CZYTASZ

Program akceleracyjny Płockiego Parku Przemysłowo-...

Program akceleracyjny Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego i Sieci Przedsiębiorczych Kobiet w formie online!

Sytuacja na świecie związana z epidemią wirusa COVID-19 sprawiła, że wiele naszych działań musiało zmienić nie tylko harmonogram, ale również formę. Chciałybyśmy jednak pokazać Wam, że dzięki współpracy przeniesienie działań z offline do online może stać się realne w ciągu zaledwie kilku dni.

Program akceleracyjny stworzony wspólnie z Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym w ramach którego 20 osób rozwija lub tworzy swoją firmę będzie współpracować ze sobą nawzajem, a co najważniejsze ze szkoleniowcami i mentorkami tylko zdalnie.

Z naszych doświadczeń, a także opinii i oczekiwań zarówno uczestników akceleratora jak i również szkoleniowców organizowanie spotkań online oraz utrzymywanie stałego kontaktu i przepływu informacji zależy od kilku czynników, którymi chcemy się z Wami podzielić:

  1. Planujcie testy narzędzi do spotkań online z prelegentami (jeżeli wcześniej z nich nie korzystali)
  2. Wysyłajcie instrukcję jak dołączyć do spotkania i zasad uczestnictwa (wyłączenie mikrofonu, jeżeli uczestnik nie zabiera głosu)
  3. Pamiętajcie, że uczestnicy szybciej tracą uwagę i możliwość skupienia się na prezentowanych treściach, zalecamy krótsze wykłady i częstsze przerwy
  4. Oglądanie tylko prezentacji podczas całości szkolenia jest monotonne, starajcie się prowadzić szkolenie na zasadzie dywersyfikacji – raz pokaz slajdów- raz wideo prelegenta
  5. Starajcie się angażować tylu uczestników na ile jest to tylko możliwe
  6. Zadania, ćwiczenia w grupach, czy tworzenie prezentacji przez uczestników podnosi ich zaangażowanie w szkolenie online, a co najważniejsze daje im poczucie pełnego uczestnictwa w nim.

Poniżej zdjęcia uczestników programu akceleracyjnego z ostatnich zjazdów online, sami zobaczcie jak to wyglądało:


INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.