5 rzeczy, których warto nauczyć się w 2023 roku! - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

5 rzeczy, których warto nauczyć się w 2023 roku!

Nowy rok to zawsze czas przemyśleń i postanowień. Czy masz już swoje wyzwania na 2023 rok?
311122201_486654703498683_5897789048761180957_n

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet skupia kobiety nastawione na edukację i rozwój, postanowiłyśmy więc zapytać nasze członkinie, czego one same chciałyby się nauczyć w 2023 roku.

  • Jak optymalnie wyceniać swoją pracę.
  • Jak rozwijać kompetencje pracowników, kiedy nie ma wiele czasu.
  • Efektywnej sprzedaży i sprzedawać w kryzysie, który z pewnością przychodzi.
  • Skutecznego zarządzania social mediami, ponieważ widoczność w sieci jest bardzo ważna dla budowania marki osobistej. 
  • Uważności. Zdarza się, że goniąc za wielkimi planami, nie dostrzegamy szans na lokalnym rynku.

 

Szacunek i rozwój. Jakie zadania stoją przed przedsiębiorczyniami w 2023 roku?

 

Zapytałyśmy też członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, dlaczego akurat te umiejętności będą im potrzebne – jakie są ich plany biznesowe na 2023 rok. Czy będą to nowe rynki, nowe produkty, a może stabilny i konsekwentny rozwój firmy? Większość z przedsiębiorczyń stawia na ludzi – chce rozwijać swoje zespoły, współpracowników, ale poszukiwać też nowych współprac – co ważne opierając się na szacunku, partnerstwie i konkretnym wsparciu.

 

  • Chciałabym rozwijać kompetencje menedżerskie – moich 4 menedżerów. Zależy mi na tym, aby potrafili oni efektywnie wspierać swoje grupy pracowników. / Paulina Kotowska – Lider

 

  • Zdecydowanie chciałabym powiekszyć portfolio moich agencyjnych Klientów. Dla mikro i małych firm, każdy kontrakt jest na wagę złota, zawsze jednak podstawą do budowania relacji musi być wzajemny szacunek i kultura, a dopiero potem finanse. /Małgorzata Kwiecień – Kiss the Dog butik kreatywny

 

  • Ukończyłam akredytowany kurs zarządzania programami rozwojowymi i jestem w trakcie akredytacji EMCC w tym obszarze. Moim celem jest stworzenie własnego małego programu mentoringowego, otwartego lub dla konkretnych organizacji. Jest to również kierunek, w którym chciałabym rozwijać moją karierę zawodową, rozwijać ekspertyzę, wspierać ludzi bezpośrednio czy pośrednio – np. poprzez artykuły, blog itp. Jednocześnie chciałabym kontynuować rozwój firmy w zakresie wsparcia przedsiębiorców w pozyskiwaniu środków unijnych i realizacji projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach nowej perspektywy finansowej. / Katarzyna Antosiewicz – ANTOSIEWICZ.EDU

 

I chociaż każda z nas wie, jak ważny jest odpoczynek i pojęcie wellbeingu – mamy świadomość, że nadchodzi kryzys, a wiele z naszych biznesów mocno ucierpiało w wyniki pandemii, wojny w Ukrainie czy szalejącej inflacji. Dlatego ważne jest, żeby mieć także świadomość, że dla wielu z nas ten rok będzie kluczowy.

 

  • Z jednej strony marzę o spokojnym roku, z drugiej strony mam świadomość, że po dwuletniej walce ze skutkami pandemii, wojny, i aktualnie inflacji muszę wciąż szukać nowych pomysłów na produkty i sprawnie odpowiadać na zmiany. W branży odnawialnych źródeł energii zwinność jest kluczowa, z tego względu, że technologia rozwija się nie latami, lecz w ciągu jednego roku producenci dostarczają nowsze rozwiązania. Nie można się zatrzymać, aby nie przespać swojej szansy. Klienci przywiązują się do naszej marki ATUM, ponieważ przyzwyczailiśmy ich, że dostarczamy najlepsze jakościowo produkty rozwojowe i zapewniamy im dzięki wiedzy i praktycznemu nastawieniu przewagę konkurencyjną. / Edyta Grabowska –  ATUM Sp. z o.o. 

 

Prawo do zawodu

 

2023 rok to także rok wiary we własne możliwości i zainteresowania branżami, które stereotypowo wydają się “męskie”.

  • Wierzę w unikalność. I spoglądając na rok 2023 mam silne postanowienie aby moja branża- branża instalacji, energetyki, która do tej pory silnie kojarzona była z męskim światem (w mojej głowie również przez długi czas tak była osadzona), zrobiła zwrot w kierunku kobiet, silnych, niezależnych i mądrych, które posiadają na równi z mężczyznami prawo do wykonywania każdego zawodu. Zostania instalatorką fotowoltaiki, projektantką pomp ciepła albo audytorką.Oby się spełniło! / Edyta Grabowska –  ATUM Sp. z o.o.

 

 

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliły się członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet (w kolejności alfabetycznej):

 

Ty też możesz zostać członkinią Sieci Przedsiębiorczych Kobiet!

Sprawdź, jak możesz zostać członkinią Sieci Przedsiębiorczych i jakie korzyści na Ciebie czekają w naszej Sieci. Jeśli i Ty szukasz możliwości networkingu – sprawdź nasz format Business Mixer. 

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Przedsiębiorcza kobieta na Linkedin - rekomendacje
W biznesie jest ważne to, jak o sobie mówisz, ale też, co o Tobie mówią inni. Dlatego na Linkedin popularną i bardzo przydatną funkcją są rekomendacje. Jak poprosić innych o rekomendacje, ale też, jak udzielać ich innym? Podpowiadamy!
Wiedza jest kluczem, czyli najpierw poznaj potem stosuj
Korzystanie z nowych technologii przez kobiety. Kto lepiej radzi sobie z nowinkami cyfryzacji i kto lepiej je wdraża do aktualnych systemów? A także co oznacza prowadzenie firmy społecznie odpowiedzialnej? Odpowiedziami na te pytania podzieliła się z nami Joanna Szostek, właścicielka firmy Bristles, partner XVIII Konferencji SPK "Jak korzystać z technologii w biznesie".
Nagłówek na LinkedIn - kilka słów o ogromnym znaczeniu
Profil na LinkedIn daje całkiem sporo możliwości. Dobrze skonfigurowany daje ich jeszcze więcej. Dowiedz się, co zrobić, aby Twój profil był lepiej wyszukiwany!
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products