na YouTube. Nie sposób pominąć go jednak w naszym zestawieniu. Jest to jeden z najbardziej popularnych polskich podcastów na temat biznesu, przedsiębiorczości i ekonomii. Były dziennikarz i przedsiębiorca, Marek Jankowski, w ramach podcastu porusza m.in. temat produktywności, sprzedaży, zarządzania, content marketingu oraz marketingu online. W nagraniach pojawia się również wiedza z obszaru zakładania i prowadzenia firmy czy zatrudniania pracowników. Gospodarz podcastu zaprasza ekspertów i przedsiębiorców, którzy dostarczają również wiele cennych rad od siebie (Janina Bąk, Arlena Witt, Ola Budzyńska, Michał Szafrański). W każdym odcinku podcastu można znaleźć praktyczne porady na temat budowania marki i rozwijania działalności. Do odsłuchania dostępnych jest ponad 360 odcinków, m.in.:

Biznesninja – Lidia Krawczyk

Podcast prowadzony przez kobietę dla kobiet, ale każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Lidia Krawczyk sama mówi o sobie, że ma czarny pas w doskonaleniu procesów i tego uczy innych w podcaście i Akademii Biznesninja. Przedsiębiorczyni poprzez swoją działalność pomaga ambitnym kobietom odnaleźć ich ukrytą siłę. Autorka sama dzieli się swoimi doświadczeniami oraz prowadzi wywiady z innymi przedsiębiorcami. Podcast liczy już ponad 40 odcinków, m.in.:

Konkretnie o marketingu – Artur Jabłoński

Podcast, jak sama nazwa wskazuje, dostarcza konkretnej wiedzy i wskazówek na temat prowadzenia działań marketingowych i sprzedażowych w firmie. Idealny dla właścicieli małych i dużych biznesów oraz osób pracujących w branży sprzedaży. Prowadzący od wielu lat zajmuje się organizowaniem komercyjnych szkoleń z zakresu szeroko rozumianego marketingu. W podcaście natomiast, wraz ze swoimi gośćmi, za darmo dzielą się doświadczeniem, z czego aż szkoda nie skorzystać. Dostępnych jest już ponad 60 odcinków podcastu – słuchajcie i wprowadzajcie rady w życie.

Szczypta – Edyta Kowal

Edyta Kowal, ekspertka z zakresu doradztwa strategicznego, social mediów i content marketingu, w swoim podcaście dzieli się ze słuchaczami tytułową szczyptą wiedzy na rozmaite tematy. Porusza kwestię marketingu, biznesu, nowych technologii oraz pasji, ale nie tylko. Autorka w swoim podcaście gości osoby, które podziwia i szanuje i razem z nimi dyskutuje o ważnych społecznie problemach. Jest to podcast konkretny, z ogromnym potencjałem, mimo iż ma dopiero około 20 odcinków. My również będziemy śledzić jego dalszy rozwój!

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Wszystkie wiemy, jak ważny jest work-life-balance. Dlatego właśnie w zestawieniu znalazł się również podcast, który pomoże Wam zadbać o siebie i swoją psychikę. Nagrania przygotowane przez Uniwersytet SWPS to w dużej mierze autentyczne wykłady, prezentujące rzetelną, naukową wiedzę z zakresu psychologii. Eksperci podejmują tematy, które zawsze będą aktualne – związki, relacje, seks, uzależnienia, stres.

Uwierzcie, że wybranie tylko 5 podcastów nie było łatwe! Jako wielbicielki tego sposobu przekazywania wiedzy zapewniamy, że w przyszłości polecimy Wam jeszcze niejeden podcast. Zostawiamy Wam również do posłuchania kilka odcinków z naszym gościnnym udziałem:

 

Jeśli jeszcze nigdy nie miałyście okazji słuchać podcastów – spróbujcie! Mogą one znacznie uprzyjemnić drogę do pracy, bieganie czy porządkowanie w domu i zainspirować Was do dalszego rozwoju. Miłego słuchania!

Przykładowe aplikacje do słuchania podcastów:

  • Spotify,
  • Apple Podcasts,
  • Listen Notes,
  • Empik Go,
  • Pocket Casts,
  • Lecton,
  • Podcasty Google,
  • Castbox.
Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
5 książek o innowacjach, które warto przeczytać
O innowacjach słyszy się niemal codziennie. Czym one są? Bardzo trudno jednoznacznie to określić. W dużym uproszczeniu można jednak powiedzieć, że jest to ogół działań podejmowanych w celu dokonania zmian na lepsze. W firmach będzie to np. wprowadzenie nowego produktu, nad którym długo się pracowało, opracowanie nowej metody produkcji, czy też zastosowanie nowej technologii.
Ochrona własności intelektualnej. Gdzie szukać informacji i wiedzy
Ochrona własności intelektualnej jest szczególnie istotna w dobie globalizacji. W takim otoczeniu przewagę konkurencyjną uzyskują innowacyjne przedsiębiorstwa. Celem projektu ip4women jest podnoszenie świadomości kobiet w zakresie możliwości ochrony praw własności intelektualnej
Klienci - jak ich pozyskać i utrzymać dobre relacje?
Trudniej pozyskać nowego klienta niż utrzymać obecnego - rozprawiamy się z tym popularnym zdaniem w kolejnym odcinku serii poświęconej podstawom biznesu.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products