Joanna Szostek: Wiedza jest kluczem do wszystkiego, czyli najpierw poznaj potem stosuj. Nie rób nic na siłę, czy zgodnie z aktualną “modą”. Jeżeli podejmujesz się działań to sprawdź, czy jest to przemyślane wykorzystanie lub dostosowanie się do nowych narzędzi jak i warunków, które mają dawać optymalne rozwiązania.
J.S: Hm. Dla mnie to pytanie zawiera podtekst, jakoby firmy były prowadzone aspołecznie. Jestem przekonana, że większość firm jest prowadzona w taki sposób, że ich działanie jest pożyteczne dla społeczeństwa, czyli doprowadza do takiego rozwoju cywilizacyjnego, że ludzie żyją dłużej, są zdrowsi, bardziej cieszą się chwilą obecną i mając zabezpieczony byt mogą być dla siebie jak i otoczenia (środowiska) tolerancyjni i przyjaźni. Czyli cel działania firm jest w większości odpowiedzialny społecznie. Owszem mogą zdarzać się sytuacje, które odbiegają od przedstawionych przeze mnie przykładów, trzeba jednak pamiętać, że cel i droga do tego celu może być realizowana w sposób odpowiedzialny i nieodpowiedzialny. To od nas zależy jak postąpimy.
J.S:Powszechny udział Kobiet z coraz większą obecnością w kręgach projektowo-decyzyjnych co przełoży się na zmiany w sposobie pracy, celach i definiowaniu modelów życia. Jednym słowem – zmiana jest Kobietą.
J.S:Tak, różni się. Kobiety z większą ostrożnością i odpowiedzialnością stosują tzw. nowinki. Potrafią lepiej parować potrzeby z narzędziami i lepiej wprowadzać te nowe rozwiązania do stosowania w finalnych zastosowaniach. Szerzej widzą więc szerzej działają. Procesy dostosowawcze, wdrożeniowe zdecydowanie lepiej odbywają się z udziałem kobiet po obydwu stronach jako odbiorczynie jak i wdrażające. Są bardziej uważne zarówno w słuchaniu wdrażających jak i w słuchaniu tych, którzy się wdrażają. Potrafią, że użyję paraleli, zauważyć, przyciągnąć i połączyć wiele wątków z osobna, zastosować różne sploty i wydać mocny, trwały element. Nie mniej zawsze ważną sprawą jest różnorodność – a więc współpraca obydwu płci jest z reguły optymalnym rozwiązaniem.
J.S:Bardzo się zmieni. W procesie ewolucji zarówno człowiek jak i jego praca podlegała ciągłym zmianom. Raz postępowało to szybciej, a raz wolniej. Obecnie zmiany przebiegają znacznie szybciej z uwagi na powszechną wymianę informacji. Mówiąc w skrócie – więcej ludzi myśli więc więcej coś wymyśli, ale historia pokazała już, że zwykle po latach reformacji następowały ciemne i to nawet nie lata a wieki kontrreformacji. Ciekawe jak teraz to będzie wyglądało.
Copyright 2022 – Sieć Przedsiębiorczych Kobiet