Wiedza jest kluczem, czyli najpierw poznaj potem stosuj - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Wiedza jest kluczem, czyli najpierw poznaj potem stosuj

Korzystanie z nowych technologii przez kobiety. Kto lepiej radzi sobie z nowinkami cyfryzacji i kto lepiej je wdraża do aktualnych systemów? A także co oznacza prowadzenie firmy społecznie odpowiedzialnej? Odpowiedziami na te pytania podzieliła się z nami Joanna Szostek, właścicielka firmy Bristles, partner XVIII Konferencji SPK "Jak korzystać z technologii w biznesie".
[:pl]pexels-skitterphoto-1005324[:]

Justyna Bobko: Na czym według Ciebie polega świadome korzystanie z technologii w biznesie?

Joanna Szostek: Wiedza jest kluczem do wszystkiego, czyli najpierw poznaj potem stosuj. Nie rób nic na siłę, czy zgodnie z aktualną “modą”. Jeżeli podejmujesz się działań to sprawdź, czy jest to przemyślane wykorzystanie lub dostosowanie się do nowych narzędzi jak i warunków, które mają dawać optymalne rozwiązania.

J.B: Czy uważasz, że da się prowadzić firmę odpowiedzialną społecznie?

J.S: Hm. Dla mnie to pytanie zawiera podtekst, jakoby firmy były prowadzone aspołecznie. Jestem przekonana, że większość firm jest prowadzona w taki sposób, że ich działanie jest pożyteczne dla społeczeństwa, czyli doprowadza do takiego rozwoju cywilizacyjnego, że ludzie żyją dłużej, są zdrowsi, bardziej cieszą się chwilą obecną i mając zabezpieczony byt mogą być dla siebie jak i otoczenia (środowiska) tolerancyjni i przyjaźni. Czyli cel działania firm jest w większości odpowiedzialny społecznie. Owszem mogą zdarzać się sytuacje, które odbiegają od przedstawionych przeze mnie przykładów, trzeba jednak pamiętać, że cel i droga do tego celu może być realizowana w sposób odpowiedzialny i nieodpowiedzialny. To od nas zależy jak postąpimy.

J.B.: Jak widzisz miejsce kobiet w budowaniu nowoczesnych przedsiębiorstw?

J.S:Powszechny udział Kobiet z coraz większą obecnością w kręgach projektowo-decyzyjnych co przełoży się na zmiany w sposobie pracy, celach i definiowaniu modelów życia. Jednym słowem – zmiana jest Kobietą.

J.B.: Czy Twoim zdaniem podejście kobiet do nowych technologii różni się od podejścia mężczyzn?

J.S:Tak, różni się. Kobiety z większą ostrożnością i odpowiedzialnością stosują tzw. nowinki. Potrafią lepiej parować potrzeby z narzędziami i lepiej wprowadzać te nowe rozwiązania do stosowania w finalnych zastosowaniach. Szerzej widzą więc szerzej działają. Procesy dostosowawcze, wdrożeniowe zdecydowanie lepiej odbywają się z udziałem kobiet po obydwu stronach jako odbiorczynie jak i wdrażające. Są bardziej uważne zarówno w słuchaniu wdrażających jak i w słuchaniu tych, którzy się wdrażają. Potrafią, że użyję paraleli, zauważyć, przyciągnąć i połączyć wiele wątków z osobna, zastosować różne sploty i wydać mocny, trwały element. Nie mniej zawsze ważną sprawą jest różnorodność – a więc współpraca obydwu płci jest z reguły optymalnym rozwiązaniem.

J.B.: Jak Twoim zdaniem pod wpływem technologii zmieni się praca człowieka przyszłości?

J.S:Bardzo się zmieni. W procesie ewolucji zarówno człowiek jak i jego praca podlegała ciągłym zmianom. Raz postępowało to szybciej, a raz wolniej. Obecnie zmiany przebiegają znacznie szybciej z uwagi na powszechną wymianę informacji. Mówiąc w skrócie – więcej ludzi myśli więc więcej coś wymyśli, ale historia pokazała już, że zwykle po latach reformacji następowały ciemne i to nawet nie lata a wieki kontrreformacji. Ciekawe jak teraz to będzie wyglądało.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Zrobione zawsze będzie lepsze niż perfekcyjne
O zdecydowanym działaniu, wytrwałości i cierpliwości opowiada Izabela Kulesza, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy, w której pomaga kobietom porządkować budżety domowe
5 rzeczy, których warto nauczyć się w 2023 roku!
Nowy rok to zawsze czas przemyśleń i postanowień. Czy masz już swoje wyzwania na 2023 rok?
Skąd pomysł na biznes? Z silnej potrzeby wyhamowania świata.
Kiedy biznes powstaje z potrzeby wyhamowania świata. Przeczytaj inspirujący wywiad z Anną Stefańską - absolwentką programu Biznes w Kobiecych Rękach
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products