Make the Change, czyli jak innowacje społeczne mogą zmienić świat na lepsze - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Make the Change, czyli jak innowacje społeczne mogą zmienić świat na lepsze

[:pl]najważniejsze-wyzwania-branzy-mody_SPK (2)[:]

W świecie, który zalewa powódź niepotrzebnych przedmiotów, danych czy działań jasne drogowskazy postępowania są na wagę złota. Do rozmowy o przyszłość człowieka i środowiska może dołączyć każdy, trudno jednak prowadzić ją z wizją i zakończyć konkluzją, nie wspominając o konkretnym działaniu. Często nie zauważamy, że dyskusja już się toczy lub nie wiemy jakich kluczowych kwestii dotyczy, ponieważ jesteśmy zbyt zajęci codziennymi sprawami. Przyszłość świata może kształtować ktoś inny, bo my jesteśmy zbyt zajęci. Konsekwencje jednak dosięgną każdego z nas w takim samym stopniu.

Nasza fundacja Sieć Przedsiębiorczych Kobiet nie wie jak uratować ludzkość przed skutkami zmian klimatycznych. Wie natomiast jak budować postawę przedsiębiorczą, rozumianą jako umiejętność inicjowania działania i doprowadzania realizacji do końca. Możemy zatem, w ogólnym dyskursie o celach zrównoważonego rozwoju, inicjować tematy ważne i zachęcać do podejmowania działań, które przynoszą zmianę. Jeśli naszymi działaniami, przekonamy choć jedną osobę do działania – osiągniemy nasz cel. Wierzymy w małe kroki, które napędzają wielkie rewolucje

Obszary działania Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Dotychczas skupiliśmy się na działaniach aktywizujących społeczność kobiet. Pomagamy kobietom zakładać własne biznesy w programie Biznes w Kobiecych Rękach. Inspirujemy historiami o punkcie zwrotnym w życiu w sesjach Be the Change. Inicjujemy szczere biznesowe rozmowy na cyklicznych Śniadaniach. Zachęcamy do networkingu licząca ponad 30 tys społeczność skupiona wokół nas na Facebooku. Pracujemy także z biznesem, wspomagając korporacyjne działania w obszarach kobiecego empowermentu, diversity i intrapreneurshipu. Czujemy, że nadszedł czas, żeby połączyć oba doświadczenia i zaangażować oba środowiska – społeczne i biznesowe – do wspólnego wypracowywania innowacji społecznych. Projekt Make the Change to inicjatywa, w której będziemy przyglądać się uważnie problemom społecznym. Wspólnie ze środowiskiem naukowym, biznesowym i społecznym będziemy starali przybliżać sedno problemów, a co najważniejsze – będziemy inicjować zmiany. Małe zmiany, na miarę naszych lokalnych możliwości.

No alt text provided for this image

Make the Change ma być formułą cykliczną. Na pierwszy ogień zajmujemy się drugą najbardziej zanieczyszczającą środowisko branżą – odzieżową. Cykl rozpoczęliśmy debatą o wyzwaniach branży mody i jednocześnie zaprosiliśmy na docelowe wydarzenie: Hackathon ethical fashion. Podczas hackathonu pracujemy nad zdefiniowanymi wcześniej rozwiązaniami na palące problemy branży modowej. Formuła spotkania przewiduje trzy niezależne, ale tworzące całość moduły: debatę i inspirujące wykłady, dhackathon oraz wielki finał i prezentację rozwiązań wypracowanych w zespołach projektowych. Na wszystkie wydarzenia, dzięki naszym Partnerom, wstęp jest bezpłatny. Na warsztat ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji, pozostałe wydarzenia – Wykłady i Wielki Finał są otwarte dla wszystkich.

Warto także podkreślić, że do wypracowania innowacji wykorzystujemy skuteczne narzędzia. Część z tych narzędzi jest ogólnodostępna i może służyć wszystkim aktywnym innowatorom społecznym.

Social(i)Makers

Social(i)Makers to międzynarodowa inicjatywa skierowana do osób, które chcą czynnie uczestniczyć w zmianach dotyczących kwestii społecznych. W ramach projektu realizowane są różne działania, które mają wspomagać ludzi w wypracowywaniu i tworzeniu innowacji społecznych, jak na przykład ten kurs on-line. Niebawem również ruszy platforma Skyrocket – miejsce stworzone dla szerokiego grona odbiorców, gdzie wyzwania społeczne spotykać się będą z kreatywnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Studio Dinksy
Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują
Stabilną firmę zacznij od budowania bazy klientów
Zawody artystyczne są w jeszcze większym stopniu narażone na obecną sytuację ekonomiczną. Dlatego budowanie stabilnej firmy warto zacząć od przygotowania listy potencjalnych klientów i poznania ich potrzeb. Sprawdziliśmy, jak swoją firmę tworzy fotografka Alicja Bokina - uczestniczka Programu Biznes w Kobiecych Rękach.
Moja firma w dobie cyfryzacji
Wprowadzanie technologii w coraz więcej obszarów codzienności staje się powszechne. Przedsiębiorcy chcący podążać za trendami i wymogami konsumentów nie unikną wdrażania nowych rozwiązań zgodnych ze zmieniającą się rzeczywistością. Jednocześnie powinni zwracać uwagę na kwestie dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedzialności społecznej.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products