CZYTASZ

5 rzeczy które powinnaś zmienić w swojej pracy

5 rzeczy które powinnaś zmienić w swojej pracy

Wstajesz rano i na samą myśl o pracy masz ochotę wrócić do łóżka? A może lubisz swoją pracę, ale są inne czynniki, które wpływają na fakt, że na myśl o niej rzednie Ci mina? Wbrew pozorom jest to dość powszechny problem. W tym artykule znajdziesz powód, który przeszkadza Ci w realizacji zawodowych planów.

Dzisiaj chcemy skupić się na rzeczach z pozoru bardzo prostych. Takich, które wydawać by się mogło mają najmniejszy wpływ na to jak postrzegasz swoją pracę. Ale to właśnie one mogą sprawić, że Twoje podejście do pracy zmieni się o 180 stopni.

Rutyna

Jest największym wrogiem efektywności i motywacji w pracy. Wstajesz, jesz śniadanie, jedziesz do pracy, wchodzisz do biura i… Na recepcji siedzi ta sama Pani Ania, która widziałaś wczoraj, przedwczoraj, miesiąc, pół roku, rok temu. Kolejny raz jedziesz windą z tymi samymi ludźmi, którzy też przychodzą do pracy na 9. Otwierasz drzwi do swojego biura i widzisz znów te same twarze. Siadasz przy swoim biurku, na którym każda rzecz leży dokładnie w tym samym miejscu od lat. Mija 8 godzin, wychodzisz. Kolejnego dnia schemat się powtarza. Nic już Cię nie zaskakuje, nic nie sprawia, że na myśl o pracy czujesz ekscytację. Wiesz jak łatwo możesz to zmienić? My nie znamy tego problemu. Każdy dzień wygląda zupełnie inaczej, a to tylko dzięki jednej prostej rzeczy: co-creating w Brain Embassy. Każdego dnia mamy szansę poznać nowych ludzi. Każdego dnia czerpiemy od nich inspirację, nową energię, pomysły. Nie ma nic lepszego niż ciągłe poznawanie nowych osób, bo nic tak nie wpływa na motywację do działania, kiedy widzisz, że ludziom się chce.

Bałagan

Tak bardzo zasiedziałaś się w swoim biurze, że nie zwracasz już uwagi na panujący bałagan na Twoim biurku. Wydaje Ci się, że w tym chaosie jest jakiś ład, ale uwierz, że nie ma nic gorszego niż bałagan na biurku i strata czasu na szukanie potrzebnych dokumentów. Z drugiej strony, nawet jeśli zrobisz porządek, bałagan pojawi się już kolejnego dnia lub jeszcze tego samego. Wydaje nam się, że odkąd pracujemy w Brain Embassy ten problem zniknął. Przychodzimy do pracy z laptopem, notatnikiem i długopisem. To wszystko wystarczy, żeby mieć porządek na biurku, przy którym siedzimy. Patrzenie na zabałaganione biurko już nas nie frustruje i możemy skupić się na tym, co jest naprawdę ważne, czyli pracy. 

Zarobki

W teorii jesteś zadowolona ze swoich zarobków. W praktyce wygląda to nieco inaczej i nie wiesz tak naprawdę w jaki sposób mogłabyś zaoszczędzić. A może warto zastanowić się czy biuro, które wynajmujesz nie jest zbyt drogie? Może wcale go nie potrzebujesz? Jeśli chciałabyś korzystać z przestrzeni co-creatingu, będziesz mogła zaoszczędzić na stałym wynajmie biura. Dodatkowo nie musisz się martwić o tak trywialne rzeczy, jak płacenie comiesięcznych rachunków za Internet, kupowanie papieru do drukarki czy kawy do ekspresu. O to wszystko zadba Brain Embassy w trzech dogodnych lokalizacjach w Warszawie.

Klienci

Wynajmujesz biuro w korzystnej cenie, odpowiada Ci stałe miejsce pracy, to samo biurko i ci sami współpracownicy, ale z klientami umawiasz się w kawiarni, a na większe spotkania musisz specjalnie wynajmować salę konferencyjną? Wyobrażamy sobie, że naprawdę może być to uciążliwe. My już nie pamiętamy tego problemu. Co-creating to nie tylko ładna przestrzeń – możesz skorzystać z wielu sal, zarówno mniejszych, jak i większych. W zależności od Twoich potrzeb, możesz skorzystać z kilkuosobowej sali na szybkie spotkanie ze współpracownikami lub zorganizować szkolenie dla większej liczby osób.

Ten punkt zostawiamy Tobie. Chcemy, abyś podjęła refleksję nad tym jak wygląda Twoja praca. Pomyśl o tym czego dokładnie Ty potrzebujesz. Co Tobie sprawia największą przyjemność z pracy, a co najbardziej denerwuje. Pewnie pokryje się to z elementami wymienionymi wyżej, ale jeśli nie możesz sama do kolejnego z nich dotrzeć, zadaj sobie pytanie – czego tak naprawdę oczekujesz od pracy. Potem wejdź na stronę i sprawdź czy co-creating spełni Twoje marzenia o idealnej przestrzeni do pracy. 


INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.