Czego przedsiębiorczynie boją się zakładając swoją firmę

Czego przedsiębiorczynie boją się zakładając swoją firmę

Czasami jedynym, co blokuje nas przed założeniem własnej działalności jest strach. Uczestniczki Programu Biznes w Kobiecych Rękach również mają swoje obawy, jednak mimo tego postanowiły spróbować swoich sił jako przedsiębiorczynie, właśnie kończą program BWKR i zakładają swoje firmy.
NPA_1900

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z obawami będzie nazwanie ich i uświadomienie sobie, że w większości przypadków to bariery, które same tworzymy w swoich głowach. Sprawdź, czego boją się przedsiębiorczynie, które właśnie wkraczają na tę biznesową ścieżkę.

 

Brak motywacji i wiary w siebie

Własna działalność wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Tu przysłowiowe branie losu w swoje ręce nabiera wręcz dosłownego znaczenia. Nie dziwne więc, że temu procesowi towarzyszą najróżniejsze obawy. Jednak większość z nich z perspektywy czasu okazuje się być całkowicie bezpodstawna. Uczestniczki naszych programów opowiadają o tym często podczas wieczorów Be The Change.

Boję się, że stracę motywacje i energię do realizacji kolejnych pomysłów. /Ewelina Lekka

Tego, że mój pomysł nie wypali lub że zabraknie mi motywacji do działania. /Katarzyna Walczak

Braku pewności siebie, a raczej “mówienia dobrze o sobie”. Niczego więcej i tę kwestię pozostawię bez większego komentarza, bo nadal dużo pracy przede mną. /Anna Sobieraj

Oceny innych i tego, ze nie będę wystarczająca. /Katarzyna Bielas

Że zabranie mi motywacji i wiary w siebie. /Ewa Kunik

 

 

Poczucie bezpieczeństwa to istotna kwestia

Brak płynności finansowej i brak umiejętności pozwalających prowadzić działalność dobrze, to realne zagrożenie. Jednak i na takie ewentualności można się przygotować. Między jak to zrobić, uczą ekspertki i eksperci programu Biznes w Kobiecych Rękach. Dobre planowanie i przygotowanie się na wszystkie ewentualności, być może nie zniweluje obaw do zera, jednak pozwoli spojrzeć na nie racjonalnie, a w razie kryzysu pomoże podjąć odpowiednie działania.

Boję się braku płynności finansowej i wyczerpania moich oszczędności. /Magdalena Ciopcińska

Że nie będzie popytu na moje usługi. /Żaneta Sławińska-Zdunik

Najbardziej bałam się zawiłości związanych ze składkami, jestem całkiem zielona w tym temacie. /Katarzyna Hummel

 

 

A może by tak… zmienić nastawienie?

Ciężko pozbyć się obaw ot tak, od ręki. Nie oznacza to jednak, żeby przez to, że się je odczuwa, nie podejmować żadnych działań. Czasem być może warto poczekać, aż poczujemy, że nadszedł dla nas odpowiedni czas, jednak zazwyczaj, on sam się nie pojawia, a my czekamy w nieskończoność. Dlatego jeśli czujemy, że chcemy coś zrobić, warto podejmować działania od razu.

Chyba nie ma we mnie lęku, a raczej spokój i otwartość na to, co przyjdzie. Chciałabym wierzyć, że przerobiłam już swoją lekcję dotyczącą strachu. Moja działalność jest bardzo zgodna z moimi ideałami i prawdą, którą się w życiu kieruję, Wierzę, że między innymi dzięki temu zawsze odnajdę swoją ścieżkę. Nigdzie mi się na niej zresztą nie spieszy. /Monika Harwas-Drzymulska

 

 

Swoimi przemyśleniami podzieliły się uczestniczki Programu Biznes w Kobiecych Rękach (w kolejności alfabetycznej):

  • Katarzyna Bielas
  • Magdalena Ciopcińska
  • Monika Harwas-Drzymulska
  • Katarzyna Hummel
  • Ewa Kunik
  • Ewelina Lekka
  • Żaneta Sławińska-Zdunik
  • Anna Sobieraj
  • Katarzyna Walczak

 

Temat przedsiębiorczości kobiet i ich odwagi to wciąż niewyczerpany temat i inspiracja dla artystów. Świetnym przykładem pokazującym, że odważne kobiety, które dostaną inspiracje i dostęp do wiedzy jest sztuka “Edukując Ritę”, którą możecie oglądać w Teatrze 6.piętro. Autor sztuki rozmawia z widzem z tą samą dozą szacunku, ale i szczerości, z jaką traktuje swoich bohaterów. Ich spotkania stają się opowieścią o dwóch fascynujących osobowościach, o ich pasjach, marzeniach i lękach, o ich poszukiwaniu miłości, o ich ciężko wywalczonych zwycięstwach i gorzkich rozczarowaniach. Ale także opowieścią o „raju utraconym”, jakim stała się nasza współczesność. W sztuce, którą reżyseruje Eugeniusz Korin, gra Maria Dębska i Mirosław Baka. Sieć Przedsiębiorczych Kobiet jest matronką tego spektaklu.

 

 

Biznes w Kobiecych Rękach (BWKR) jest autorskim projektem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator. Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
Szukasz kontrahentki z branży beauty? Poznaj członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet!
Poznaj firmy Członkiń Sieci Przedsiębiorczych z branży beauty - nawiązuj nowe kontakty biznesowe!
Wpływ programu Biznes w Kobiecych Rękach na przedsiębiorczość kobiet
Mimo że na przestrzeni lat pozycja kobiet na rynku pracy uległa pozytywnej zmianie, to jednak wciąż nie można mówić o równouprawnieniu w tej kwestii. Nierówności na rynku pracy wynikające z płci oraz wybuch pandemii jeszcze bardziej pogłębił to zjawisko.
Studio Dinksy
Marka Pantene stworzyła Fundusz Power of Us chcąc wesprzeć kobiety prowadzące małe przedsiębiorstwa w Polsce. Dzięki współpracy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Pantene powstał nowy projekt pod nazwą “Pantene – Power of Us”, który jest stworzony dla kobiet prowadzących swoją własną firmę, które w okresie kryzysu związanego z COVID-19 wprowadziły do swoich firm nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki czemu ich firmy przetrwały i z sukcesem funkcjonują
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products