CZYTASZ

Każda z nas jest artystką! Paulina Andrzejak o swo...

Każda z nas jest artystką! Paulina Andrzejak o swoim pomyśle na rozwijanie kobiecej kreatywności

“W podręcznikach do historii muzyki używanych w polskich szkołach muzycznych można znaleźć wzmianki o zaledwie dwóch kompozytorkach – Nadii Boulanger i Grażynie Bacewicz. […] Zastanówmy się jaki sygnał wysyła to młodym artystkom chcącym budować swoją karierę muzyczną w naszym kraju. Dla mnie jest to dosyć jednoznaczny komunikat – nie ma tu dla Ciebie miejsca.”

Autorką tych słów jest Paulina Andrzejak, studentka perkusji klasycznej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz finalistka konkursu “Dziewczyny mają głos – mów o sobie dobrze”. W swojej konkursowej prezentacji zwraca się do kobiet, które szukają odwagi aby rozwijać wyobraźnię, patrzeć nieszablonowo na życie i sięgać do pokładów wewnętrznej kreatywności w pracy twórczej. Jeśli komponujesz, malujesz, piszesz ale nie masz śmiałości prezentować swoich osiągnięć szerszej publiczności, zwróć uwagę na działania tej niezwykle charyzmatycznej dziewczyny. To właśnie dzięki takim głosom czeka nas rewolucja!

Paulina wzięła udział w dwóch warsztatach, które pomogły jej przygotować pitching prezentowany w finale. Jej profesjonalizm oraz pomysł na zmiany przykuły naszą uwagę i spowodowały, że to właśnie Paulina została jedną z trzech finalistek konkursu. Niezwykle cieszymy się, że młode kobiety mają odwagę mówić o sobie dobrze i zmieniać świat na lepsze! Zapraszamy Was do obejrzenia pitchingu Pauliny Andrzejak:


W Fundacji odpowiedzialna za koordynowanie projektów i wspieranie działań SPK. Z wykształcenia psycholożka. Trenerka psychoedukacji, współpracuje z organizacjami samorządowymi, współtworzy inicjatywę społeczną promującą współczesną historię, w ramach której prowadzi warsztaty dla młodzieży i organizuje wydarzenia. Posiada doświadczenie w marketingu i komunikacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.