Skąd pomysł na biznes? Z silnej potrzeby wyhamowania świata. - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Skąd pomysł na biznes? Z silnej potrzeby wyhamowania świata.

Kiedy biznes powstaje z potrzeby wyhamowania świata. Przeczytaj inspirujący wywiad z Anną Stefańską - absolwentką programu Biznes w Kobiecych Rękach
[:pl]Ania-Stefanska[:]

Skąd pomysł na biznes?

Ania Stefańska: Z silnej potrzeby wyhamowania świata. Bardzo chcieliśmy stworzyć biznes odpowiedzialny społecznie, taki który przyczyni się do choć trochę lepszego traktowania naszej planety. Połączyliśmy to z naszą miłością do produktów starych, którym należy się szacunek choćby przez historie, jakie widziały. Tak powstał pomysł na platformę internetową jewelryanew.eu . Miejsce, gdzie kobiety mogą kupić wyszukaną biżuterię szlachetną z drugiej ręki, odnowioną i sprawdzoną przez jubilerów. Miejsce, gdzie mogą również sprzedać biżuterię, której nie używają i dać jej drugie życie z nową właścicielką.

Jakie 3 wskazówki dałabyś kobietom, które chcą założyć własną firmę?

AS: Po pierwsze – znajdźcie osoby, które będą Was wspierały z Waszych zamiarach i nimi się otaczajcie. Po drugie – ustalcie sobie realne i mierzalne cele np. ile czasu dajecie sobie na dopracowanie pomysłu na biznes, kiedy chcecie formalnie założyć firmę itp. Po trzecie – nie odkrywajcie wszystkiego na nowo a korzystajcie z wiedzy osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu swojego biznesu.

Jakie były Wasze 3 największe wyzwania podczas zakładania firmy?

AS: Wspomnę o dwóch, ale najważniejszych. Na początku pracy nad pomysłem na platformę jewelryanew.eu mieliśmy zarówno wiele pomysłów jak i wątpliwości, w którym kierunku ją rozwijać. Przełomowym momentem były wywiady z potencjalnymi klientkami – kobietami z grupy docelowej, które dały nam ogrom wiedzy o zachowaniach i oczekiwaniach naszych konsumentek. Od tamtej pory biznes model jewelry anew stoi na bardzo mocnych fundamentach i ma jasno określone kierunki rozwoju. Drugim wyzwaniem podczas zakładania firmy było dojście do momentu MVP (minimum viable product). W naszym przypadku był to moment, kiedy firma już istniała, ale ciągle pracowaliśmy nad wersją serwisu, którą można pokazać światu. Nie chodzi o to, że ciągle dopieszczaliśmy produkt. Zupełnie nie. Bardziej zaskoczyło nas to, jak działania jednego dostawcy mają ogromny wpływ na drugiego. Trzeci nie jest w stanie skończyć pracy bez efektu pracy czwartego, ale czwarty czeka na część pracy trzeciego, itp. Liczne zmiany, poprawki, modyfikacje w tamtym etapie wpłynęły mocno na termin kiedy platforma jewelryanew.eu oficjalnie pojawiała się w wynikach Google 😉

 

Jakie kompetencje czy zdolności uważasz, że powinna posiadać lub rozwijać przyszła przedsiębiorczyni?

AS: Przede wszystkim – powinna rozwijać swoje mocne strony, a każda z nas ma je inne. Nie warto tracić energii na walkę ze swoimi “brakami”, “słabościami” – lepiej poszukać wokół siebie ludzi, którzy mogą uzupełnić te kompetencje, których nie mamy. Z jednym wyjątkiem, który uważam, że jest obowiązkowy dla każdej współczesnej przedsiębiorczyni czy każdego przedsiębiorcy – czyli rozwijanie tzw. digital skills.

Czyją pomoc uważasz za niezbędną, aby otworzyć własną firmę?

AS: Jedną z najlepszych decyzji, jaką mogliśmy podjąć w początkowym etapie rozwoju firmy było wzięcie udziału w programie akceleracyjnym Biznes w Kobiecych Rękach organizowanego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Już sam proces aplikacji był pierwszym sprawdzianem samego pomysłu – czy zainteresuje oceniające uczestników jury? Udział w programie bardzo rozwinął nasz pomysł na biznes. Jednak z praktycznych względów, muszę wspomnieć o istotnym wsparciu księgowej i kancelarii prawnej. To oni sprowadzili nasze idee na bardzo przyziemne tory, które ostatecznie nadały kształt całemu przedsięwzięciu.

Co dał Ci program Biznes w Kobiecych Rękach? I czy dziś, gdybyś miała taką możliwość, również byś z niego skorzystała?

AS: Śmiem twierdzić, że gdyby nie Biznes w Kobiecych Rękach to nie byłoby platformy jewelryanew.eu. Udział w programie, współpraca z mentorkami, wsparcie pozostałych uczestniczek daje niesamowitego powera do działania. To jak z nauką języka czy chodzeniem na zajęcia fitness – gdy działasz w grupie, dostajesz dużo więcej mobilizacji. Biznes w Kobiecych Rękach to również spora dawka wiedzy na wysokim poziomie z zakresu finansów, zakładania firmy, sprzedaży czy marketingu. Czy skorzystalibyśmy dziś ponownie z programu akceleracyjnego? Oczywiście! Polecam ten program każdej kobiecie, która chce założyć swoją firmę.

 

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
5 narzędzi, które pozwolą lepiej zarządzać twoim biznesem
Każdy biznes, nawet niewielki, potrzebuje dobrej organizacji pracy i odpowiedniego zarządzania. Współcześnie, gdy większość biznesów prowadzonych jest online, jest to tym bardziej istotne. Im działania prowadzone są na większą skalę i im więcej osób jest zaangażowanych w funkcjonowanie firmy, tym bardziej zorganizowana i uporządkowana powinna być jej codzienność. W tym celu warto postawić na narzędzia, które mogą ułatwić i usprawnić pracę oraz podnieść jej jakość.
Stabilną firmę zacznij od budowania bazy klientów
Zawody artystyczne są w jeszcze większym stopniu narażone na obecną sytuację ekonomiczną. Dlatego budowanie stabilnej firmy warto zacząć od przygotowania listy potencjalnych klientów i poznania ich potrzeb. Sprawdziliśmy, jak swoją firmę tworzy fotografka Alicja Bokina - uczestniczka Programu Biznes w Kobiecych Rękach.
Karolina Adamska-Woźniak, Fundacja Mam Marzenie -finalistka projektu Pantene Power of Us
Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products