Mentoring biznesowy w programie Biznes w Kobiecych Rękach - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Mentoring biznesowy w programie Biznes w Kobiecych Rękach

Mentoring biznesowy jest kluczowym elementem programu Biznes w Kobiecych Rękach, realizowanego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Jest to wsparcie, jakie mentor daje drugiej osobie (mentee) w dziedzinie, w której ma doświadczenie, wiedzę i umiejętności. O powodzeniu wielu mentoringowych relacji decyduje przede wszystkim czynnik ludzki, sympatia oraz więź, jaką udało się stworzyć między mentorką a mentee. Celem takiego wsparcia jest rozwój kompetencji mentee, skrócenie bądź udoskonalenie procesu nauki, pokazywanie rozwiązań, ścieżek rozwoju.
[:pl]BTC-51[:]

Mentoring

“Mentoring to relacja dwustronna, z której korzyści wynoszą obie strony. Dobra relacja powinna opierać się na solidnych podstawach, takich jak zaufanie, otwartość, poufność, współpraca i szacunek, gdyż tylko taka relacja otwiera drogę do rozwoju.” – podkreśla Agata Zioło, opiekunka programu mentoringu biznesowego w Sieci.

Mentee otrzymuje bardzo konkretne korzyści. Zyskuje pomoc osoby doświadczonej w danej materii, otrzymuje odpowiedzi eksperckie na wiele różnych pytań, a przede wszystkim ma poczucie, że nie jest sama. Mentoring to nie prowadzenie za rękę, ale wsparcie, dzięki któremu można uniknąć popełnienia wielu błędów. To szczególnie ważne dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie.

“Własny biznes to ogromnie dużo decyzji i sporo niepewności. Zwłaszcza na początku naszą głowę zaprząta mnóstwo pytań: czy to się sprzeda, czy ktoś będzie tego chciał, czy to dobry produkt, czy ma właściwą cenę, czy może jednak robić coś innego. Bardzo trudno jest wyjść z takiego „kołowrotku” myśli, właściwie trudno nawet wiedzieć, jakie przyjąć kryteria wyboru. Trafiając nad dobrą mentorkę/mentora można uniknąć wielu pułapek oraz uzyskać większą pewność siebie. Korzystając ze wsparcia tych, którzy doświadczyli w życiu więcej niż my można wiele procesów usprawnić i przyspieszyć rozwój działalności.” radzi Urszula Szwed, Mentorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Wartości mentoringu

Jak to wygląda z perspektywy mentee? Zapytałyśmy Ninę Peret, uczestniczkę programu Biznes w Kobiecych Rękach:

“Cały proces mentoringowy był dynamiczny, odpowiadałam na szereg pytań i zadań, w którą stronę chcę rozwijać markę ha! ha!, aby w naturalny sposób korzystać z moich predyspozycji zawodowych i osobowościowych. Ula umie doskonale wyczuć, jakie pytanie postawić, by wyłuskać esencję. Umie opanować chaos w głowie młodego przedsiębiorcy i trafnie nazywać rzeczy. Jej ogromną zaletą, jako mentorki jest precyzja. Drugim zwieńczającym ten proces aspektem było wypracowanie ofert B2B w różnych wariantach i przećwiczenie rozmów handlowych. I ostatnia korzyść: to określenie specjalizacji ilustratorskiej – storytelling illustration, dzięki której wizja mojej marki jest wartościowa.”

Jaką z kolei wartość znajduje w mentoringu mentor? Mentor czerpie z doświadczenia mentee, poznaje ciekawych ludzi, zdobywa nowe doświadczenie, wiedzę z zakresu, w którym mentee jest specjalistą. Mentor ma satysfakcję, że może pomóc, ofiarować drugiej osobie konkretną wartość.

“Sama bardzo skorzystałam z mentoringu – mówi mentorka Ula Szwed. Wiele pytań, które Nina mi zadawała, to były pytania na które później ja sama sobie odpowiadałam w kontekście własnego biznesu. Taka współpraca jest dla mnie zawsze rozwijająca. Zwłaszcza jak trafi się na taką osobę jak Nina, która dąży, drąży, próbuje, sprawdza, więc jest bardzo zaangażowana w to, aby jej biznes wyszedł. Nina była dla mnie dużym wyzwaniem, a ja bardzo lubię wyzwania, więc ta relacja dała mi też dużo frajdy. Miło mi jest też obserwować jak zmienia swoje myślenie o biznesie, daje mi to ogromną satysfakcję i poczucie dobrze wykonanej pracy.”

W Dotychczasowych edycjach Programu Biznes w Kobiecych Rękach zdecydowana większość relacji okazała się sukcesem i przyczyniła się do rozwoju wielu przedsięwzięć biznesowych, a mentorkom dała dużo satysfakcji. Program Biznes w Kobiecych Rękach jest realizowany dzięki wsparciu Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

 

Urszula Szwed – coCEO Studia Ilustratorsko – Projektowego DINKSY – firmy funkcjonującej w turkusowym modelu zarządzania. Współautorka Otwartych Kart – innowacyjnego narzędzia do rozwiązywania problemów komunikacyjnych w zespołach.

 

 

Nina Peret – Ilustratorka specjalizująca się w storytelling illustration, art director, graficzka. Tworzy markę HaHa For Kids z pięknymi i wartościowymi ilustracjami na pościeli, kocach, matach i innych użytkowych tekstyliach.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
9 wyjątkowych prezentów na Święta
Święta coraz bliżej, postanowiłyśmy więc przygotować dla Was listę 9 wyjątkowych prezentów, które możecie podarować zarówno swoim najbliższym, jak i klientom i partnerom biznesowym. Na naszej liście znajdziecie zarówno nasze wydawnictwa, jak i produkty, które powstały w firmach wspieranych w naszym Programie Biznes w Kobiecych Rękach.
Dobra rekomendacja na LinkedIn - napisz ją z mentorkami SPK
Sekcja poleceń na LinkedIn to miejsce, w którym możesz powiedzieć o kimś dobrze i istnieje duża szansa, że osoba ta odwdzięczy Ci się tym samym.
Niezwykłe połączenie kobiecych sił i biznesów - Szumisie i Kangu
W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet staramy się, aby przedsiębiorczynie mogły wzajemnie czerpać od siebie wiedzę i inspirację oraz aby ich działania uzupełniały się i owocowały nowymi pomysłami. Przykładem niezwykłej współpracy, która znalazła swój początek w ramach programu Biznes w Kobiecych Rękach, jest relacja biznesowa Anny Skórzyńskiej właścicielki firmy Szumisie i Katarzyny Skowerskiej, twórczyni marki Kangu
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products