CZYTASZ

Seminarium Klubu Black Swan Prestige: Zuzanna Skal...

Seminarium Klubu Black Swan Prestige: Zuzanna Skalska “Czas VUCA”

Serdecznie zapraszamy na wrześniowe seminarium Klubu Black Swan Prestige

“Czas VUCA” Zuzanna Skalska

VUCA = zmienny, niepewny, złożony i niejednoznaczny – czyli świat wielobiegunowy

CZAS VUCA

W ramach wykładu 10.09 Zuzanna Skalska przedstawi sygnały zmian w czasie VUCA. VUCA jest najbardziej trafnym opisem obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Sam termin wywodzi się od słów: volatility (zmienność), uncertainty (niepewność), complexity (złożoność) i ambiguity (niejednoznaczność). Pandemia na naszych oczach zmienia krajobraz biznesowy, ekonomiczny, polityczny, społeczny i technologiczny. Wymagania rynku, jakim firmy będą musiały sprostać, już stają się coraz bardziej zmienne i nieoczywiste. Pandemia zaczyna zmieniać paradygmat znanej nam ekonomii. Definicja sygnałów zmian w świecie VUCA pozwala spojrzeć w przyszłość z perspektywy kluczowych zmian.

Prezentacja, którą wygłosi Zuzanna Skalska podczas spotkania, dotyczyċ będzie wielu tematów, przede wszystkim ZMIANY. Jesteśmy świadkami początku końca ery kapitalistycznej a wraz z nią zmiany dotychczasowego system. Nastały burzliwe czasy, w których jedyną pewną rzeczą jest ciągła ZMIANA. Prelekcja Zuzanny to kolorowy i wizualny wodospad inspiracji, w którym ona pełni rolę narratora. Opowie o swoich przemyśleniach popartych analizą i stałym monitorowaniu większości gałęzi przemysłu. W wystąpieniu będzie dużo abstrakcji, ale czymże jest przyszłość jak nie spekulatywną debatą wychodzącą poza granice dzisiejszych możliwości i zrozumienia.

Wykład ma charakter inspirujący, motywujący i często przekracza strefę komfortu.

AGENDA:

13.30 – 14.00 welcome drink

14.00 – 14.10 powitanie Dorota Czekaj BSP, Joanna Wojnarowska DWF i Izabela Szczygielska DWF, wprowadzenie Renata Kasprzyk QP

14.10 – 15.00 “Czas VUCA” Zuzanna Skalska, 360Inspiration, FutureS Thinking Group

15.00 – 15.15 pytania i dyskusja

15.15 – 16.30 poczęstunek i networking

16.30 zakończenie

Bilety na wydarzenie możesz kupić tutaj!

Uczestnictwo w wydarzeniach Black Swan Prestige jest bezpłatne dla członkiń Klubu BSP, do którego zapraszamy wszystkie Przedsiębiorcze Kobiety zainteresowane inwestowaniem, rozwijaniem swoich umiejętności oraz budowaniem sieci kontaktów. Jesteśmy do dyspozycji i chętnie udzielimy dodatkowych informacji dotyczących działań Klubu, pytania prosimy kierować do Agaty Czapskiej-Osińskiej, koordynatorki Klubu BSP, a.czapska@blackswanfund.pl

Zuzanna Skalska

Partner Założycielski 360Inspiration, Współzałożycielka FutureS Thinking Group

Eksploruje i analizuje dane o innowacjach biznesowych w różnych dziedzinach przemysłu, korzystając z wielu transdyscyplinarnych źrodeł, na potrzeby budowania strategicznych scenariuszy rozwoju firm.

Kariera Zuzanny rozpoczęła się w roku 1998 w Philips Design, gdzie przez wiele lat, pracowała w grupie odpowiedzialnej za Analizę Trendów w powstających tam wizjonerskich projektach przyszłości. Następnie przez blisko 15 lat prowadziła pracownię Design Management & Trends w wiodącym studiu projektowym w Holandii. W roku 2014 założyła firmę 360Inspiration, z którą pracuje z klientami z różnych branż. Jest wśród nich wiele światowych gigantów i rynkowych liderów. Zuzanna specjalizuje się w takich dziedzinach, jak radykalne innowacje (Up-front innovation), Sygnały Zmian (Trendy) czy strategiczne myślenie o przyszłościach (Future(s) Thinking). Ściśle współpracuje z prezesami firm i członkami zarządów, doradzając im w kwestii możliwych scenariuszy rozwoju strategicznego, także z działami badań i rozwoju oraz z zespołami kreatywnymi. Ponadto, wykłada na wielu uczelniach, mocno angażuje się w przedsięwzięcia promujące design oraz uczestniczy jako prelegent w wielu opiniotwórczych wydarzeniach poświęconych innowacjom i ekonomii. 

Joanna Wojnarowska

jest Partnerem w kancelarii DWF Poland, gdzie kieruje praktyką nieruchomości. Jest również członkiem Executive Committee Urban Land Institute w Polsce.

Joanna jest wysoko cenionym prawnikiem specjalizującym się w zakresie prawa nieruchomości, posiadającym blisko 25-letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie na rzecz klientów w zakresie prawnych aspektów transakcji nieruchomościowych i inwestycji budowlanych. Reprezentuje klientów w sprawach związanych z transakcjami nieruchomościowymi – sprzedażach i akwizycjach, kwestiach budowlanych oraz deweloperskich i komercjalizacji, we wszystkich sektorach nieruchomości – biurowych, mieszkaniowych, logistycznych i retailowych na terenie całej Polski. W swojej praktyce Joanna Wojnarowska doradzała deweloperom i inwestorom w zakresie prawnych aspektów najbardziej prestiżowych projektów na polskim rynku. Od wielu lat Joanna jest rekomendowana w międzynarodowych rankingach, takich jak Legal 500, Chambers Europe i PLC Which Lawyer?, jako wiodący prawnik w kategoriach Real Estate i Construction.

Kariera

Przed dołączeniem do DWF Poland na stanowisko Partnera, Joanna przez 19 lat (od 2001 roku) pracowała w firmie Baker McKenzie, gdzie od 2007 roku była Partnerem, a od 2014 roku członkiem Baker McKenzie EMEA Real Estate Steering Committee.

Izabela Szczygielska

zajmuje stanowisko Local Partner, General Counsel, w kancelarii DWF Poland, gdzie kieruje praktyką prawa pracy.

Izabela w ramach swojej praktyki zawodowej zajmuje się m.in. reprezentowaniem klientów w postępowaniach sądowych w sprawach pracowniczych, z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz karnych i wykroczeniowych związanych z zatrudnieniem. Wielokrotnie reprezentowała z sukcesem klientów z różnych branż m.in. w sprawach z odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę lub jej rozwiązania bez wypowiedzenia, w sporach o wynagrodzenia, premie, prowizje, dodatki za godziny nadliczbowe i inne składniki wynagrodzenia, ustalenie istnienia stosunku pracy, odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy, dyskryminacji, mobbingu, naruszenia uprawnień związkowych etc. Reprezentuje klientów w sporach powstałych na tle wyników kontroli PIP i ZUS, zarówno na etapie przedsądowym, jak i w ramach postępowania sądowego.

Organizatorem wydarzenia jest :

Partnerami wydarzenia są :
Queisser Pharma Poland 

Kancelaria DWF Poland Jamka sp.k.


Koordynatorka projektów i wydarzeń. Z wykształcenia psycholog, studentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma ponad 9 letnie doświadczenie w marketingu i komunikacji. Posiada kompetencje w zarządzaniu projektami potwierdzone dyplomem Project Management Advanced Training. W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odpowiada za realizację projektów oraz ich komunikację, a także koordynuje wydarzenia.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.