8 rad od Prezeski Doroty Czekaj na 8 lat Sieci Przedsiębiorczych Kobiet! - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

8 rad od Prezeski Doroty Czekaj na 8 lat Sieci Przedsiębiorczych Kobiet!

[:pl]SPK-170[:]
Pozwólcie, że z okazji 8. urodzin podzielę się z Wami kilkoma refleksjami i radami. Kiedy rozpoczęłyśmy nasze działania, marzyłyśmy, żeby Sieć Przedsiębiorczych Kobiet zataczała coraz szersze kręgi, żeby idea wzajemnego pomagania sobie i kobiecego wsparcia w biznesie była coraz powszechniejsza. Dziś jestem dumna i szczęśliwa, że wraz z zespołem Fundacji animujemy ponad 50-tysięczną społeczność Sieci, w naszych programach akceleracyjnych i biznesowych wzięło udział i otrzymało wsparcie ponad tysiąc kobiet, a ponad 20 tys. uczestniczyło w naszych wydarzeniach.

1. Postaw na Zespół – do sukcesu rzadko kiedy dochodzi się w pojedynkę.
Zbuduj wokół siebie zespół ludzi, z którymi dobrze się rozumiesz. Pamiętaj, żeby prosić ich o pomoc zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujesz. Do sukcesu nie dochodzi się samodzielnie, tylko dzięki pracy całego zespołu.

2. Dbaj o networking.
Wymiana doświadczeń jest niezwykle ważna dla sukcesu każdego biznesu. Dobra sieć kontaktów to nie tylko możliwość nawiązania ciekawej współpracy czy znalezienie nowych klientów, ale także możliwość podzielenia się swoimi wątpliwościami z innymi. Networking to też wzajemne inspirowanie się i uczenie się na cudzych błędach. Dobra sieć networkingowa to skarb.

3. Rozwijaj swoje mocne strony. Mów o sobie dobrze.
Inwestuj w siebie, w swój rozwój, pasje i zainteresowania, to zawsze popłaca. Staraj się zawsze myśleć i mówić o sobie dobrze, lecz nigdy nie zapominaj o słabszych stronach – to właśnie ich świadomość pozwoli Ci, na wypracowanie najlepszej wersji siebie.

4. Aktywnie spędzaj czas.
Długie godziny spędzone przed komputerem mają wielki wpływ na stan zdrowia i samopoczucie. Znajdź codziennie chociaż kilkanaście minut na dowolną aktywność fizyczną – pobudzi ona nie tylko ciało, ale także umysł. W wolnych chwilach nie stroń od sportu, aktywnie spędzaj czas.

5. Myśl kreatywnie, unikaj schematów.
Nie podążaj za utartymi schematami, szukaj własnej drogi i własnych rozwiązań. Często to właśnie inne podejście do znanego zagadnienia jest kluczem do sukcesu.

6. Dbaj o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.
Staraj się oddzielać życie domowe od zawodowego – równowaga jest ważna także dla Twoich najbliższych. Jeśli oczekujesz wsparcia od rodziny i przyjaciół, bądź dla nich takim samym wsparciem – miej dla nich czas, wtedy kiedy tego potrzebują.

7. Ufaj swojej intuicji.
Intuicja, chociaż trudna do wyjaśnienia i opisania, bazuje w dużej mierze na doświadczeniu i umiejętności obserwacji. Korzystaj z niej – bądź uważnym obserwatorem, wyciągaj wnioski i ufaj temu, co podpowiada Ci twój wewnętrzny głos.

8. Nigdy się nie poddawaj!
Chociaż to wyświechtane stwierdzenie, jednak nieustająco pozostaje aktualne. Tylko wytrwałość i konsekwencja doprowadzą Cię do upragnionego celu. Nie ma znaczenia, ile razy upadniesz, ile popełnisz po drodze błędów – nikt nie jest nieomylny.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Skąd pomysł na biznes? Z silnej potrzeby wyhamowania świata.
Kiedy biznes powstaje z potrzeby wyhamowania świata. Przeczytaj inspirujący wywiad z Anną Stefańską - absolwentką programu Biznes w Kobiecych Rękach
Dobra rekomendacja na LinkedIn - napisz ją z mentorkami SPK
Sekcja poleceń na LinkedIn to miejsce, w którym możesz powiedzieć o kimś dobrze i istnieje duża szansa, że osoba ta odwdzięczy Ci się tym samym.
Poznaj sposoby, jak zmieniać świat
Jak mądrze tworzyć innowacje społeczne? Jak projektować rozwiązania, które będą potrzebne i skuteczne? Pobierz materiały!
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products