Działaj małymi krokami, bo każdy przybliża cię do upragnionego celu - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Działaj małymi krokami, bo każdy przybliża cię do upragnionego celu

O szukaniu inspiracji i budowaniu silnej marki opowiada Sylwia Ćwirko, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy Yamaluje
IMG_1794_sc

Skąd pojawił się Twój pomysł na biznes?

Sylwia Ćwirko: Od kiedy pamiętam, zawsze towarzyszyła mi chęć eksplorowania i odkrywania tego, co wokół. Zawsze byłam też blisko natury. Przez wiele lat zawodowo pracując jako project manager w międzynarodowej korporacji realizowałam swoją pasję poprzez podróże. Kiedy nasza rodzina powiększyła się, z wielką energią starałam się przekazać synowi jak najwięcej wartościowej wiedzy o świecie, oczywiście podczas zabawy. Tak zrodził się pomysł na stworzenie Yamaluje. Przestrzeni dla małych i dużych do wspólnego, kreatywnego tworzenia, inspirowanego wszystkim, co nas otacza i zachwyca. Wierzę w siłę edukacji i rozwoju poprzez mądrą i swobodną zabawę.

Co skłoniło Cię, aby rozpocząć swój biznes właśnie teraz?

S. Ć.: To była dla mnie naturalna decyzja. Poczułam, że chcę zmienić swoją ścieżkę kariery i pójść własną drogą. To jest moje „właśnie teraz”.

Czego najbardziej się bałaś, zakładając swoją firmę?

S. Ć.: Chcę zbudować silną markę. Widzę w swoich marzeniach, jak się rozwija. Mam plany na kolejne projekty. Każdy jednak dokładnie analizuję, bo plany to jedno, a rzeczywistość to drugie. Jako początkująca przedsiębiorczyni uczę się na każdym kroku nowych kompetencji, które pozwolą mi dotrzeć do celu. Największą trudnością jest wzięcie na siebie pełnej odpowiedzialności.

Jakie były Twoje największe wyzwania podczas zakładania firmy? Co było szczególnie trudne?

S. Ć.: Kiedy złożyłam wniosek o rejestrację działalności, czułam, że nadchodzi wielka zmiana. To było ekscytujące, ale trudne. Patrząc wstecz, ten moment nie wydaje mi się już tak straszny. Wyzwaniem jest każdy kolejny klient i jego satysfakcja. Sama misja nie wystarczy, aby firma przetrwała.

Jakie trzy wskazówki dałabyś kobietom, które chcą założyć własną firmę?

S. Ć.: Własna firma to ogromna satysfakcja, ale trzeba przygotować się na porażki. Będzie ich wiele. Trzeba je traktować jak dobrą lekcję. Pytaj, podpatruj, ucz się. Działaj małymi krokami. Każdy przybliża cię do upragnionego celu.

 

 

Jakie kompetencje, zdolności czy talenty Twoim zdaniem powinna posiadać i rozwijać przyszła przedsiębiorczyni?

S. Ć.: Wiarę w siebie i w to co się robi. Otwartość na nowe, na różne możliwości, które pojawiają się wokół.

Od czego zaczęłaś zakładanie firmy i z czyjej pomocy skorzystałaś? Czyją pomoc uważasz za niezbędną, aby otworzyć własną firmę?

S. Ć.: Na swojej ścieżce zawodowej przed Yamaluje spotkałam wielu wspaniałych, mądrych ludzi. Dawali mi moc, inspirowali, czasem dociskali. Pracowałam z coachem biznesowym, aby potwierdzić swoje życiowe priorytety na przyszłość. Wreszcie znalazłam się w gronie uczestniczek programu Biznes w Kobiecych Rękach, który utwierdził mnie w podjętych już decyzjach. Kobieca grupa wsparcia. Wiedza biznesowa. Świadomość, że w mój pomysł wierzy wiele wspaniałych kobiet, jest bezcenna. Yamaluje znalazło się w gronie firm, które będą promować miasto Warszawa na międzynarodowych targach inwestycyjnych w 2022 roku. To mobilizuje do działania. Warto jednak pamiętać, że w początkach biznesu nieocenione jest wsparcie rodziny. Bez niej nie dotarłabym tu, gdzie jestem.

Co dał Ci program Biznes w Kobiecych Rękach?

S. Ć.: Z pewnością poczułam się dużo pewniej. Zobaczyłam, że moja oferta i to, co robię się podoba. Usłyszałam wiele cennych wskazówek i szczerych opinii od osób, które nie są ze mną związane żadną relacją. Dostrzegłam swoje silne strony i nowe możliwości. W gronie uczestniczek Biznes w Kobiecych Rękach czułam się zrozumiana, bezpieczna, zmotywowana. Za niezwykle cenne uważam również spotkania i rozmowy z Mentorką, która wspierała i dzieliła się ze mną swoim doświadczeniem. Wniosła inną perspektywę i pomogła dostrzec to, co nieoczywiste.

Co chciałabyś przekazać uczestniczkom kolejnych edycji Biznes w Kobiecych Rękach w oparciu o własne doświadczenie i uczestnictwo w programie?

S. Ć.: Program Biznes w Kobiecych Rękach to intensywna nauka i praca. To spotkania z najlepszymi praktykami w swoich dziedzinach oraz grono aktywnych, ambitnych kobiet. Aby w pełni wykorzystać te cenne, dane nam zasoby trzeba zaangażować się na 100%.

 

 

Biznes w Kobiecych Rękach jest autorskim projektem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator. Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga Citi Handlowy.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Jak wdrażać nowe technologie w praktyce?
Jak wdrażać nowe technologie w biznesie? To pytanie zadaje sobie niejeden przedsiębiorca chcący nadążyć za nowinkami związanymi z cyfryzacją. Odpowiedzi najlepiej szukać u praktyków, którzy stosują technologiczne rozwiązania na co dzień w swoich firmach. Wiedza i rady ekspertów mogą stanowić doskonałą podstawę do wprowadzania zmian, które zrewolucjonizują i uefektywnią dotychczasowe przyzwyczajenia zawodowe.
Renata Zielezińska: Jestem powierniczką historii ludzi biznesu
Renata Zielezińska - członkini Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, własny biznes prowadzi od ponad 10-lat i każdego dnia zmienia losy firm, świadcząc usługi copywritingu SEO oraz prowadząc portal ludzi biznesu. Tym razem zdradza swoje patenty na łączenie macierzyństwa z pracą zawodową, a także podpowiada, w jaki sposób Twoja firma skorzysta na współpracy z copywriterką oraz portalem PolecanyBiznes.pl.
Każda z nas jest artystką! o pomyśle na rozwijanie kobiecej kreatywności
"W podręcznikach do historii muzyki używanych w polskich szkołach muzycznych można znaleźć wzmianki o zaledwie dwóch kompozytorkach - Nadii Boulanger i Grażynie Bacewicz. [...] Zastanówmy się jaki sygnał wysyła to młodym artystkom chcącym budować swoją karierę muzyczną w naszym kraju. Dla mnie jest to dosyć jednoznaczny komunikat - nie ma tu dla Ciebie miejsca."
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products