CZYTASZ

Make the Change, czyli jak innowacje społeczne mog...

Make the Change, czyli jak innowacje społeczne mogą zmienić świat na lepsze

W świecie, który zalewa powódź niepotrzebnych przedmiotów, danych czy działań jasne drogowskazy postępowania są na wagę złota. Do rozmowy o przyszłość człowieka i środowiska może dołączyć każdy, trudno jednak prowadzić ją z wizją i zakończyć konkluzją, nie wspominając o konkretnym działaniu. Często nie zauważamy, że dyskusja już się toczy lub nie wiemy jakich kluczowych kwestii dotyczy, ponieważ jesteśmy zbyt zajęci codziennymi sprawami. Przyszłość świata może kształtować ktoś inny, bo my jesteśmy zbyt zajęci. Konsekwencje jednak dosięgną każdego z nas w takim samym stopniu.

Nasza fundacja Sieć Przedsiębiorczych Kobiet nie wie jak uratować ludzkość przed skutkami zmian klimatycznych. Wie natomiast jak budować postawę przedsiębiorczą, rozumianą jako umiejętność inicjowania działania i doprowadzania realizacji do końca. Możemy zatem, w ogólnym dyskursie o celach zrównoważonego rozwoju, inicjować tematy ważne i zachęcać do podejmowania działań, które przynoszą zmianę. Jeśli naszymi działaniami, przekonamy choć jedną osobę do działania – osiągniemy nasz cel. Wierzymy w małe kroki, które napędzają wielkie rewolucje

Obszary działania Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Dotychczas skupiliśmy się na działaniach aktywizujących społeczność kobiet. Pomagamy kobietom zakładać własne biznesy w programie Biznes w Kobiecych Rękach. Inspirujemy historiami o punkcie zwrotnym w życiu w sesjach Be the Change. Inicjujemy szczere biznesowe rozmowy na cyklicznych Śniadaniach. Zachęcamy do networkingu licząca ponad 30 tys społeczność skupiona wokół nas na Facebooku. Pracujemy także z biznesem, wspomagając korporacyjne działania w obszarach kobiecego empowermentu, diversity i intrapreneurshipu. Czujemy, że nadszedł czas, żeby połączyć oba doświadczenia i zaangażować oba środowiska – społeczne i biznesowe – do wspólnego wypracowywania innowacji społecznych. Projekt Make the Change to inicjatywa, w której będziemy przyglądać się uważnie problemom społecznym. Wspólnie ze środowiskiem naukowym, biznesowym i społecznym będziemy starali przybliżać sedno problemów, a co najważniejsze – będziemy inicjować zmiany. Małe zmiany, na miarę naszych lokalnych możliwości.

No alt text provided for this image

Make the Change ma być formułą cykliczną. Na pierwszy ogień zajmujemy się drugą najbardziej zanieczyszczającą środowisko branżą – odzieżową. Cykl rozpoczęliśmy debatą o wyzwaniach branży mody i jednocześnie zaprosiliśmy na docelowe wydarzenie: Hackathon ethical fashion. Podczas hackathonu pracujemy nad zdefiniowanymi wcześniej rozwiązaniami na palące problemy branży modowej. Formuła spotkania przewiduje trzy niezależne, ale tworzące całość moduły: debatę i inspirujące wykłady, dhackathon oraz wielki finał i prezentację rozwiązań wypracowanych w zespołach projektowych. Na wszystkie wydarzenia, dzięki naszym Partnerom, wstęp jest bezpłatny. Na warsztat ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji, pozostałe wydarzenia – Wykłady i Wielki Finał są otwarte dla wszystkich.

Warto także podkreślić, że do wypracowania innowacji wykorzystujemy skuteczne narzędzia. Część z tych narzędzi jest ogólnodostępna i może służyć wszystkim aktywnym innowatorom społecznym.

Social(i)Makers

Social(i)Makers to międzynarodowa inicjatywa skierowana do osób, które chcą czynnie uczestniczyć w zmianach dotyczących kwestii społecznych. W ramach projektu realizowane są różne działania, które mają wspomagać ludzi w wypracowywaniu i tworzeniu innowacji społecznych, jak na przykład ten kurs on-line. Niebawem również ruszy platforma Skyrocket – miejsce stworzone dla szerokiego grona odbiorców, gdzie wyzwania społeczne spotykać się będą z kreatywnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. 


INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.