CZYTASZ

Cztery różne kobiety. Cztery historie. Cztery punk...

Cztery różne kobiety. Cztery historie. Cztery punkty widzenia

Każda z nas jest autorką swojej własnej wyjątkowej historii. W pierwszą środę lutego, cztery bohaterki opowiedziały o swoich doświadczeniach przed publicznością Be The Change. Jesienna aura nie przeszkodziła uczestnikom w odwiedzeniu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet w co-creatingu Brain Embassy. 150 osób przyszło by posłuchać historii o punktach zwrotnych w życiu czterech kobiet: Izabeli Krawczyk, Małgorzaty Tchorzewskiej, Agnieszki Stefaniuk i Agnieszki Koryckiej – zwyciężczyń konkursu „Be the change. Tell Your Story. Inspire Others”.

„Jakość naszych myśli stanowi o jakości naszego życia” – powiedziała Izabela Krawczyk, pierwsza z występujących. Jej historia łączyła w sobie opowieść o panowaniu nad swoimi myślami, akceptacją samej siebie i znalezieniu swojej życiowej misji, jaką jest zmianie sposobu myślenia na zdrowe, pozytywne myślenie.

Małgorzata Tchorzewska – podzieliła się z obecnymi własną historią na temat szukania wymarzonej pracy dla siebie oraz starań o dziecko. Przez wiele lat związana z dziennikarstwem Gosia, mówiła, że potrzebowała głosu z zewnątrz – którym był jej mąż, żeby zrozumieć, że wymarzona praca nie musi równać się ze zgodą na mobing.

– Mimo, że zawsze uważałam, że Warszawa to moje miejsce, nie wahałam się ani chwili, co opowiedzieć mojemu partnerowi, kiedy otrzymał propozycję trzyletniego kontraktu w Monachium. Podobno właśnie wtedy pomyślał, że zostanę jego żoną😊 – opowiedziała Gosia.

– Zaczął się nasz trzyletni miesiąc miodowy. Rozpoczęliśmy projekt dziecko, ale szybko okazało się, że nie będzie tak łatwo. – opowiedziała Gosia. Wspólnie z mężem otrzymali diagnozę o niepłodności i rozpoczęli starania za pomocą metody in-vitro.

Zdaniem kolejnej bohaterki BTC – Agnieszki Stefaniuk – współczesna kobieta spełnia się zawodowo i prywatnie. Tak funkcjonowała moja babcia, potem mama, a teraz także ja. Agnieszka jest mamą siódemki dzieci i w swojej pracy nazywana była „mamą matrix”. Każdy wiedział, że jest mamą, ale nigdy nikt nie widział jej pociech, rzadko kiedy również o nich opowiadała. Wynikało to z zasady 4P, której przez wiele lat hołdowała Agnieszka. Mowa o: punktualności, porządku, profesjonalizmie i produktywności. Problemy ze zdrowiem sprawiły, że Agnieszka postanowiła zmienić swoją zawodową drogę i zająć się dziećmi. – Szybko pojęłam jak zajmowanie się siódemką dzieci na pełen etap jest wyczerpujące. To stało się moim kolejnym moim życiowym wyzwaniem. Zaczęłam dzielić się moimi doświadczeniami z innymi i w ten sposób osadziłam swój biznes na macierzyństwie, tworząc MATERNITY MENTORING PROGRAM – opowiedziała Agnieszka.

Nie wolno czekać w poczekalni, tylko iść do przodu – tymi słowami Agnieszka zakończyła swoje wystąpienie.

Czwartą bohaterką wieczoru była Agnieszka Korycka, której na scenie towarzyszyła Maltanka Vivienne. Agnieszka przeszła bardzo ciekawą zawodową drogę, wykonywała wiele zawodów od makijażystki przez księgową, fotografkę po członkinię Kadry Polski w sportach siłowych. Aktualnie jest właścicielką marek Inclusion.pl i DeskDesign.pl oraz ogranizatorką eventów sportowych dla firm i gmin. Bohaterka Be The Change mówiła o dużych problemach z wagą, które determinowały jej życiowe wybory. Przez przypadek podczas jednej z kolejnych prób odchudzania na siłowni, Agnieszka usłyszała słowa, które zmieniły jej kolejne lata: „Aga, Ty powinnaś trójbój trenować”. Potem zaczęły się treningi, a w ślad za ciężką pracą przyszły pierwsze, upragnione medale.

Myślę, że po wystąpieniu Agnieszki każdy z obecnych przestał mieć wątpliwości, że siła jest kobieca.

Już niedługo wszystkie wystąpienia będą dostępne w formie podcastów.

Ten wieczór nie odbyłby się gdyby nie C&A i C&A Foundation, którzy są współorganizatorami konkursu “Be The Change, Tell Your Story, Inspire Others” w ramach Inspiring World Campaign 2019.

Dziękujemy naszym pozostałym partnerom:
Brain Embassy – w progach kreatywnej przestrzeni co-creatingu odbyło się wydarzenie.
Christine Granville – to marka zegarków dla kobiet, inspirowana historią polskiej agentki Krystyny Skarbek.
Makijaże.net.pl – Kasia Piechocka-Lenartowska wykonała make-up naszym bohaterkom i członkiniom zespołu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
Martyna Kronenberger – fotograf – uwieczniła na zdjęciach 26 edycję Be The Change.
Płocki Park Przemysłowo-technologiczny S.A.
Warsztaty z dziećmi wspierali wolontariusze UPS.


INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ