CZYTASZ

Jak przedsiębiorczynie mogą odnaleźć się w nowej r...

Jak przedsiębiorczynie mogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

Za nami „stary” świat, przed nami „new normal”. Nie ma już tego, co było, a to, co będzie dopiero się tworzy. Jesteśmy w środku zmian – na całym świecie przechodzimy przez proces, który wpływa na nasze codzienne nawyki, samopoczucie i zdrowie, przebudowuje relacje z innymi. Wynika to między innymi z przeprowadzonych przez nas raportów “Moja firma w dobie pandemii” oraz “Mama warszawianka” dotyczących zmian na rynku pracy wśród kobiet. 

Następuje czas, w którym należy przestać czekać na powrót “starego świata” i pogodzić się z myślą, że to, co poznaliśmy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, prawdopodobnie pozostanie z nami już na zawsze, w pewnym momencie stając się naszą normalnością.

Włącz się w dyskusję

Już 27 kwietnia, o godzinie 10:00, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet zaprasza na XVII Konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która będzie drugą konferencją SPK odbywającą się całkowicie online. Hasłem i motywem przewodnim dyskusji konferencji będzie new normal w biznesie.

NPA

Pandemia szansą dla biznesu?

W trakcie wydarzenia prelegentki i panelistki poszukają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: 

  • Jak zaadaptować dotychczasowy model biznesowy do ciągle zmieniającej się rzeczywistości? 
  • Kto boi się obostrzeń w związku z pandemią, a kto widzi w nich szansę na stworzenie nowych rozwiązań? 
  • Które branże przetrwają, a które znikną na zawsze? 

Od wielu lat w debacie publicznej pojawia się na temat rozwoju nowych technologii, teraz szczególnie firmy muszą na nich polegać. Sytuacja zmusza do szybkiej i skutecznej transformacji cyfrowej. Wdrażane są bardziej zautomatyzowane rozwiązania, pandemia wymaga od przedsiębiorczyń i przedsiębiorców kreatywności, szybkiej adaptacji w zmieniających się warunkach na rynku. Kolejnym z ważnych pytań, które padnie w trakcie konferencji będzie pytanie w jaki sposób podzielimy nasze życie na off i online?

Poznaj plan wydarzenia

Konferencję otworzy Dorota Czekaj, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet wraz z przedstawicielem głównego partnera Citi Handlowy, następnie swoimi przemyśleniami podzieli się Jowita Michalska z Fundacji Digital University. która na co dzień zajmuje się edukacją liderów w obszarze nowych technologii. Pierwszy panel dyskusyjny na temat: Jak porażkę przekuć w sukces? Kryzys okazją do rozwoju poprowadzi Aleksandra Karasińska redaktorka prowadząca magazynu „Forbes Women” i redaktorka naczelna Newsweek.pl, a dyskutować będą: Dorota Czekaj, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Anna Radzikowska, mentorka, coach, trenerka, Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet, Natalia De Barbaro, psycholożka społeczna, socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, autorka książki “Czuła Przewodniczka”. Następnie uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać rozmowy z Zuzanną Skalską prowadzonej przez dziennikarkę Justynę Dżbik-Kluge, która poprowadzi również drugi panel dyskusyjny na temat: Wyzwania new normal dla młodych na rynku pracy. W panelu udział wezmą: Adrianna Kilińska, ENGAVE, Katarzyna Czuchaj-Łagód, Mobile Institute, przedstawiciel Citi Handlowy,  Julia Święch, Zofia Kierner, Girls Future Ready, Krystyna Paszko, Rumianki i Bratki. Power speach wygłosi Joanna Chmura, psycholożka specjalizująca się w tematyce autentyczności, wstydu i odwagi. Uczennica dr Brené Brown z Uniwersytetu w Teksasie.

Transmisję obejrzeć będzie można zarówno na Facebooku SPK jak i na Youtube. Aby nie przegapić informacji, dołącz do wydarzenia 

Konferencja realizowana jest w ramach Programu Biznes w Kobiecych Rękach. Partnerami konferencji są: Citi Foundation, Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, Brain Embassy, Forbes Women Polska. Wydarzenie objęte jest Honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.


INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.