W biznesie najważniejsza jest komunikacja i autoprezentacja - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

W biznesie najważniejsza jest komunikacja i autoprezentacja

O pracy zrodzonej z pasji, determinacji do działania i dobrej organizacji opowiada Paulina Mertens-Biernacka, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy Po stronie wnętrz.
IMG_5260

Skąd pojawił się Twój pomysł na biznes?

Paulina Mertens-Biernacka: Pasja do wnętrz była we mnie już od bardzo dawna. A jak jeszcze jej nie było, to zajmowałam się innymi kreatywnymi rzeczami. Śpiewałam, grałam na ukulele, tworzyłam biżuterię. Wnętrza przyszły jakoś tak naturalnie, kiedy urządzałam swój pokój w domu rodzinnym. Bardzo wiele osób zachęcało mnie, abym poszła w tym kierunku. Widzieli we mnie potencjał. Ale od tego czasu dużo wody musiało upłynąć, jak znalazła się przestrzeń i odwaga na spełnienie tego marzenia.

Co skłoniło Cię, aby rozpocząć swój biznes właśnie teraz? 

P. M.B.: Po prostu już nie mogłam się wycofać. A może nie chciałam. Podjęłam wiele działań i przeszłam długą drogę, żeby ziściło się to, czego naprawdę chciałam. A chciałam robić to co lubię, w czym jestem dobra i co sprawia mi satysfakcję. W pracy spędzamy mnóstwo czasu. Warto spędzać go dobrze. Szkoliłam się biznesowo i tematycznie z home stagingu i aranżacji wnętrz. Zaangażowałam siły swoje i swojego męża. Musiałam spróbować. Do rozpoczęcia biznesu szłam małymi krokami. Wydaje mi się, że bezpiecznie. Mimo to, gdy ma się małe dzieci, wszystko jest trochę bardziej skomplikowane i wymaga więcej wysiłku, organizacji i pomocy.

Czego najbardziej się bałaś zakładając swoją firmę? 

P. M.B.: Bałam się tych wszystkich wyzwań, które na mnie czekają i zastanawiałam się, czy dam sobie z nimi radę. Prowadzenie własnego biznesu to jest ciągła nauka, ulepszanie tego co już jest, rozwijanie siebie i swojej marki. Bez tego stoimy w miejscu.

 

 

Jakie były Twoje największe wyzwania podczas zakładania firmy? Co było szczególnie trudne?

P. M.B.: Wydaje mi się, że dopięcie wszystkich rzeczy. Chciałam wystartować jak najszybciej, ale jednocześnie bardzo zależało mi na wysokiej jakości, szczególnie jeżeli chodzi o stronę wizualną mojej marki oraz rzeczy do mojej wypożyczalni dekoracji. Mogę to nazwać walką z czasem. Byłam ograniczona warunkami dofinansowania, dlatego to było takie trudne.

Jakie trzy wskazówki dałabyś kobietom, które chcą założyć własną firmę?

P. M.B.: Żeby robiły to w swoim tempie i na miarę własnych możliwości, nie porównywały się z innymi, tylko patrzyły co już zdołały osiągnąć, a dodatkowo prosiły o pomoc jeżeli nie dają z czymś rady.

Jakie kompetencje, zdolności czy talenty Twoim zdaniem powinna posiadać i rozwijać przyszła przedsiębiorczyni?

P. M.B.: W biznesie najważniejsze jest to czy potrafimy się komunikować z innymi ludźmi i czy same umiemy opowiadać światu o tym czym się zajmujemy. Dlatego moim zdaniem istotna jest wiedza, w jaki sposób to robić, jak docierać do klientów poprzez różne kanały. Poza tym kluczowa w prowadzeniu własnej firmy jest wiedza na temat sprzedaży.

Od czego zaczęłaś zakładanie firmy i z czyjej pomocy skorzystałaś? Czyją pomoc uważasz za niezbędną, aby otworzyć własną firmę? 

P. M.B.: Zakładanie własnej firmy rozpoczęłam od złożenia wniosku o dofinansowanie działalności gospodarczej. To był pierwszy krok, który obligował mnie do rozpoczęcia działalności we wskazanym terminie. Korzystałam z pomocy mentorki (Izabela Anuszewska), dzięki której pewne sprawy miałam już usystematyzowane od samego początku i łatwiej było mi wejść w tryb „jestem na swoim”. 

Co dał Ci program Biznes w Kobiecych Rękach?

P. M.B.: Przede wszystkim kontakt ze wspaniałymi kobietami. Zarówno uczestniczkami jak i mentorkami. Ogrom wiedzy dotyczącej prowadzenia i rozwoju firmy oraz możliwość zderzenia swojego pomysłu na biznes z opinią innych osób.

Co chciałabyś przekazać uczestniczkom kolejnych edycji Biznes w Kobiecych Rękach w oparciu o własne doświadczenie i uczestnictwo w programie?

P. M.B.: Żeby jak najwięcej korzystały z kontaktów, które daje Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Jest to bardzo duża grupa wspaniałych, przedsiębiorczych i inspirujących kobiet. Tylko czerpać. Przychodzić na spotkania, które są organizowane w ramach programu, szukać możliwości współpracy biznesowych z innymi uczestniczkami, wzajemnego wsparcia, czy realizowania wspólnych projektów.

 

Weź udział w rekrutacji do programu Biznes w Kobiecych Rękach!

 

Biznes w Kobiecych Rękach jest autorskim projektem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator. Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga Citi Handlowy.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Szukasz mentorki? Poznaj członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet!
Chcesz rozwijać swój biznes? Nie bój się prosić o pomoc!
Nie bój się podążać za swoją prawdziwą pasją!
O podjęciu decyzji o założeniu własnej firmy, samorozwoju i motywacji opowiada Juanita Jaśkowska, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka pracowni projektowania wnętrz Innova Studio.
Czego przedsiębiorczynie boją się zakładając swoją firmę
Czasami jedynym, co blokuje nas przed założeniem własnej działalności jest strach. Uczestniczki Programu Biznes w Kobiecych Rękach również mają swoje obawy, jednak mimo tego postanowiły spróbować swoich sił jako przedsiębiorczynie, właśnie kończą program BWKR i zakładają swoje firmy.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products