Aplikuj do kolejnej edycji programu edukacyjnego Next - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Aplikuj do kolejnej edycji programu edukacyjnego Next

[:pl]NEXT REKRUTACJA_1920x1080[:]

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet przy wsparciu J.P. Morgan, rekrutuje do programu edukacyjnego Next. Przedsiębiorczynie z Mazowsza, mają wyjątkową możliwość bezpłatnie pogłębić swoją wiedzę i rozwinąć kompetencje biznesowe.

Z raportu Deloitte “Wpływ pandemii na perspektywy zawodowe kobiet w biznesie” wynika, że blisko 82 proc. badanych kobiet na świecie i 76 proc. w Polsce, uważa, że pandemia zaszkodziła ich życiu. 86 proc. Polek pracujących w pełnym wymiarze godzin w różnych branżach ocenia, że zmiany wywołane przez pandemię koronawirusa zaszkodziły ich samopoczuciu psychicznemu, a 79 proc. twierdzi, że miały one również negatywny wpływ na ich samopoczucie fizyczne. Z kolei 74% badanych Polek – 70% w skali globalnej – obawia się o rozwój swojej kariery zawodowej w przyszłości. Pandemia oznaczała dla wielu pracujących kobiet całkowite zaburzenie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Wsparcie dla kobiet i przedsiębiorczyń jest kluczowe w tych trudnych czasach. Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet wspiera trzy filary: wiedzę, networking i mentoring. Poprzednia edycja programu NEXT, która rozpoczęła się w czasie pandemii COVID-19, przyniosła realne efekty dla firm prowadzonych przez kobiety:38% uczestniczek programu NEXT umiędzynarodowiło swoje firmy na rynkach zagranicznych – UE, Wielka Brytania, Ameryka Północna, Afryka.

  • – 33% uczestniczek przygotowało gotową strategię wejścia na rynki zagraniczne
  • – przedsiębiorczynie biorące udział w programie utworzyły
  • – 33 nowe miejsca pracy w swoich przedsiębiorstwach
  • – 2 uczestniczki programu wygrały konkurs na najbardziej innowacyjną firmę

 

Program akceleracyjny Next jest kierowany dla kobiet founderek, których firmy są gotowe do rozwoju. Zapewnia roczny cykl szkoleń edukacyjnych, mentoring biznesowy oraz sesje networkingowe z innymi kobietami – przedsiębiorczyniami. Program, który został stworzony i zorganizowany przez Fundację Przedsiębiorczych Kobiet przy wsparciu J.P. Morgan, jest uważany za MBA, ale dla właścicielek firm. Jest to pierwszy i obecnie jeden z najlepszych programów akceleracyjnych dla kobiet w warszawskim ekosystemie startupowym.

Siedem lat przed rozpoczęciem programu Next, Fundacja wprowadziła do swojej oferty program akceleracyjny Biznes w Kobiecych Rękach dla kobiet planujących rozpocząć swój biznes. Od pierwszej edycji Biznes w Kobiecych Rękach, prawie trzysta firm zdołało rozwinąć się i zwiększyć skalę swojej działalności. Po latach inkubowania kobiecych startupów na wczesnym etapie rozwoju Zespół Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet dostrzegł potrzebę, aby stworzyć kolejny projekt edukacyjny, ale tym razem nie dla początkujących przedsiębiorczyń, ale tych, które już funkcjonują na rynku i chcą się rozwijać, skalować i wychodzić na rynki zagraniczne. W ten sposób narodził się NEXT.

Program Next ma na celu dostarczanie pogłębionej wiedzy biznesowej, ale jego celem jest także jest motywowanie do skalowania, wprowadzania innowacji i wychodzenia na rynki zagraniczne. Daje możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wzmacnia samoświadomość kompetencji przedsiębiorczyń. W ramach programu uczestniczki otrzymują wstępną diagnozę potencjału biznesowego swoich przedsiębiorstw oraz biorą udział w ścieżkach edukacyjnych, które koncentrują się na transformacji cyfrowej, innowacjach lub networkingu. W ramach programu mentorzy i eksperci omawiają pomysły na strategię, kwestie prawne i wszelkie wyzwania biznesowe, które mogą się pojawić. W ramach programu odbywają się również warsztaty pitchingowe.

Agata Zioło – Dyrektorka Innowacji w Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet, współtwórczyni pomysłu na program Next mówi:

Znamy potrzeby przedsiębiorczyń skupionych wokół Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, wiemy, że bardzo często w prowadzeniu biznesu, jest potrzeba dodatkowego wsparcia w postaci konkretnej wiedzy biznesowej, wspartej mentoringiem. Program edukacyjny Next zdobycie takiej wiedzy daje, w przystępnej dla uczestniczek formie. W kolejnej edycji oprócz zwiększenia liczby uczestniczek do 50, przy rekrutacji zwracamy także uwagę na branże, które najbardziej ucierpiały w pandemii, czyli usługi, handel, czy HoReCa. W ten sposób jeszcze bardziej chcemy wspomóc nasze przedsiębiorczyniewiedząc jak bardzo mają trudny czas za sobą.

Bardzo wysoko oceniona pierwsza edycja programu Next, dała nam jeszcze więcej motywacji do działania. Uczestniczki i Partnerzy, cały czas wracają do nas z pozytywną informacją zwrotną -jak dużo dał im poprzedni program Next. Jesteśmy z nimi cały czas w kontakcie, obserwujemy z dumą, jak rosną i rozwijają się ich biznesy. Cieszymy się, także że J.P. Morgan po raz kolejny zaufał nam i dał nam możliwość przygotować program skrojony na miarę polskich przedsiębiorczyń. – dodała Paulina Kołodziejak Łaska – Product Manager i opiekun programu Next.

Dużym atutem programu jest obecność Partnerów Merytorycznych, którzy wesprą ekspertów swoją wiedzą i doświadczeniem. Partnerzy tej edycji to: Baker McKenzie, UPS, PAIH, Krajowa Izba Gospodarcza, Brain Embassy

Link do formularza rekrutacyjnego: https://docs.google.com/forms/d/1pEpD8v7kWGqVZh8GcIQKiPIIwYdebyBxeNEFmqimgYc/viewform?edit_requested=true

Dodatkowych informacji o programie Next udziela:

Paulina Kołodziejak-Łaska: p.kolodziejak-laska@fundacjakobiet.org t: 516 444 322

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Profil na Linkedin? Ale po co?
W Polsce liczba zarejestrowanych kont na LinkedIn przekroczyła już 5 milionów. Teraz czas na Ciebie!
Szukamy eksperta/ki odpowiedzialną za rekrutację Mentorów do projektu “Mój Biznes za granicą”
Do projektu “Mój Biznes za granicą” szukamy eksperta/ekspertki odpowiedzialnej za rekrutację Mentorów.
Kobiety odważnie wchodzą w świat e-biznesu
Fundacja Kobiety e-biznesu wraz z agencją badawczą Atena Research & Consulting opracowały w ostatnim czasie bardzo wartościowy raport dotyczący sytuacji i wyzwań kobiet w biznesie online, zatytułowany: „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce”.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products