Mentoring biznesowy w Biznes w Kobiecych Rękach - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Mentoring biznesowy w Biznes w Kobiecych Rękach

Wsparcie okazane osobie, która jest na początku swojej drogi biznesowej, to jeden z najważniejszych czynników powodzenia jej przedsięwzięcia. Moc okazanego wsparcia uruchamia przedsiębiorczynie do działania. Daje energię do pokonywania trudności. Ponad połowa (58%)* badanych właścicieli startupów uważa, że największy wpływ na rozwój ich biznesu miały indywidualne sesje z Mentorem lub Mentorką.
[:pl]NPA_8718[:]

Kim jest Mentorka?

W Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet Mentorkami są ekspertki z praktycznym doświadczeniem biznesowym. Osoby doświadczone, które odniosły sukces lub mają znaczące osiągnięcia zawodowe w swojej dziedzinie. Mentorka ma wiedzę, wie, jak tę wiedzę wykorzystać w biznesie i chce się tą wiedzą podzielić z mniej doświadczoną przedsiębiorczynią. Mentorka dzieli się też z Mentee kapitałem społecznym, który zbudowała.

Co to jest mentoring biznesowy?

Mentoring biznesowy to wsparcie, jakie Mentor daje swojej Mentee. Jego celem jest rozwój kompetencji Mentee. Nie tylko Mentee zyskuje w tym kontakcie. Mentoring to relacja dwustronna. Korzyści z niej wynoszą obie strony. I Mentee, i Mentorka dzielą się swoim doświadczeniem i czerpią ze wzajemnego powiązania.

 

 

 

Co jest ważne w mentoringu biznesowym?

Dobra relacja powinna opierać się na solidnych podstawach. Kontakt oparty na zaufaniu, poufności i otwartości, w której obie strony zobowiązują się do współpracy oraz wzajemnego szacunku, otwiera drogę do rozwoju.

Mentoring biznesowy w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet

W Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet mentoring biznesowy prowadzony jest od początku jej działalności. Uczestniczki programów akceleracyjnych fundacji (czyli programów wsparcia dla przedsiębiorczyń, których celem jest nauka przedsiębiorczości i rozwój biznesu) a w szczególności flagowego programu akceleracyjnego fundacji, jakim jest Biznes w Kobiecych Rękach, mają możliwość współpracy z jedną z ponad 130 Mentorek. W ramach mentoringu Mentorki dzielą się wiedzą i swoim doświadczeniem oraz biorą pod opiekę Mentee, nie pobierając wynagrodzenia. Relacja mentoringowa w programie Biznes w Kobiecych Rekach trwa minimum 6 miesięcy, bo tak długi proces daje optymalne efekty. Biznes w Kobiecych Rękach funkcjonuje tak dobrze dzięki głębokiemu przekonaniu, że jakość relacji mentoringowej ma wymierny wpływ na sukces kobiecych przedsiębiorstw.

Narzędzie w mentoringu biznesowym

W Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet pary mentoringowe wyposażone zostają w narzędzia, aby jeszcze lepiej wykorzystać czas przeznaczony na wspólną pracę. Uczestniczki programu Biznes w Kobiecych Rękach i ich Mentorki dostają specjalnie przygotowany zeszyt, w którym zawarte są wszystkie najważniejsze informacje o mentoringu biznesowym, miejsce na wpisanie dat spotkań, notatek ze wspólnych sesji mentoringowych i zleconych prac domowych. Ponadto w zeszycie dodane zostały narzędzia do efektywnego zarządzania czasem i kompetencjami Mentee.

Uczestniczki programu Biznes w Kobiecych Rękach i ich Mentorki dostają specjalnie przygotowany zeszyt, w którym zawarte są wszystkie najważniejsze informacje o mentoringu biznesowym, miejsce na wpisanie dat spotkań, notatek ze wspólnych sesji mentoringowych i zleconych prac domowych. Ponadto w zeszycie dodane zostały narzędzia do efektywnego zarządzania czasem i kompetencjami Mentee.

 

* Polskie Startupy. Raport 2018, Fundacja Startup Poland

Ilustracje @GotekRysuje

Program akceleracyjny Biznes w Kobiecych Rękach to projekt dla kobiet, które mają pomysł na biznes i chcą założyć własną firmę. Program składa się z 3 elementów: szkolenia, networkingu i mentoringu biznesowego.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Przełamujmy tabu mówiąc o sobie dobrze!
Akcja Menstruacja to Fundacja, która swoje działania skupia na walce z ubóstwem menstruacyjnym, przełamywaniu tabu oraz edukacji. Czy wiecie, że zwykła podpaska to wciąż dla wielu osób produkt luksusowy? W Polsce aż 39% kobiet z ubogich domów musiało zrezygnować z zakupu produktów menstruacyjnych na rzecz innych domowych wydatków
Aby zdobyć pierwszego klienta, często trzeba dostać „kosza” od stu innych
O pierwszych krokach w budowaniu biznesu, szukaniu optymalnych rozwiązań i radzeniu sobie z porażkami, opowiada Joanna Pięcek, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy BłoGO ME.
Dla Ciebie, dla pracowników lub dla dzieci - co kupić na prezent?
Odpowiedz nam szczerze! Czy w świątecznym szaleństwie pamiętałaś o sobie, a może wciąż zastanawiasz się, co warto kupić pracownikom?
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products