CZYTASZ

10 powodów, dla których Biznes w Kobiecych Rękach ...

10 powodów, dla których Biznes w Kobiecych Rękach to program warty Twojej uwagi

W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet od początku istnienia prowadzimy i doskonalimy nasz autorski program akceleracyjny Biznes w Kobiecych Rękach. Jest to kompleksowy program, który adresujemy do ambitnych kobiet z pomysłem na biznes, które w planach mają założenie swojej firmy. W jego ramach na polskim rynku powstały aż 294 nowe biznesy, w tym m.in. tak dobrze znane i lubiane marki jak Szumisie, 24hugs czy sieć restauracji Tel Aviv Urban.

Jeśli masz pomysł na biznes, ale nie wiesz, od czego zacząć jego realizację oraz wciąż zastanawiasz się, czy przystąpić do Programu Biznes w Kobiecych Rękach, mamy dla Ciebie 10 powodów, dla których warto być częścią naszej społeczności: 

1.Kalibracja wizji biznesu

W ramach Programu Biznes w Kobiecych Rękach uczestniczki otrzymują wsparcie ekspertów w dopracowaniu pomysłu na biznes i w założeniu firmy. Wystarczy mieć pomysł i w czasie, kiedy będzie prowadzona rekrutacja, zgłosić się do Programu, aby otrzymać pomoc na każdym etapie zakładania swojego biznesu.

2. Kompleksowe wsparcie mentorek

Na uczestniczki Biznesu w Kobiecych Rękach czeka wyjątkowa okazja –  mentoring biznesowy przez cały czas trwania Programu. W ramach 6 spotkań z wybraną przez siebie mentorką uczestniczki mogą przeanalizować swój plan na biznes oraz zaplanować konkretne działania, mające na celu założenie i rozwój firmy.

3. Szkolenia SkillShare

Uczestniczki mogą skorzystać z bogatej oferty warsztatów dotyczących przedsiębiorczości. Szkolenia, które prowadzimy to np. Jak stworzyć dobrą relację mentoringową, Modele biznesowe, Marketing Startupów, Finanse, Sprzedaż, Aspekty prawne, Autoprezentacja.

4. Spotkania networkingowe

Podczas trwania Programu organizujemy spotkania networkingowe w gronie uczestniczek oraz społeczności Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Dzięki nim uczestniczki Programu poznają wartościowe osoby, nawiążą relacje biznesowe i prywatne oraz współpracę z innymi przedsiębiorczyniami.

5. Przynależność do społeczności Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Ogromnym atutem Programu jest społeczność, która umożliwia promocję małych biznesów oraz wsparcie merytoryczne. Wraz z uczestnictwem w Programie Biznes w Kobiecych Rękach przyszłe przedsiębiorczynie otrzymują niepowtarzalną szansę na spotkanie kilkudziesięciu kobiet będących na podobnym etapie rozwoju własnego biznesu, co daje ogromne wsparcie zarówno w dobrych momentach, jak i tych trudniejszych. Dodatkowo bycie w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet to możliwość przynależenia do grupy ponad 11 tysięcy przedsiębiorczyń z całej Polski, a wraz z tym – możliwość współpracy i wymiany doświadczeń w przyszłości.

6. Wiedza i doświadczenie

Działania proponowane w ramach uczestnictwa w Programie Biznes w Kobiecych Rękach, jak np. warsztaty czy wsparcie mentorek, wzbogacą wiedzę i doświadczenie uczestniczek w zakresie przedsiębiorczości, rozwieją wszelkie wątpliwości na temat rozpoczęcia prowadzenia własnej firmy, kolejności podejmowanych działań czy kwestii związanych z finansami, ale też dadzą dużą dawkę wiary w siebie oraz wzmocnią umiejętności miękkie.

7. Wzmacnianie samodzielności i pewności siebie

Dzięki wsparciu i wzmocnieniu kompetencji biznesowych uczestniczki Programu zyskują pewność w podejmowanych przez siebie działaniach. Wraz ze zdobytym doświadczeniem wzmacnia się również wiara w siebie oraz autonomia. To, jak niesamowicie rozkwitają dziewczyny i kobiety, które zdecydowały się wziąć udział w Programie, obserwujemy podczas sesji pitchingowych oraz wydarzeń Be The Change, do których przygotowuje je Ola Więcka, autorka książki „Jak mówić o sobie dobrze”.

8. Wsparcie w promocji biznesu

Nawet po zakończeniu Programu jego uczestniczki mogą liczyć na wsparcie promocyjne swojego biznesu, nagłośnienie działań i indywidualnej historii w kanałach Sieci Przedsiębiorczości Kobiet, a także w mediach. 

9. Inspirujące doświadczenia

Przebywanie w gronie naszych przedsiębiorczyń – kobiet ambitnych i sprawczych gwarantuje wiele inspiracji oraz nabranie nowej energii i zapału do działania, a także kolejnych pomysłów do realizacji.

10. Bezpłatne uczestnictwo w Programie

Dzięki temu, że Program Biznes w Kobiecych Rękach jest realizowany przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga, uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Jedyne, co trzeba zrobić, by zrealizować swoje marzenia o własnej firmie, to zainwestować swój czas i zgłosić swoje uczestnictwo w Programie.

Przekonałyśmy Cię? Jeśli tak – zapisz się do naszego newslettera, aby nie przegapić informacji o organizowanych przez nas programach akceleracyjnych i inspirujących wydarzeniach dla kobiet i już dziś dołącz do grupy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet na Facebooku, aby dzielić się swoimi przemyśleniami, obawami i codziennie inspirować do działania w gronie ambitnych i odważnych kobiet!


Chcemy, aby kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. Dlatego kompleksowo wspieramy przedsiębiorczość kobiet, poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie kobiecych sieci anielic biznesu i instrumentów finansowania dla startupów.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.