Seminarium Klubu Black Swan Prestige: Zuzanna Skalska "Czas VUCA" - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Seminarium Klubu Black Swan Prestige: Zuzanna Skalska "Czas VUCA"

[:pl]logo3_262212_20200828132559[:]

Serdecznie zapraszamy na wrześniowe seminarium Klubu Black Swan Prestige

“Czas VUCA” Zuzanna Skalska

 

VUCA = zmienny, niepewny, złożony i niejednoznaczny – czyli świat wielobiegunowy

CZAS VUCA

W ramach wykładu 10.09 Zuzanna Skalska przedstawi sygnały zmian w czasie VUCA. VUCA jest najbardziej trafnym opisem obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Sam termin wywodzi się od słów: volatility (zmienność), uncertainty (niepewność), complexity (złożoność) i ambiguity (niejednoznaczność). Pandemia na naszych oczach zmienia krajobraz biznesowy, ekonomiczny, polityczny, społeczny i technologiczny. Wymagania rynku, jakim firmy będą musiały sprostać, już stają się coraz bardziej zmienne i nieoczywiste. Pandemia zaczyna zmieniać paradygmat znanej nam ekonomii. Definicja sygnałów zmian w świecie VUCA pozwala spojrzeć w przyszłość z perspektywy kluczowych zmian.

Prezentacja, którą wygłosi Zuzanna Skalska podczas spotkania, dotyczyċ będzie wielu tematów, przede wszystkim ZMIANY. Jesteśmy świadkami początku końca ery kapitalistycznej a wraz z nią zmiany dotychczasowego system. Nastały burzliwe czasy, w których jedyną pewną rzeczą jest ciągła ZMIANA. Prelekcja Zuzanny to kolorowy i wizualny wodospad inspiracji, w którym ona pełni rolę narratora. Opowie o swoich przemyśleniach popartych analizą i stałym monitorowaniu większości gałęzi przemysłu. W wystąpieniu będzie dużo abstrakcji, ale czymże jest przyszłość jak nie spekulatywną debatą wychodzącą poza granice dzisiejszych możliwości i zrozumienia.

Wykład ma charakter inspirujący, motywujący i często przekracza strefę komfortu.

AGENDA:

13.30 – 14.00 welcome drink

14.00 – 14.10 powitanie Dorota Czekaj BSP, Joanna Wojnarowska DWF i Izabela Szczygielska DWF, wprowadzenie Renata Kasprzyk QP

14.10 – 15.00 “Czas VUCA” Zuzanna Skalska, 360Inspiration, FutureS Thinking Group

15.00 – 15.15 pytania i dyskusja

15.15 – 16.30 poczęstunek i networking

16.30 zakończenie

 

 

Bilety na wydarzenie możesz kupić tutaj!

 

Uczestnictwo w wydarzeniach Black Swan Prestige jest bezpłatne dla członkiń Klubu BSP, do którego zapraszamy wszystkie Przedsiębiorcze Kobiety zainteresowane inwestowaniem, rozwijaniem swoich umiejętności oraz budowaniem sieci kontaktów. Jesteśmy do dyspozycji i chętnie udzielimy dodatkowych informacji dotyczących działań Klubu, pytania prosimy kierować do Agaty Czapskiej-Osińskiej, koordynatorki Klubu BSP, a.czapska@blackswanfund.pl

Zuzanna Skalska

Partner Założycielski 360Inspiration, Współzałożycielka FutureS Thinking Group

Eksploruje i analizuje dane o innowacjach biznesowych w różnych dziedzinach przemysłu, korzystając z wielu transdyscyplinarnych źrodeł, na potrzeby budowania strategicznych scenariuszy rozwoju firm.

Kariera Zuzanny rozpoczęła się w roku 1998 w Philips Design, gdzie przez wiele lat, pracowała w grupie odpowiedzialnej za Analizę Trendów w powstających tam wizjonerskich projektach przyszłości. Następnie przez blisko 15 lat prowadziła pracownię Design Management & Trends w wiodącym studiu projektowym w Holandii. W roku 2014 założyła firmę 360Inspiration, z którą pracuje z klientami z różnych branż. Jest wśród nich wiele światowych gigantów i rynkowych liderów. Zuzanna specjalizuje się w takich dziedzinach, jak radykalne innowacje (Up-front innovation), Sygnały Zmian (Trendy) czy strategiczne myślenie o przyszłościach (Future(s) Thinking). Ściśle współpracuje z prezesami firm i członkami zarządów, doradzając im w kwestii możliwych scenariuszy rozwoju strategicznego, także z działami badań i rozwoju oraz z zespołami kreatywnymi. Ponadto, wykłada na wielu uczelniach, mocno angażuje się w przedsięwzięcia promujące design oraz uczestniczy jako prelegent w wielu opiniotwórczych wydarzeniach poświęconych innowacjom i ekonomii.

Joanna Wojnarowska

jest Partnerem w kancelarii DWF Poland, gdzie kieruje praktyką nieruchomości. Jest również członkiem Executive Committee Urban Land Institute w Polsce.

Joanna jest wysoko cenionym prawnikiem specjalizującym się w zakresie prawa nieruchomości, posiadającym blisko 25-letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie na rzecz klientów w zakresie prawnych aspektów transakcji nieruchomościowych i inwestycji budowlanych. Reprezentuje klientów w sprawach związanych z transakcjami nieruchomościowymi – sprzedażach i akwizycjach, kwestiach budowlanych oraz deweloperskich i komercjalizacji, we wszystkich sektorach nieruchomości – biurowych, mieszkaniowych, logistycznych i retailowych na terenie całej Polski. W swojej praktyce Joanna Wojnarowska doradzała deweloperom i inwestorom w zakresie prawnych aspektów najbardziej prestiżowych projektów na polskim rynku. Od wielu lat Joanna jest rekomendowana w międzynarodowych rankingach, takich jak Legal 500, Chambers Europe i PLC Which Lawyer?, jako wiodący prawnik w kategoriach Real Estate i Construction.

Kariera

Przed dołączeniem do DWF Poland na stanowisko Partnera, Joanna przez 19 lat (od 2001 roku) pracowała w firmie Baker McKenzie, gdzie od 2007 roku była Partnerem, a od 2014 roku członkiem Baker McKenzie EMEA Real Estate Steering Committee.

Izabela Szczygielska

zajmuje stanowisko Local Partner, General Counsel, w kancelarii DWF Poland, gdzie kieruje praktyką prawa pracy.

Izabela w ramach swojej praktyki zawodowej zajmuje się m.in. reprezentowaniem klientów w postępowaniach sądowych w sprawach pracowniczych, z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz karnych i wykroczeniowych związanych z zatrudnieniem. Wielokrotnie reprezentowała z sukcesem klientów z różnych branż m.in. w sprawach z odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę lub jej rozwiązania bez wypowiedzenia, w sporach o wynagrodzenia, premie, prowizje, dodatki za godziny nadliczbowe i inne składniki wynagrodzenia, ustalenie istnienia stosunku pracy, odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy, dyskryminacji, mobbingu, naruszenia uprawnień związkowych etc. Reprezentuje klientów w sporach powstałych na tle wyników kontroli PIP i ZUS, zarówno na etapie przedsądowym, jak i w ramach postępowania sądowego.

Organizatorem wydarzenia jest :

Partnerami wydarzenia są :
Queisser Pharma Poland

Kancelaria DWF Poland Jamka sp.k.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
A może rzucić wszystko, wyjechać w góry i założyć własny biznes?
O korzystaniu z pojawiających się możliwości, szukaniu wiedzy w niespodziewanych miejscach oraz o kobiecym wsparciu, opowiada Ewa Tarczoń, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka Farmy Podkarpackiej
Karolina Adamska-Woźniak, Fundacja Mam Marzenie -finalistka projektu Pantene Power of Us
Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują.
Mamo, nie poświęcaj swojej energii firmie, która cię nie szanuje
Mamy wracające na rynek pracy mierzą się z wieloma wyzwaniami, lękami i niepewnościami. Jako Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet wspieramy kobiety w tym wyjątkowym okresie życia realizując program „Mama – Warszawianka na rynku pracy. Wsparcie kobiet zagrożonych lub dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu.” Pragnąc lepiej poznać wyzwania mam zapytałyśmy uczestniczki obecnej edycji programu o ich odczucia, lęki doświadczenia i rady dla innych mam.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products