Jedna na trzy Polki chce rozpocząć przygodę z inwestowaniem - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Jedna na trzy Polki chce rozpocząć przygodę z inwestowaniem

Czy do inwestowania faktycznie potrzeba dużego kapitału? Jak zacząć inwestować? Jak zrobić ten pierwszy krok? I jak okiełznać strach przed stratą środków?
800:foto-kopia

Jedna na trzy Polki chce rozpocząć przygodę z inwestowaniem

Dla porównania jeden na dziesięciu mężczyzn deklaruje taką chęć. 23% kobiet wskazuje, że nie inwestuje z uwagi na brak możliwości finansowych (dla mężczyzn to odpowiednio 9%). Prawie połowa kobiet nie inwestuje ze strachu przed utratą środków (wg raportu „Polki i ich inwestycje 2022”).

Czy do inwestowania faktycznie potrzeba dużego kapitału? Jak zacząć inwestować? Jak zrobić ten pierwszy krok? I jak okiełznać strach przed stratą środków? Na te i inne ważne pytania już niebawem znajdziemy odpowiedzi podczas Konferencji Akademii Inwestorki, organizowanej 3 marca 2023 w CIC Warsaw.

Wiele mówi się o potrzebie aktywizacji Polek na polu dbania o finanse i inwestycje, w trosce o bezpieczną finansową przyszłość. Jednak nadal na polskiej giełdzie mniej niż 10% inwestorów to kobiety. Jednocześnie według raportu „Polki i ich inwestycje 2022” dwie na trzy kobiety spróbowałyby inwestycji przy niskiej kwocie pierwszej inwestycji i w momencie, gdy informacje o inwestycji byłyby proste i zrozumiałe. 

Chcemy mieć wpływ na polski rynek kapitałowy jutra, aby mógł rozwijać się przy aktywnym udziale inwestorek. “Akademia Inwestorki” ma na celu merytoryczne przygotowanie kobiet do podejmowania decyzji inwestycyjnych i stworzenie dla nich przestrzeni do wymiany doświadczeń i dyskusji o finansach. – mówią jednomyślnie Współorganizatorki Akademii Inwestorki: Izabela Kozakiewicz, Managing Partner iKsync, Dorota Czekaj, Prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz Dorota Sierakowska, Założycielka Girls Money Club.

Konferencja Akademii Inwestorki to pierwsza konferencja dla kobiet zainteresowanych inwestowaniem oraz czynnie inwestujących i to merytoryczne przygotowanie kobiet do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Podczas konferencji udostępniona zostanie przestrzeń do wymiany doświadczeń inwestorskich i dyskusji o finansach. Uczestniczki poznają i wypróbują narzędzia finansowe, aplikacje, platformy inwestycyjne. Dowiedzą się też, dlaczego i jak zacząć inwestować małymi kwotami.

Kiedy i gdzie?

Termin: 03.03.2023 piątek 

10:00 – 17:00 | Miejsce: CIC Warsaw, ul. Chmielna 73, Warszawa 

Dla kogo?

Zapraszamy do udziału wszystkie kobiety zainteresowane inwestowaniem oraz czynnie inwestujące. Wydarzenie jest przeznaczone zarówno dla kobiet, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z inwestowaniem – jak i dla tych, które już inwestują, ale poszukują nowych pomysłów oraz wymiany doświadczeń z innymi inwestorkami. – komentują organizatorki.

Czego dowiemy się z konferencji?

Podczas konferencji uczestniczki spojrzą szeroko na możliwości inwestycyjne, prezentując pomysły dotyczące aż dziewięciu grup aktywów:

  1. akcji
  2. obligacji
  3. walut
  4. surowców, w tym kruszców szlachetnych 
  5. nieruchomości 
  6. technologii blockchain
  7. startupów
  8. inwestycji alternatywnych 
  9. IKE/IKZE, PPK

W agendzie pojawią się także tematy przekrojowe, takie jak budowa portfela inwestycyjnego, możliwości oszczędzania na emeryturę czy psychologia inwestowania. 

Do dyspozycji uczestniczek konferencji będą dwie sale, w których praktycy rynku – w tym inne kobiety-inwestorki – zaprezentują możliwości inwestycyjne zarówno dla osób preferujących bezpieczne lokowanie kapitału, jak i dla tych, które są ciekawe innowacyjnych i bardziej odważnych inwestycji. Konferencja będzie okazją nie tylko do zdobycia wiedzy inwestycyjnej, ale także do inspirujących spotkań, rozmów i wymiany pomysłów na temat tego, jak warto ulokować swoje pieniądze.

 

Konferencja Akademia Inwestorki jest inicjatywą edukacyjną organizowaną wspólnie przez:

Zapisy na konferencję

 

Tekst powstał na podstawie  raportu „Polki i ich inwestycje 2022”, przy współudziale autorki raportu Izabeli Kozakiewicz

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
5 książek, które poleca Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
Wszystkie uwielbiamy się rozwijać i zazwyczaj nie lubimy bierności, nawet jeśli chodzi o odpoczynek. Przyzwyczajone do pogoni dnia codziennego, nie chcemy tracić czasu. Z tego też powodu postanowiłyśmy zaproponować Wam kilka typowo kobiecych, rozwojowych pozycji, które na dłużej pozostaną w Waszej pamięci i wniosą wartość do waszego życia.
Klienci - jak ich pozyskać i utrzymać dobre relacje?
Trudniej pozyskać nowego klienta niż utrzymać obecnego - rozprawiamy się z tym popularnym zdaniem w kolejnym odcinku serii poświęconej podstawom biznesu.
Zdalna -współ- praca
Sytuacja, która dotknęła całe nasze społeczeństwo - zaskoczyła i nas. Ośmioosobowy zespół realizujący kilka bardzo dużych projektów w dużej mierze opierających się na networkingu i wydarzeniach - praktycznie w ciągu jednego dnia musiał się przestawić na pracę zdalną. Do tej pory doświadczenie pracy w systemie home office było czymś naturalnym w wyjątkowych sytuacjach - na przykład w przypadku choroby dzieci czy realizacji projektów w innych miastach. Często jednak pojawiało się poczucie wyobcowania i przekonanie, że w biurze sprawy dzieją się szybciej, sprawniej i w miłej atmosferze a my jesteśmy sami ze sobą
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products