CZYTASZ

Jak przedsiębiorczynie mogą odnaleźć się w nowej r...

Jak przedsiębiorczynie mogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

Za nami „stary” świat, przed nami „new normal”. Nie ma już tego, co było, a to, co będzie dopiero się tworzy. Jesteśmy w środku zmian – na całym świecie przechodzimy przez proces, który wpływa na nasze codzienne nawyki, samopoczucie i zdrowie, przebudowuje relacje z innymi. Wynika to między innymi z przeprowadzonych przez nas raportów “Moja firma w dobie pandemii” oraz “Mama warszawianka” dotyczących zmian na rynku pracy wśród kobiet. 

Następuje czas, w którym należy przestać czekać na powrót “starego świata” i pogodzić się z myślą, że to, co poznaliśmy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, prawdopodobnie pozostanie z nami już na zawsze, w pewnym momencie stając się naszą normalnością.

Włącz się w dyskusję

Już 27 kwietnia, o godzinie 10:00, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet zaprasza na XVII Konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która będzie drugą konferencją SPK odbywającą się całkowicie online. Hasłem i motywem przewodnim dyskusji konferencji będzie new normal w biznesie.

NPA

Pandemia szansą dla biznesu?

W trakcie wydarzenia prelegentki i panelistki poszukają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: 

  • Jak zaadaptować dotychczasowy model biznesowy do ciągle zmieniającej się rzeczywistości? 
  • Kto boi się obostrzeń w związku z pandemią, a kto widzi w nich szansę na stworzenie nowych rozwiązań? 
  • Które branże przetrwają, a które znikną na zawsze? 

Od wielu lat w debacie publicznej pojawia się na temat rozwoju nowych technologii, teraz szczególnie firmy muszą na nich polegać. Sytuacja zmusza do szybkiej i skutecznej transformacji cyfrowej. Wdrażane są bardziej zautomatyzowane rozwiązania, pandemia wymaga od przedsiębiorczyń i przedsiębiorców kreatywności, szybkiej adaptacji w zmieniających się warunkach na rynku. Kolejnym z ważnych pytań, które padnie w trakcie konferencji będzie pytanie w jaki sposób podzielimy nasze życie na off i online?

Poznaj plan wydarzenia

Konferencję otworzy Dorota Czekaj, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet wraz z przedstawicielem głównego partnera Citi Handlowy, następnie swoimi przemyśleniami podzieli się Jowita Michalska z Fundacji Digital University. która na co dzień zajmuje się edukacją liderów w obszarze nowych technologii. Pierwszy panel dyskusyjny na temat: Jak porażkę przekuć w sukces? Kryzys okazją do rozwoju poprowadzi Aleksandra Karasińska redaktorka prowadząca magazynu „Forbes Women” i redaktorka naczelna Newsweek.pl, a dyskutować będą: Dorota Czekaj, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Anna Radzikowska, mentorka, coach, trenerka, Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet, Natalia De Barbaro, psycholożka społeczna, socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, autorka książki “Czuła Przewodniczka”. Następnie uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać rozmowy z Zuzanną Skalską prowadzonej przez dziennikarkę Justynę Dżbik-Kluge, która poprowadzi również drugi panel dyskusyjny na temat: Wyzwania new normal dla młodych na rynku pracy. W panelu udział wezmą: Adrianna Kilińska, ENGAVE, Katarzyna Czuchaj-Łagód, Mobile Institute, przedstawiciel Citi Handlowy,  Julia Święch, Zofia Kierner, Girls Future Ready, Krystyna Paszko, Rumianki i Bratki. Power speach wygłosi Joanna Chmura, psycholożka specjalizująca się w tematyce autentyczności, wstydu i odwagi. Uczennica dr Brené Brown z Uniwersytetu w Teksasie.

Transmisję obejrzeć będzie można zarówno na Facebooku SPK jak i na Youtube. Aby nie przegapić informacji, dołącz do wydarzenia 

Konferencja realizowana jest w ramach Programu Biznes w Kobiecych Rękach. Partnerami konferencji są: Citi Foundation, Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, Brain Embassy, Forbes Women Polska. Wydarzenie objęte jest Honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.


Chcemy, aby kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. Dlatego kompleksowo wspieramy przedsiębiorczość kobiet, poprzez: rozwijanie kobiecej społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie kobiecych sieci anielic biznesu i instrumentów finansowania dla startupów.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.