CZYTASZ

Co może dać przedsiębiorczyniom szkolenie z dynami...

Co może dać przedsiębiorczyniom szkolenie z dynamicznej jazdy samochodem?

O tym, że warto się rozwijać na wielu płaszczyznach, wie chyba każdy. Z pewnością przywykłyście już do tego, że propagujemy różnego rodzaju szkolenia biznesowe czy też marketingowe. 

Dziś chcemy Wam opowiedzieć i polecić szkolenie z dynamicznej jazdy samochodem. Zaskoczone? Doskonale! Gwarantujemy, że może ono mieć ogromny wpływ na prowadzone przez Was biznesy i całe Wasze życie!

Szkolenie z dynamicznej jazdy – skąd pomysł?

W ostatnim czasie wzięłam udział w wyjątkowym szkoleniu organizowanym przez naszego partnera BMW Group Polska, które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Zdobyłam cenne doświadczenie w jeździe samochodem w trudnych warunkach, przeżywając przy tym niesamowitą przygodę! Takie szkolenie to też niepowtarzalna możliwość jazdy samochodami wysokiej klasy oraz suwami, którymi na co dzień się nie jeździ. Oprócz nowych umiejętności wyniosłam z tego szkolenia również ogromną dawkę adrenaliny i przemyśleń, którymi w tym artykule chciałabym się z Wami podzielić.

Dlaczego warto doskonalić technikę jazdy samochodem?

Głównym celem takiego szkolenia jest poprawa umiejętności kierowania autem, przewidywania zagrożeń i unikania ryzyka na drodze, czyli nauka bezpiecznej jazdy. Podczas kursu można też dowiedzieć się więcej o siłach działających na pojazd w trakcie wykonywania konkretnych manewrów. Ta wiedza pozwala odpowiednio zareagować w sytuacji zagrożenia oraz jeździć bardziej świadomie i rozważnie. Kurs daje również możliwość zaktualizowania swojej wiedzy. Technologia poszła do przodu i wymaga weryfikacji naszych poglądów i przyzwyczajeń. Instruktorzy zwracają uwagę na najistotniejsze aspekty prowadzenia samochodu. Nawet prawidłowo ustawiony fotel, na który zazwyczaj nie zwracamy uwagi, jest w stanie uratować nam życie.

Co ma wspólnego biznes ze szkoleniem dotyczącym panowania nad samochodem?

Podczas codziennej jazdy samochodem nie można popełnić żadnego błędu. Taka sytuacja mogłaby się skończyć bardzo nieprzyjemnie, a nawet tragicznie. Podobnie jest w biznesie. Konkurencja tylko czeka na to, aż powinie nam się noga. Uświadomienie sobie istniejących zagrożeń jest bardzo ważne. Możliwość podjęcia próby wyjścia z niebezpiecznych sytuacji, w kontrolowanych warunkach, pod okiem ekspertów, dodaje odwagi i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. 

Ogromną wartością przy tworzeniu własnego biznesu jest wsparcie mentora, który pełni rolę instruktora nauki jazdy. W ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach uczestniczki mogą skorzystać z mentoringu biznesowego i wraz z wybraną przez siebie mentorką przeanalizować swój plan na biznes, skonfrontować pojawiające się obawy oraz zaplanować konkretne działania, mające na celu założenie i rozwój firmy.

Wsiadając za kierownicę, stajemy się odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale też za innych uczestników ruchu drogowego. W biznesie z kolei zależy nam na relacjach z klientami, dbamy o środowisko, działamy zgodnie ze swoimi wartościami i chcemy wywrzeć pozytywny wpływ na otoczenie. Stajemy się odpowiedzialni – również społecznie.

Czy osoby doświadczone potrzebują doskonalić swoje umiejętności?

Nie tylko młodzi kierowcy stwarzają zagrożenie na drodze. Doświadczeni, poprzez swoje nawyki i przekonania mogą przegapić lub bagatelizować niepokojące sygnały, zagrażające ich bezpieczeństwu.

“Nabranie prędkości nie stanowi zazwyczaj problemu. Często dzieje się to niepostrzeżenie. Problem zaczyna się wtedy, gdy bez względu na wszystko, trzeba tę prędkość dostosować do panujących warunków. Tak samo jest w życiu i w biznesie”

Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Pamiętajcie, żeby mimo dobrze prosperujących biznesów, znaleźć czas na refleksje, podsumowania i wnioski. Warto uczestniczyć w spotkaniach biznesowych, nawiązywać nowe współprace i korzystać z doświadczeń innych, np. poprzez przynależność do naszej grupy ponad 11 tysięcy przedsiębiorczyń z całej Polski.

Co, poza technicznymi umiejętnościami, może dać kobiecie szkolenie z panowania nad samochodem?

Na drodze, tak samo, jak w życiu i w biznesie – zawsze może nas coś zaskoczyć. Doskonałym tego przykładem jest pandemia koronawirusa, która nawet największym przedsiębiorstwom przysporzyła wielu kłopotów. Warto więc zbudować w sobie nawyki, które pomogą radzić nam sobie w ekstremalnych, życiowych sytuacjach.

Co w takim razie można zyskać?

1. Poczucie sprawczości – wsiadając za kółko, stajemy się panią swojego losu. To my same decydujemy o tym, dokąd chcemy jechać, z jaką prędkością, czy będziemy robić przystanki, czy też nie. Możemy zabrać po drodze autostopowiczów, wnoszących wiele dobrego do naszego życia/biznesu, ale też możemy jechać same z włączonym tempomatem, nie podejmując żadnego ryzyka. Your life, your choice!

2. Wiarę we własne możliwości – dzięki pomocy instruktora jesteśmy w stanie opanować samochód w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Niewątpliwie moment utraty kontroli nad autem może wywołać w normalnych warunkach nawet atak paniki, ale odzyskanie kontroli nad autem przynosi ogromną satysfakcję i wzmacnia wiarę we własne możliwości. Warto dać sobie możliwość doświadczenia takich emocji.

3. Pokonanie własnych słabości – szybka jazda oraz brak kontroli nad autem mogą powodować lęk, który zwalczymy przy wsparciu instruktora. Obcowanie ze swoimi słabościami oraz świadomość, że możemy je pokonać, budują m.in. poczucie własnej wartości, które przekłada się na wszelkie aspekty życia. Być może taka lekcja pozwoli nam zachować zimną krew w codziennych sprawach, gdy sytuacja będzie tego wymagała.

4. Odwagę w podejmowaniu decyzji – jazda autem w kontrolowanych warunkach uczy nas również odważniejszego podejmowania decyzji. Umiejętność przewidywania zagrożeń pozwala na śmielsze podejmowanie nowych, nieznanych działań i inwestycji, które mogą okazać się kluczowe.

Pamiętajcie! Zarówno na drodze, jak i w życiu codziennym, warto wykształcić w sobie mechanizm awaryjnego hamowania. Nawet jeśli nie uda nam się wszystkiemu całkowicie zapobiec, to poprzez zmniejszenie prędkości zminimalizujemy czyhające na nas niebezpieczeństwa.

Jeśli Ty również uważasz, że każda osoba wsiadająca za kierownicę powinna wiedzieć, jak zareagować w razie pojawienia się trudności na drodze, to już 14 września odbywa się kolejne szkolenie Ladies Only, w ramach BMW Driving Experience. W miłej atmosferze łatwiej zdobywać nowe umiejętności

#bmwpolska oraz #bmwdrivingexperiencepl

Szerokiej życiowej drogi!


Chcemy, aby kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. Dlatego kompleksowo wspieramy przedsiębiorczość kobiet, poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie kobiecych sieci anielic biznesu i instrumentów finansowania dla startupów.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.