CZYTASZ

O programie Biznes w Kobiecych Rękach w na:Temat

O programie Biznes w Kobiecych Rękach w na:Temat

“Przedsiębiorcy na wiele rzeczy patrzą w unikalny sposób: potrafią dostrzec otwartą furtkę tam, gdzie większość z nas widzi tylko czerwoną taśmę i tabliczki z napisem “Nie wchodzić”. W pewnych okolicznościach nawet oni rozkładają jednak ręce i mówią: “Nic z tego nie będzie”. Mylicie się jednak sądząc, że światowy kryzys wywołany pandemią zalicza się do tego typu okoliczności.

Powody, dla których porzucamy biznesowe marzenia, nie mają, a na pewno nie powinny mieć, wiele wspólnego ze wskaźnikami gospodarczymi. Potwierdzenia tej tezy można szukać w standardowych biznesowych bon motach: “Nie czekaj na okazję — stwórz ją”. “Możliwości biznesowe są jak autobusy: zawsze przyjeżdża kolejny”. “Okazja jest jak wschód słońca: jeśli za bardzo się ociągasz, na pewno ją przegapisz”.

Te słowa mógłby wypowiedzieć Richard Branson, mógłby Warren Buffet, mógłby Bill Gates. Mógłby każdy mężczyzna sukcesu. Kobieta sukcesu teoretycznie też, choć pewnie częściej oznaczyłaby tego typu wypowiedzi gwiazdką. Bo owszem, niejedna okazja jest jak autobus — kiedy spieszymy się, żeby na niego zdążyć, życie podkłada nam nogę.

— Niestety, w dalszym ciągu panie napotykają na wiele barier (instytucjonalnych i społecznych) w dążeniu do stworzenia własnej firmy — potwierdza Barbara Sobala, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy, dodając jednak, że mimo wszystko biznesowa sytuacja kobiet z roku na rok wydaje się być coraz lepsza: – Zmiana się dokonuje i potrzeba na nią czasu, jednak sam proces możemy już teraz przyspieszać — Barbara Sobala proces tej akceleracji zna od podszewki.

— W naszym banku, przy pomocy Fundacji Citi Handlowy oraz środków Citi Foundation, od lat wspieramy programy skierowane do przedsiębiorców, a także wyróżniamy tych najlepszych — zapewnia.Jednym ze sposobów zapewniania tego wsparcia jest program Biznes w Kobiecych Rękach.”

Więcej na ten temat przeczytacie w artykule na:Temat “Nie ma dobrego momentu na założenie firmy. One wiedzą to najlepiej. I dlatego to robią”

Miłej lektury!


Dyrektorka Biura Fundacji, Project Manager. Z wykształcenia prawnik z wieloletnim doświadczeniem. W Fundacji od roku 2014, angażuje się w sprawy administracyjne, prawne, kadrowe, formalne i finansowe. Koordynatorka sześciu edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach, trzech edycji programu dla studentek BEST – Business&Entrepreneurship Support Training, programu aktywizacyjnego dla matek Matka-Przedsiębiorczyni, kilkunastu konferencji SPK oraz innych programów Fundacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.