Wszystko zaczyna się od decyzji, bo to ona jest najtrudniejsza - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Wszystko zaczyna się od decyzji, bo to ona jest najtrudniejsza

Od 10 lat działa w marketingu, a zaczęło się od bloga lifestyle. Teraz łączy swoją pasję do marketingu z prowadzeniem własnej firmy. Patrycja Bończewska wciąż wdraża nowe rozwiązania i nie boi się nowych technologii. Ambitna Marka to nie jej pierwsza firma, którą zarządza, ale to właśnie ona była tworzona i rozwijana w programie Biznes w Kobiecych Rękach przez ostatnie miesiące. Zobaczcie co w wywiadzie radzi przyszłym przedsiębiorczyniom
[:pl]patrycja bonczewska konsultacja biznesowa[:]

Poznajcie Ambitną Markę i historię jej właścicielki – Patrycji Bończewskiej.

Justyna Bobko: Patrycja, skąd pomysł na biznes? I wytłumacz, dlaczego zdecydowałaś się na nazwę “Ambitna Marka”?

PB: Pomysłów mam wiele, czasem aż za dużo. Marketing od zawsze był dla mnie pasją, rozwijałam wiedzę w jego zakresie. Pracuję z przedsiębiorcami, którzy zaczynają biznes lub szukają dróg rozwoju, dlatego chcę dostarczać im wartościowe produkty m.in w formie kursów online czy szkoleń. Dlatego zdecydowałam się na założenie firmy pod brandem Ambitna Marka, która wspiera w zakresie marketingu online. Zajmujemy się m.in. tworzeniem stron, sklepów czy platform kursowych oraz wydawaniem własnych produktów, a także realizacją reklam i spotów wideo z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i kadry. Pracujemy jakościowo i zgodnie z prawem, dlatego jako jedni z niewielu w okolicy posiadamy ubezpieczenie oraz europejskie uprawnienia do wykonywania lotów. Potwierdzenie wydane przez ULC (Urząd Lotnictwa Cywilnego) w 2020 roku. Dzięki temu możemy realizować zlecenia w Polsce i za granicą.
Od kiedy pamiętam miałam w głowie taki pomysł na biznes i styl życia. Ważne dla mnie by łączyć pracę z tym co lubię i móc wykonywać ją wszędzie niezależnie od miejsca i czasu. Jedyny wymóg to dla mnie internet i to nie zawsze w czasie pracy jest potrzebny.

JB: Jakie wskazówki czy rady dałabyś kobietom, które chcą założyć własną firmę?

Przede wszystkim, aby mówiły o tym co robią lub zamierzają. Po pierwsze w ramach reklamy i researchu, by sprawdzić jakie jest zainteresowanie. Po drugie też po to, by na początku zmierzyć się z efektem krytyki, czy wątpliwości. Umacnianie swojego pomysłu na początkowym etapie jest bardzo ważne. Osobiście, mam taką zasadę, że dużo mówię o pomysłach i moich planach biznesowych i patrzę jak reagują ludzie. Jeśli nikt, nie reaguje i nie krytykuje, to oznacza, że jeszcze nie jest na to dobry czas, albo biznes jest nudny. Jeśli dopytuje, albo krytykuje i z góry go przekreśla, to wiem, że warto w to iść. Staram się też słuchać wartościowych opinii czy rad. Tu kolejna wskazówka, aby naprawdę słuchać i przejmować się opinią osób, które naprawdę mają wiedzę na temat danego biznesu, czy w ogóle biznesu. Jeśli osiągnęli coś, co podziwiamy, to mogą powiedzieć nam coś cennego i wartościowego, nawet jeśli czasem bolesnego, to na pewno z dobrej woli i bazując na doświadczeniu.

 

Patrycja Bończewska – właścicielka firmy Ambitna Marka

 

J.B.: Jakie były Twoje największe wyzwania podczas zakładania firmy?

Przy samym zakładaniu nie ma wyzwań, można to zrobić w kilka minut, tak samo zamknąć czy zawiesić. Najwięcej wyzwań jest przy całym prowadzeniu firmy, zarządzaniu nią, szukaniu zleceń, czy kwestiach formalnych związanych z umowami, ubezpieczeniami czy innymi sprawami papierkowymi, których nie rozwiąże zatrudnienie księgowej. To praca na pół etatu dla administracji. Wszystko zaczyna się od decyzji, myślę, że to ta jest najtrudniejsza, ponieważ samo zarejestrowanie firmy wiążę się z comiesięcznymi kosztami, na które niezależnie od ilości zleceń trzeba zarobić.

J.B.: Jakie kompetencje uważasz, że powinna posiadać i rozwijać przyszła przedsiębiorczyni?

Na pewno pewność siebie i tego co robi, ale tez otwartość na rozwój. Do tego dodałabym zorganizowanie i dużo pozytywnej energii połączonej z cierpliwością ???? Pozostałe kompetencje zależne są od rodzaju działalności, systemu pracy, czy klientów.

J.B.: Od czego zaczęłaś zakładanie firmy i z czyjej pomocy skorzystałaś?

Firmą zarządzałam od dawna, była to firma mamy, wiele się w nią angażowałam. Pracując w kilku firmach zarządzałam wieloma kwestiami, wiec przejście na swoje nie było dla mnie wyzwaniem czy trudnością. Miałam w tym doświadczenie. Mam wokół cudownych ludzi m.in księgową, która w kwestiach formalnych wiele mi pomogła. Korzystałam też z doradztwa podatkowego, by o wszystkim dowiedzieć się na początku i zrozumieć.

J.B.: Czy udział w programie Biznes w Kobiecych Rękach pomógł Ci w ukierunkowaniu Twojej firmy?

Biznes w Kobiecych Rękach to program, w którym można uwierzyć w swój biznes lub zmienić kierunek na taki, by ten biznes faktycznie wypalił. Można powiedzieć, że dzięki niemu łatwiej znaleźć swoją ścieżkę na nowo. Co dał mi program? Myślę, że energię do działania, pewność kierunku, wiele ciekawych, nowych znajomości prywatno-biznesowych i kontaktów. Program Biznes w Kobiecych Rękach był też owocny w nową wiedzę, połączoną z doświadczeniem i praktycznym wykorzystaniem. To jeden z kolejnych kroków milowych do rozwoju siebie i firmy, za który dziękuję.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Od najmłodszych lat wiedziałam, że chcę otworzyć coś swojego
Adrianna Chincza wzięła udział w Programie Biznes w Kobiecych Rękach, bo chciała rozwinąć swój pomysł na biznes. Czy jej się to udało? Dowiesz się z artykułu.
Mentoring biznesowy w Biznes w Kobiecych Rękach
Wsparcie okazane osobie, która jest na początku swojej drogi biznesowej, to jeden z najważniejszych czynników powodzenia jej przedsięwzięcia. Moc okazanego wsparcia uruchamia przedsiębiorczynie do działania. Daje energię do pokonywania trudności. Ponad połowa (58%)* badanych właścicieli startupów uważa, że największy wpływ na rozwój ich biznesu miały indywidualne sesje z Mentorem lub Mentorką.
Przedsiębiorcza kobieta na Linkedin - rekomendacje
W biznesie jest ważne to, jak o sobie mówisz, ale też, co o Tobie mówią inni. Dlatego na Linkedin popularną i bardzo przydatną funkcją są rekomendacje. Jak poprosić innych o rekomendacje, ale też, jak udzielać ich innym? Podpowiadamy!
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products