CZYTASZ

Młodzi chcą się uczyć i rozwijać. Poznaj ich potrz...

Młodzi chcą się uczyć i rozwijać. Poznaj ich potrzeby i oczekiwania na rynku pracy

W programie Biznes w Kobiecych Rękach otwieramy się na młodych! Chcemy poznać ich wyzwania i problemy oraz wyobrażenia na temat przyszłej pracy. W tym celu zrealizowałyśmy badanie “Młodzi na rynku pracy”, w ramach którego przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt rozmów z osobami rozpoczynającymi swoją karierę zawodową. Otrzymane wyniki pomogą nam przygotować się do kolejnych edycji programu tak aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom młodych.

Mieć czy doświadczać? Własny biznes czy praca na etacie? Praca zdalna czy z biura? To zaledwie kilka pytań, na które odpowiadali uczestnicy badania. Mimo odmiennych opinii w różnych kwestiach okazuje się, że istnieje duża zgodność co do istotności rozwoju zawodowego. Młodzi chcą się uczyć i poszerzać swoje horyzonty, realizować specjalistyczne studia, szkoły podyplomowe i dodatkowe kursy. Dokształcanie się jest spowodowane nie przymusem, a szczerą chęcią rozwoju. Dla większości badanych ważnym czynnikiem przy wyborze kariery jest również zgodność z zainteresowaniami. Realizowanie się poprzez swoją pasję wydaje się być wymarzonym sposobem na spełnienie zawodowe. Mimo różnych profesji z jakimi młodzi wiążą swoją przyszłą pracę, każde z nich jednoznacznie przyznaje, iż decyzyjność i niezależność oraz dowodzenie zespołem ludzi jest tożsame z sukcesem.

Posłuchajcie wywiadów przeprowadzonych w ramach badania, w których poznacie doświadczenia, oczekiwania i wyobrażenia o wymarzonej pracy trzech uczestniczek badania:


W Fundacji odpowiedzialna za koordynowanie projektów i wspieranie działań SPK. Z wykształcenia psycholożka. Trenerka psychoedukacji, współpracuje z organizacjami samorządowymi, współtworzy inicjatywę społeczną promującą współczesną historię, w ramach której prowadzi warsztaty dla młodzieży i organizuje wydarzenia. Posiada doświadczenie w marketingu i komunikacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.